Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wątpliwości na temat płyty


Lupus

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem interesujące wypowiedzi i całą dyskusję na temat płyt pod wiązaniami ale w związku z tym zrodziła się we mnie wątpliwość. otóż dotychczas jeżdziłem na nartach bez takowych ale też nie były to narty nowoczesne, no może poza ostatnimi Atomicami Beta Ride 9.22. teraz planuję kupić Fishery RX 8 i zastanawiam się jaką płytę tam umieścić. sprzedawca podpowiada mi niezbyt dużą, ale z wielu wypowiedzi na stronie skionline wywnioskowałem, że płyta powinna być i to nie mała, może 4-5 cm, są tacy co twierdzą ,że i 8 cm. sam nie wiem czy chodzi też o wysokość od spodu narty do spodu buta, czy rzezcywiście o wysokość płyty i do tego wysokość narty.

jeśli mogę, to proszę podzielcie się swoim doświadczeniem i wiedzą. sam uważam, że płyta ułatwia carwingowy styl jazdy, czyli taki jaki mnie interesuje, ale przy tej wielości i różnorodności zdań się gubię.

z góry dziękuję za informację,

czekając na zamówione narty i śnieg pozdrawiam

maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpliwości na temat płyty

Sporo zależy od tego co chcesz jezdzić. Bardzo wysokie płyty przydają sie przy funie. Do normalnej lightowej jazdy tez bym wziął płytę, ale raczej nie przesadzał z jej wysokościa. No i zależy to też od wiązania, a dokładnie podwyzszenia jakie daje. Wysokość buta tez ma znaczenie (tu poza niektórymi butami atomica nie ma wielkich roznic w modelach). To co sie liczy to suma tego wszystkiego czyli wysokość od sniegu do piety w bucie.

Nie chce tu arbitralnie stwierdzic ile to powinno byc.

Ja mam 7 czy 8 cm narta,płyta plus wiązanie (bez buta, który mam standardowy) i mi to pasuje. Przy funie czasami nawet mogloby byc z 2 cm wiecej.

Znam gosci, którzy maja wyzsze płyty, ale to juz raczej do zupelnej ekstremy

5-6 cm to juz chyba norma (narta +płyta+wiązanie)

Wysoka płyta pomaga docisnąc narte i przy mocnym pochyleniu zabobiega wybutowaniu, czyli zawadzaniu butem o snieg (co sie moze skonczyc upadkiem.

Z drugiej strony czym wyzsza plyta tym wieksze obciazenia dla kolan (ale bez przesady-mam na mysli raczej te ekstremalne konstrukcje)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpliwości na temat płyty

Skoro zawodnicze wiązania slalomowe mają wysokość krawędź-but około 5 cm. (Atomic/Dynastar) to znaczy, że do jazdy rekreacyjnej to jest nawet za dużo. Wysokie płyty potrzebne są tylko do funa. Najrozsądniej wybrać płytę fabryczną, charakterystyczną dla tej narty+normalne wiązania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...