Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Srodek buta a srodek narty?


tel997

Rekomendowane odpowiedzi

Srodek buta a srodek narty?

Czy przesuniecie srodka buta w stosunku do srodka narty o 1 cm do tylu ma duze znaczenie?

Poniewaz wiazania sa rozstawione maksymalnie srodek ciezkosci zestawu przesuniety jest o 1 cm do tylu. Czy warto wiercic nowe dziury w deskach by to skorygowac?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srodek buta a srodek narty?

Zapewne koledze 997 chodzi o pokrywanie się znaczków (^) osi buta i narty. Szczerze powiedziawszy też mam trochę z tym problemów. Dałem się namówić na przesunięcie wiązania do przodu o jakieś 1,5 cm. względem znaczka ^ i muszę przyznać, że narta (Fisch Worldcup SC) chodzi lepiej na twardym i ma mniejszy promień skrętu co owocuje możliwością wykonywania bardzo radykalnych wiraży, ale już na mniej zbitym śniegu ma tendencje do "wcinania się" czubami w śnieg przy zbyt mocnym naciśnięciu goleniami na języki butów. Trzeba wtedy bardzo uważać, żeby nie zaliczyć "koziołka" w przód. Na zupełnie miękkim śniegu w ogóle nie nadaje się do jazdy, tzn. da się jeździć ale okupione jest to dużym (zbyt dużym!) wysiłkiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Srodek buta a srodek narty?

Jeżeli będzie trochę do przodu to nic tragicznego się nie stanie -- narta będzie skrętnejsza, choć przy krótkim funie lub slalomce mogą, ale wcale nie muszą, być problemy z rownowagą.

Natomiast przesunięcie do tyłu to moze byc spory problem. Może siś zdarzyć tak, że właściwie nie da się jeździć. Pozyczyłem kiedyś narty, wiązanie nie było z tych dobrych rentalowych (przesuw przód i tył). BYłem blisko 2 cm do tyłu. Tragedie, ciągłe siedzenie na tyłach, kłopoty z równowagą na bardziej wymagających odcinakch.

Zatem -- trochę do przodu nie szkodzi, trochę do tyłu może byc niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...