Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc ekspertów - Elan SLX


Likaon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chcę kupić narty najwyższej klasy (zwykłe sklepowe, nie serwisowe) do startów w amatorskich zawodach slalomu. Zastanawiam się nad Elanami SLX o których dużo dobrego słyszałem, Fisherami i 11,12 Atomica. Gdybym był atletą wybrałbym Elana 162 cm, ale ważę tylko 72 kg i obawiam się tej długości a model krótszy 154 cm. jest już o wiele słabiej taliowany i to jest już zupełnie inna narta (moim skromnym zdaniem gorsza, podkreślam niestety nie jeździłem na niej, ale dobrze mi się jeździ na slalomówkach mocno taliowanych).

dziękuję za dobre rady i podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc ekspertów - Elan SLX

Definitywnie Fischer World Cup SC RC4 ja jezdze na 160cm r 10m(90kg 178cm).W mojej opini najleprza "ala" slalomowka na rynku ,bardzo stabilna o ile jestes na krawedzi ,ktora trzyma jak "szkot dwa dolary :-)" nie lubi jazdy na "kreche" ale to problem z nartami mocno taliowanymi generalnie.Ogromna ilosc mocy w narcie dla amatorow przy twojej wadze 155 bedzie super Elan slx 154 jest bardziej wymagajaca narta bledow w technice nie wybacz tak latwo jak fischer.Mam nadzieje ze to pomoze BobasEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc ekspertów - Elan SLX

Witam,

czegoś tu nie rozumiem. Co to znaczy, że Elan SLX 154 jest słabiej taliowany i jest zupełnie inna nartą od Elana SLX 162?

No faktycznie, jest krótszy o 8 cm i ma mniejszy promień skętu.

Wyjaśnij, o co ci chodzi.......

pozdro

kangurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc ekspertów - Elan SLX

Nie o to chodzi. Omeglass jest najlepszy, ale rozwaliłem go na szkoleniu na tyczkach. Była jakaś wada konkstrukcyjna akurat w moich i odpadła mi integralna niby płyta od narty. Czekam właśnie na odpowiedź Skie team`u w sprawie wymiany, ale mimo wszystko trochę jestem zły, że tak droga narta rozwaliła się po tygodniu na tyczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc ekspertów - Elan SLX

Nie o to chodzi. Omeglass jest najlepszy, ale rozwaliłem go na szkoleniu na tyczkach. Była jakaś wada konkstrukcyjna akurat w moich i odpadła mi integralna niby płyta od narty. Czekam właśnie na odpowiedź Skie team`u w sprawie wymiany, ale mimo wszystko trochę jestem zły, że tak droga narta rozwaliła się po tygodniu na tyczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc ekspertów - Elan SLX

OK - różnica minimalna.

Natomiast co do samych nart, to mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że nartki są super. Ich główną cechą jest duża uniwersalność. Są fantastyczne w nowej technice krawędziowej, ale również doskonale się zachowują w skrętach z ześlizgiem. Generalnie są bardzo przyjazne. Ale nie należy zapominać, że są to slalom-carvery najwyższej klasy, a więc nie dla każdego. Narty są twarde i bardzo dynamiczne. Świetnie trzymają na lodzie. Niezwykle łatwo przechodzą z krawędzi na krawędź.

Krótko mówiąc dobry narciarz pojedzie na nich wszystko.

Co do długości, to ja używam 154 cm przy wzroście 170 i wadze 70. I absolutnie nie są za krótkie!!!

Generalnie bardzo polecam.

pozdro

kangurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc ekspertów - Elan SLX

No włąśnie sam nie wiem, bo te 154 są słabo taliowane a mi pasują takie jak Fishery i Dynastary Omeglass. A skolei te 162 to boję się czy nie będą za trudne dla mnie jak jeździłem na 157 Dynastara to nie dawałem rady i problem się rozwiązał jak zamieniłem na 152 cm. Szkoda, że jest ta różnica w tym taliowaniu. Qurna pierwszy raz jestem tak niezdecydowany. Ja mam 184 a waże prawie tyle samo co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...