Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

PYTANKO


radziollo

Rekomendowane odpowiedzi

PYTANKO

płyta jest elana (ale nie fusion pro). Wiązanie jest już przykręcone! Ale pytam się, bo chce wiedziec, czy istnieje ewentualna mozliwosc podwyzszenia calosci, w razie gdyby mi nie wystarczylo to co mam. A tak wogole to istnieje mozliwosc odkrecenia plyty?! myslalem ze to jest juz integralna calosc (pewnie mi jakis "fachowiec" kit wcisnal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANKO

Witam

Narty Elan SL są wyposażone w płytę bodajże 9mm więc rzeczywiście przydało by się więcej- płyta ta jest do nart przymocowana w opcji- a co za tym idzie napewno da się ją odkręcić, wtedy wystarczy poszukać wyższej i przykręcić ( prawdopodobnie płyta tyrolii bedzie miała taki sam rozstaw śrub mocujących-obyło by się bez dodatkowego wiercenia nart-ale ręki niedam sobie odciąć )Idz do autyryzowanego serwisu Elana i tam się wszystkiego dowiesz w 100%.

Pamiętaj że jednak większość wysokich płyt powoduje usztywnienie narty pod wiązaniem- co pogarsza prowadzenie narty w skręcie- szkoda że masz wiązanie Tyrtolii bo do Markera można kupic płyty które są zbudowane w taki sposób że nieusztywniaja narty ( Marker MC 25 i MC 12 ) być może do Tyrolii też sa takie płyty-ale w tej kewstii niemogę ci pomóc-poprostu niewiem.

A co do nakręcania płyty na płytę- to zwolennikiem takich rozwiązań niejestem.

pozdrawiam i czekam na większy śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANKO

Płytę EP9 (montowaną fabrycznie) można zamienić na EP13 (13 mm), która ma dokładnie takie same otwory motażowe (i do wiązań, i do narty).

Sprawdzałem z serwisem Elana, można to zrobić w 5 minut.

Jak Turim napisał, te płyty to zresztą prawie dokładnie to samo co Tyrolia Carveplate 9 i 13 (Tyrolia robi płyty i wiązania m.in. dla Elana). Pewnie łatwiej je dostać a też powinny pasować (uwaga śruby mocujące do narty mogą być inne).

Można też odkręcić EP9 i przykręcić coś zupełnie innego (np Vist), ale wtedy to już musisz z jakimś fachowcem sprawdzić czy będzie wszystko razem pasować.

I jeszcze jedno - możesz zmienić wiązania (wymienić się z kimś?) np na LD12 S, lub LD12 Cyber. One mają dodatkowo 10 mm lifter.

Pozdr, Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...