Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krawędzie w Head C170 POMOC!!


Kloncze

Rekomendowane odpowiedzi

Eh niestety nadszedł taki czas gdzie trzeba naostrzyć narty. Wszystko byłoby wporządku gdybym wiedział jakie kąty ma ustawione fabrycznie narta!! Nie mam listków jakiś narciarskich aby to zmierzyć a w internecie nie moge znaleźć informacji na ten temat!! Na tych kątach wmiare dobrze mi sie jeździ i boję sie je zmieniać! Bardzo prosiłbym o odpowiedź jeśli ktoś wie!!

P.S: Jestem z Kielc zna może ktoś dobry serwis narciarski żeby nart mi nie zepsuli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie w Head C170 POMOC!!

A po co Ci przymiary ? Malnij krawędź punktowo flamastrem niezmywalnym i spróbuj (po wyschnięciu) pilnikiem w kątowniku np. 89. Jeżeli równo bierze to trafiłeś. Jeżeli bierze od góry to kąt masz ostrzejszy ... pewnie 88 lub 87 (co wątpliwe, choć coraz częsciej spotykane w crossówkach). Zatem zakładasz 88 i próbujesz delikatnie. To samo z podniesieniem. Zacznij od 0,5 ale podejrzewam, że optymalne dla tej narty ( allround ) będzie 1/ 88 . możesz pokombinowac jeszcze 1,5 podniesienia na długości 15-20 cm od dziobu i piętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie w Head C170 POMOC!!

Acha no to by sie zgadzało ;-) , ale niestety nie mam ostrzałek bo to zbyt duży wydatek jak dla mnie :-P

No tak zmierzą te kąty jeśli jest dobry zakład jednak w Kielcach nie spotkałem sie jeszcze z miłą obsługą :-/ Oni chyba poprostu nie mają pojęcia. Ja się pytam ich czy zmierzą jak przyniosę im te nartę a oni mi odpowiadają że naostrzą mi na jaki chcem kąt :-/ :blink:

Ehhh szkoda gadać.

Mają maszynę do ostrzenia nart firmy "wintersteiger" (chyba sigma). Czy jest to dobra maszyna?? :>

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie w Head C170 POMOC!!

Żadna maszyna nie będzie lepsza od dobrego serwismana i "złotej rączki". Maszyna jest od robienia na czas... ja, jak się zabieram za solidne zrobienie krawędzi przeznaczam co najmniej godzinę na parę.

A nawet najlepsza maszyna może dokumentnie spieprzyć narty jeżeli ma za kierownika głupka.

Poszukaj jakiegoś młodzieżowego, quasi-wyczynowego klubu narciarskiego w Kielcach ( np. gogielkiem ) a z pewnością znajdzie się przy nim ktoś kto ma jakie takie pojęcie ( i osprzętowienie) o "robieniu" nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...