Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty do szybkiej jazdy ?


cichydd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - jestem nowy na forum więc moje pytania pewnie nie będą fascynujące, może jednak ktoś zechce mi pomoc. Mój kontakt z nartami i sprzętem urwał się 15 lat temu, kiedy to śmigałem na Compactach Polsporta z wiązaniami Beta ( żelaźniaki ) W tym roku wybrałem się raz na górkę pod Lublinem ( 300 m długości :( ) no i stara miłość odżyła. Tak więc na przyszły rok trzeba zakupić sprzęt. I tu problem bo świat poszedł do przodu a ja zostałem. Widzę że wszyscy mają jakieś śmieszne deski w kształcie łyżek do zupy, połowa jeździ bez kijków a buty wyglądają jak nogi od Transformersa. Wiem że te nowe narty nazywają się Carvingowe i że łatwiej się w nich skręca. I tyle z mojej wiedzy. Nigdy nie intresowao mnie kręcenie fokstrotów ( szybkie skręty przy prędkości 10 km/h ) i nie wiem jakiego sprzetu mam szukać. Lubię ( a właściwie zamierzam lubić ) szybkie zjazdy - zawsze miałem skłonność do pomykania z największą możliwie prędkością - pozycja jajo, te klimaty, Pirmin Zurbrigen był moim idolem itp. Jaki więc sprzęt byłby dla mnie odpowiedni ? Oczywiście nie chodzi mi o rzeczy z najwyższej pólki, ani wyczynowe. Raczej uniwersalne ale z akcentem na stabilną jazdę wprost. z dużymi prędkościami, od czasu do czasu jakiś wyskok z muldy ( drewnianki połamałem w Kielcach ) I kijki takie żeby mozna było ryć w ziemi i żeby te kółeczka się od tego nie obrywały - zawsze je gubiłem - zjazdowe takie wygiete żeby na boki nie sterczały przy zjeździe. Proszę o garść porad. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty do szybkiej jazdy ?

Jak chcesz to sprzedam ci moje stare, proste (nie carvy) narty Atomic ATC5 198 cm. Do jazdy na wprost sa idealne w przeciwienstwie do carvingow, ktore przy wiekszych predkosciach zaczynaja wpadac w wibracje i trzeba chociaz lekko puscic narte na krawedz (a skretow nie lubimy :) ) zeby nie skonczyc na siatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty do szybkiej jazdy ?

Własnie poczytałem i wydaje mi się że Krzywki nie bardzo dają się wprowadzić w ślizg, a to jest to co najbardziej lubię Wchodzenie w wiraże z poślizgiem jak na żużlu no i hamowanie bokiem. Ponoć na carvach można wystrzelić jak z procy w takim momencie. Ciekawe też że nowoczesne buty są podobne do tych sprzed lat 15 czyli mają dużo klamer. A wiązania ? Kostki czy takie z obrotową piętą ? Wydają się prostsze ale modele wyczynowe mają taki system. KOnkretne pytanie. Narty do zjazdu jaki mają kształt ? To półkrzywki czy całkiem proste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty do szybkiej jazdy ?

podobno nie chcesz za duzo skrecac? A do jazdy szybkosciowej (gigant, zjazd) im dluzsza narta tym lepiej, w pewnych granicach oczywiscie, ale ze wzrostem 175 i narta 198 do jej osiagniecia mialbys jeszcze jakies 10-20 cm (do nart).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty do szybkiej jazdy ?

Najlepsze są sztachetu od płotu babci Maniulki:-) Promień skrętu 100

Do tego wiązania made by wujek Roman i kijki ciotki Kloci.

Cena zestawu: 1000 euro*

Zamowienia prosze kierowac na priva

*jedyny taki zestaw na świecie o do tego obiekt muzealny

Hejle old-skul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty do szybkiej jazdy ?

1. Gdybs tu czesciej zagladal, to zauwazylbys, ze forum sluzy ROWNIEZ do zabawy i robienia sobie jaj.

2.Jakie pytanie, taka odpowiedz. Aktualnie (pomijajac jakies szroty w supermarketach) mozna kupic wylacznie narty carvingove, rozniace sie oczywiscie konstrukcja, promieniem skretu i zalecanymi dlugosciami. W miare „proste” ma Małysz i wyczynowi zjazdowcy alpejczycy (oznaczana np. DH – jak downhill), ale nie wiem, gdzie mozna je kupic. Z carvingow do szybkiej jazdy sluza np. gigantowki z grupy race, typu atomic GS 11.21 czy rossi powerpulsion 9X, ale na nich jazda zeslizgiem jest (delikatnie mowiac) zbrodnia!!!

Pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty do szybkiej jazdy ?

Witam sąsiada

Po pierwsze: po 15 latach trenowania mięśnia piwnego;) należałoby sie troche rozgrzac przed zaliczaniem `downhillów` na czarnych alpejskich trasach. Po drugie: jak ktos zauważył teraz wszystkie narty sa mocno taliowane, takie sa tendencje. Nie zamierzam przekonywać, to tak jak niektórzy wybraliby starego Mustanga zamiast 911 Turbo. Jesli jeździłes dobrze to pewnie łatwiej będzie przypomniec sobie na `prostakach`, ale prędzej czy później czeka Cie kupno `qrwingów` - na rewolucje sprzętową się raczej nie zanosi. Możesz zawsze kupić za jakąś stówę klasyki-szrotówki w nienajgorszym stanie (w komisie na krakowskim jest tego tyle że chałupę możnaby postawić) i po paru szusach (...) zastanowić się nad kupnem nowych bądź używanych nart - już taliowanych. Jak Cię pili to teraz jest okres znacznych obniżek (na Chopina wszystko -20% na przykład) i cośtam byś sobie jeszcze wyszukał z aktualnego rocznika. Jak ci starczy cierpliwości to w archiwum nt. wyboru nart jest cała encyklopedia. Dobór sprzętu w dużej mierze będzie zależał od tego co z jeżdżenia `pamiętasz`. Dobrym rozwiązaniem moze byc pożyczenie kakich-nibut nart na weekend, choć w Lublinie to moze byc z tym problem. Tak-o to trochę trudno polecic jakieś konkretne narty

tymą_pozdraviam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...