Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Shorty - opinie użytkowników


niwin

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że shorty cenione są jako "pomoce naukowe", że zalecane są łyżwiarzom i rolkarzom jako pierwsze dechy. Interesuje mnie jednak na ile są one w stanie zastąpić pełnowymiarowe funy? Jeśli ktoś (a nie wątpię) ujeżdżał już takie nartki to proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.

Pozdro

Niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shorty - opinie użytkowników

Funow nie zastapia na pewno - sa bardzo niestabilne przy szybszej jezdzie.

Za to do nauki - very dobre, a najlepsze jest to, ze odczuwa sie to dopiero po tym jak sie wsiadzie na innne "normalne" narty - nawet dlugasne, starej generacji (jak sie juz z powrotem do nich przyzwyczai).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shorty - opinie użytkowników

Moje doświadczenia są takie.

Najpierw wypożyczyłem i trochę pojeździłem a potem poszedłem do sklepu i kupiłem. Zabawa jest po prostu rewelacyjna. Choć są pewne ograniczenia. Jazda właściwie tylko na krawędziach (ześlizg to męczarnia i nieporozumienie) i są to nartki przeznaczone generalnie na dobrze przygotowane stoki więc raczej nie można ich traktować jako sprzętu podstawowego. Dają za to kupę radochy, potrafią sporo nauczyć (pewne błędy są na nich dużo wyraźniej odczuwalne niż na zwykłych nartach), no i nieźle potrafią dać w kość.

Jeżdżę na Salomonach MiniMax ale myślę że inne mają podobne właściwości.

Pozdrawiam

Mac

Ps. Faktem jest że po zamianie ich ma dłuższe pierwsze co się odczuwa to zdecydowana poprawa stabilności co się przekłada na olbrzymie odczucie komfortu.

Odczuwa się też niestety zdecydowany wzrost radiusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shorty - opinie użytkowników

Sam mam Atomiki Freezone 1.20. Jako zabawka - drugie narty od czasu do czasu rewelacja. Można bez specjalnego probelemu wyciąć 360. Jako jedyne - nie nadają się. Kupiłem je dla młodego w zeszłym sezonie, by poćwiczył pozycję zrównoważoną, ale sam też chętnie na nich brykam.

Pozdróv,

HiPhoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Shorty - opinie użytkowników

Jeżdzę czasem na Blizzardach Yahoo XL 120cm i muszę powiedzieć że funy prawdziwe to to nie są. Jeśli śnieg jest w miarę miękki to można się nabrać bo super trzymają i bardzo łatwo powycinać prawdziwe funowe szyny. Na twardym śniegu czasem przyjemność psuje to że krawędzie potrafią się oderwać od śniegu mimo że dusisz fest i z czuciem trzeba jeździć. Fajne są do trików, 360 wyjdzie nawet łamadze i wszelkie graby wychodzą łatwiej niż na rasowych twin-tipach. Warto sobie sprawić parę dla rodzinki, zwłaszcza żonki lubią shorty bo całe pieprzenie o technice mają z głowy i zostaje sama zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...