Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty - formowanie i suszenie


chfisher

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zupelnie poczarkujacym w sumie przejezdzilem kilka/kilkanasci dni.

W ubieglum roku kupilem buty Salomona Evolution2 7.0

Ostatni zupelnie mi przemokly, a spotkalem sie juz z zupelnie sprzecznymi opiniami ( nie wykmowac wkladow do suszenia, nie uzywac grzalek)

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat??

Jak suszyc buty.

Czy kazde buty powinny byc formaowane, jak i gdzie mozna taki zabieg przeprowadzic

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty - formowanie i suszenie

Ciekawe co to był za "fachowiec" co Ci poradził żeby nie suszyć butów?

Możesz wyjmować wkłady, możesz suszyć bez wyjmowania, możesz używać grzałek.

Suszymy tam gdzie jest ciepło (piec, kaloryfer, itp...) i przepływ powietrza

który przyspiesza suszenie.

Formowane wkłady są w wyższych modelach butów, przeważnie są droższe,

wymagają odpowiedniego osprzętu którym dysponują najczęściej sklepy z tymi butami.

Ot, cała filozofia dbania o suchy but:)

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty - formowanie i suszenie

Z moimi 9.50 formowanych na ciepło robie jedno i drugie. Grzałki pakuję im po każdym dniu jazdy a po skończonym wyjeździe już w domu wyjmuję wkłady. Samymi grzałkami nie da się usunąć wilgoci która zbiera się pod wewnętrzną wkładką. Chyba żebyś suszył przez całe lato. Największe znaczenie w moim przypadku ma jak się okazuje sposób przechowywania butów po jeździe. Nie mogą byś po prostu ani zbyt słabo ani zbyt mocno dopięte. Ja są dopięte zbyt mocno to potem w czasie jazdy jest ból. Jak są dopięte zbyt słabo to na stoku jest problem z łaściwym dopięciem i trzeba naprawdę przykładać porządny wektor do klamer żeby to dopiąć. Tworzywo rządzie się swoimi prawami i w ujemnych temperaturach traci sporo ze swej elastyczności. Ale to już niestety musisz wybadać sam.

Pozdrawiam

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty - formowanie i suszenie

Grzałki są rewelacyjne! But nie "ugniata się" i po kilku dniach jazdy w dalszym ciągu dobrze trzyma. Żadnych objawów deformacji po użyciu grzałek nie zaobserwowałem. Staram się rzadko wyjmować kapeć z buta (robię to po każdym wyjeździe, a nie po każdym dniu jazdy), bo niestety w twardych butach nie jest to łatwe i prawdopodobnie kapeć niszczy się przy tym.

POLECAM GRZAŁKI!

Pozdro

Niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...