Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

FORMOWANIE SKORUPY BUTA ??!! CZY TO WOGÓLE MOŻLIWE


JOEBAR

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM I PROSZE O POMOC.

JAK JUZ WCZEŚNIEJ PISAŁEM KUPIŁEM BUTY ROSSIGNOL`A POWER 70. BUTY SĄ SUPER OD WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH PO WYGLĄD ALE POJAWIŁ SIE JEDEN OLBRZYMI PROBLEM !! W LEWEJ STOPIE WYSTAJE MI MAŁA KOSTKA PO ZEWNĘTRZNEJ STRONIE (AKURAT NA WYSOKOŚCI DRUGIEJ KLAMRY) ŚRÓDSTOPIA. PROBLEM WYSZŁEDŁ DOPIERO PO KILKU GODZINACH SPĘDZONYCH W BUCIE W DOMU. JEDNAK BÓL NIE POJAWIA SIĘ KIEDY NOGA JEST W BUCIE PROSTOPADLE DO ZIEMI, ALE W MOMENCIE PRZENOSZENIA Z KRAWĘDZI NA KRAWĘDŹ. JEST TO UCZUCIE PRZESKAKIWANIA COŚ ALA NERW POD ŁOKCIEM. MIERZYŁEM PRAKTYCZNIE WSZYSTKIE BUTY O PODOBNYCH PARAMETRACH LUB LEPSZYCH I PROBLEM JEST WE WSZYSTKICH BUTACH ALBO JEST JESZCZE GORZEJ. W BUTACH REKREACYJNYCH PROBLEM TEN NIE WYSTĘPUJE Z RACJI GRUBSZEJ WKŁADKI I SZERSZEJ BUDOWY BUTA. SŁYSZAŁEM ŻE ZA GRANICĄ MOŻNA DOPASOWAĆ SKORUPE BUTA DO NOGI (?!) CZY U NAS TEŻ KTOŚ WYKONUJE COŚ TAKIEGO BO WYGRZANIE WKŁADKI NIC NIE DAŁO..

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI I GORĄCO POZDRAWIAM......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORMOWANIE SKORUPY BUTA ??!! CZY TO WOGÓLE MOŻLIWE

Poznań ma trzy takie maszyny, Warszawa, Kraków, w Katowicach nie dam głowy, ale też powinni mieć.

Zapytaj mieszkańców w/w miast to Ci dadzą namiary:)

Ale, ale...możesz mieć kłopot - serwisy nie chcą robić miejsca bezpośrednio pod klamrą. Boją się, że osłabiona skorupa w tym miejscu "puści" klamrę. A może to wystąpić i podczas wygrzewania i podczas jazdy.

Ale próbuj, może ktoś na Twoją odpowiedzialność Ci zrobi.

--

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORMOWANIE SKORUPY BUTA ??!! CZY TO WOGÓLE MOŻLIWE

Witam.

Może poproś w sklepie gdzie kupiłeś te buty o wymianę w tym bucie wewnętrznego kapcia?? byc może trafiłes na jakiś feralny egzemplarz z cieńszą wkładką w tym miejsu???? spróbuj może się okazać że taki prosty zabieg może pomóc i formowanie buta okaże się zbyteczne??

powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORMOWANIE SKORUPY BUTA ??!! CZY TO WOGÓLE MOŻLIWE

Po pierwsz nie pis z duzymi literami bo to oznacza krzyk czy tez wykrzykiwane,

pokrzykiwanie itp itd.

Co do butow to to jest powazna sprawa.

Generalnie robi sie pasowanie poprzez wypcyanie skprupy w miejscach ucisku.

czasami podpilowuje sie niektore miejsca., robi sie odpowiednie wkaldki

ortopedyczne korygujcae wady postawy itp itd.

Najwaniejsza jest analiza ksztaltu stopy, czasami miesce ucisku nie jest

miejscem, ktore trzeba krygowac. Np but za waski u nasady

palcow powoduje wybicie podbicia do gory i ucis na podbicu. recepta

jest krekta skorupy u nasady paclow, itd, itp.

Naprawde trzeba do tego specjalisty a jesli juz nie to przynajmniej czlowieka

z tzw. otwarta glowa, ktory potrafi znalesc przyczyne danego stanu rzeczy.

na head.com jest w jednym z pilkow pdf niezly opis w/w zabiegow

Wkladka ortopedyczne jest dosc droga ale wystarcza na kilk par butow i

obok tego, ze daje duza wygode to na dodatek kryguje wady postawy co

poprawia skutecznosc jazdy.

Cheers Kazio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

FORMOWANIE SKORUPY BUTA ??!! CZY TO WOGÓLE MOŻLIWE

Robią to w SKI-teamie na 17-go stycznia w Warszawie, ale z różnym skutkiem.

Mnie wypychali skorupy na wysokości palców i jeden but pękł, a drugi się stopił (salomon X wave 9). Firma jednak stanęła na wysokości zadania i zaprosiła mnie do sklepu w celu wyboru nowych butów (fajnie co?).

Można oddać też do Wojtka Zycha przy Polskim Yacht klubie na Wale miedzeszyńskim (serwis salomona). On wysyła takie buty do Krakowa i tam robią bez pudła (tel do Zycha 6100419).

W ski-teamie robią też specjalne wkładki do butów (wylewane do konkretnej stopy) opisywane w tegorocznym NTN

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...