Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty kupic na drugi sezon dla bardzo poczat


skiraz

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje waszego wsparcia.

W zeszlym roku znajomi wyciagneli mnie na narty. Nie mam jeszcze swojego sprzetu wiec jezdzilem na pozyczannych. A to na Carvingach a to na klasycznych, na carvingach lepiej i wygodniej mi sie jezdzilo

Pojechalem na gilede z nadzieja ze cos mi doardza a mam taki metlik w glowie ze hej, bo teori tyle co sprzedawcow ;) .

Moje umiejetnosci zaliczylbym do bardzo podtastawowe.

Waze 100 kg i mam 195 cm.

I moje pytanie jest takie narty o jakich parametrach kupic?

1. Jaka dlugosc proponowano mi z grubsza od 165 do 180 cm

2. Twardosc od 6 do 9 ( cokolwiek to znaczy :)

3. promien skretu 13 do 18 m

4 z plyta czy bez plyty?

I jak sie tu nie pogubic??

Poradzcie co powinienem kupic, bo jak widzicie metlik w glowie mam straszny.

Dzieki za pomoc

Pozdrawim

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty kupic na drugi sezon dla bardzo poczat

Witam

Z twoimi gabarytami to brałbym coś dłuższego- napewno nie 165 cm- obstawiałbym raczej 180 - co w przypadku nart allroundowych powinno być powiedzmy ok, a co do twardości to z twoją wagą powinieneś brać nartki trochę twardsze niż "6"- rozumiem że sprzedawca posługiwał się skalą atomica w oznaczniu twardości więc twardość 9 powinna być ok.

Polecałbym ci narty Atomic 9.18 o długości 180 cm- narty dosyć sztywne ( jak dla bardzo początkującego ) ale ty z twoją wagą niebędziesz miał z nimi najmniejszych problemów- a przy okazji za jakiś czas będziesz mógł na tych nartach pojechać troszkę bardziej ambitnie niż pługiem.

Sam kiedyś na takich śmigałem- a wagę i wzrost mam niemal identyczne.

Atomici 9.18 z wiązaniem 310 na płycie o długości 180 powinieneś kupić już za około 600 złotych za narty w niezłym stanie.

A jak już będziesz umiał nieźle jezdzić sam zdecydujesz w którą stronę chcesz podążyć -gigant, fun, freeride - tymczasem polecam narty uniwersalne do których 9.18 się oczywiście zalicza- a przy okazji nie odchudzi zbytnio portfela.

pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty kupic na drugi sezon dla bardzo poczat

Ja (173 i 85 kg) po jednym sezonie na nartach z wypożyczalni (przeważnie miękkie) kupiłem właśnie używane Atomic 9.18- 160cm. Drugi sezon trochę się męczyłem ale teraz jest fantastycznie - doceniam sztywność i uniwersalność. Bierz Atomici C9.18 za rozsądną cenę - rozumie się, zaoszczędzisz wymiany nart po jednym-dwóch latach i się czegoś nauczysz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty kupic na drugi sezon dla bardzo poczat

Czesc ja moim uczniom zawsze polecam narty troche krotsze w twoim przypadku jednak przy takiej wadze (bardzo dobrej do narciarstwa) polecalbym jednak dlugosc kolo 170-175 cm raczej nie krotsze bo jak na poczatek to narta nie moze byc zbyt krotka bo na niej sie od razu obrocisz i wywalisz jezeli nie masz odpowiednich umiejetnosci...

jesli chodzi i twardosc to napewno nie 6 bo tym to maslo mozna smarowac zwlascza pczy takiej wadze i bardzo szybko Ci sie znudza, a jesli chodzi plyty to tak

polecam dynastary z plyta auotdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty kupic na drugi sezon dla bardzo poczat

hej!

Napisz troche o zaleznosciach, wystepujacych przy doborze nart, zebys wiedzial co i dlaczego:)

Wg mnie powinienes wybrac cos kolo 180cm, ewentualnie 175, ale nie krocej, bo wtedy te narty beda dla Ciebie zbyt niestabilne. Jesli chodzi o twardosc: im narciaz bardziej poczatkujacy, tym narty mieksze powinny byc, co ulatwiac ma wykonywanie skretow-narta sama sie wygina. Dodac nalezy, ze nie bez znaczenia jest w tym przypadku i waga narciarza! Wg mnie powinienes wybrac narty max 8 (to numeracja Atomica), inne firmy nie stosuja raczej takiego oznaczania twardosci. Znaczenia promienia skretu, chyba nie trzeba wyjasniac:)

Jesli chodzi o plyte, to jest ona warta polecenia nawet przy nartach dla poczatkujacych i slabo jezdzacych, gdyz m.in. zapobiega obcieraniu skorupa buta o snieg, przy wiekszych wychyleniach ciala.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...