Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanie do Speców od Fishera o montaż wiązań :)


mario007

Rekomendowane odpowiedzi

no i się Zfisherowałem od kolan w dół, napatrzyłem się jak fantastycznie jeździ Fisher Demo Team :) - pozdrowienia dla całego Teamu i gratulacje CPP :),

ale wracam do tematu,

kupiłem WC SC flowflexy no i mają dziury w płycie

- jest rozmiar 280-300, 301-320, moje nowe 9000Ti (ale się chwalę co? :) mają skorupę 299, ale mam też wysłużone WYGODNE salomony które mają 305 i był dylemat, bo jak ustawiłem przód na dziurach od 280 to środek buta jest ok 5mm do tyłu, jak przymierzyłem na dziury do 300 to but jest ok 5mm do przodu - i tą opcję wybrałem - to pierwsze pytanie - dobrze zrobiłem???

chodzi też o to, że często zamieniamy się nartami i daje to większe możliwości.

Za to tył dałem w dziury od 280. No i tu z tym tyłem wiązania jest kłopot - wkręciłem śruby na maxa (ile miałem siły i wkrętak elektryczny wytrzymał, a mimo to jest szpara między płytą a dołem wiązania ok 0,5-0,7 mm, za słabo kręciłem, czy tak może ma być? dodam, że w obu nartach jest tak samo, a przód przylega idealnie.

za dobre rady z góry dziękuję, na stoku odwdzięczę się złotym napojem :)

pozdrawiam

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Speców od Fishera o montaż wiązań :)

odpowiadam na pytanie pierwsze:

- nie wyczujesz różnicy, czy dasz 5 mm w przód, czy 5 mm w tył - HEJ!

odpowiadam na pytanie drugie:

- jeżeli masz faktycznie Floflex-y to musisz mieć oryginalne śruby KRÓTSZE!!! bo "normalne" są za długie!

Czy wygrałem coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Speców od Fishera o montaż wiązań :)

w tym temacie każdy wygrywa :)

1. i tu się nie zgodzę, mam do tej pory SL9 z neoxami i tam jest takie przesuwanie extreme, allround i speed i czuć różnicę przy przestawianiu i mnie akurat najbardziej odpowiada ustawienie najbardziej do przodu - swoją drogą szkoda, że nie ma tego w Fischerze,

2. mam oryginalne wiązania do tych nart RC4 Z13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Speców od Fishera o montaż wiązań :)

Proponuje nie bawic sie sam wiazaniami, tylko oddac do autoryzowanego serwisu.

Tam to zrobia najlepiej.

Serio :))

Wygralem cos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Speców od Fishera o montaż wiązań :)

napisz mi co zrobią najlepiej??? tylko poprzyj to jakimiś konkretnymi argumentami. Przykręcą 8 śrub/nartę? siłę wypięcia i tak ustawię sobie sam, bo nie wierzę w to - ile Pan waży? no to dajemy 8DINów.

Rozumiałbym serwis i nie brałbym się za to, gdyby nie było fabrycznych dziur, ale w tym wypadku porównałbym to do wymiany koła w samochodzie - też może to zrobić assistance, tylko po co?

W ostatnich kilku parach nart sam przykręcałem wiązania idziałały prawidłowo i mówienie, że w serwisie zrobią to lepiej jest pomyłką.

Pytanie pozostaje aktualne - chodzi o szparę między wiązaniem a płytą - czy to jest normalne? po prostu nie miałem do tej pory Flowflexów, w Atomicach zawsze pasowało idealnie. Tu przyznaję punkt Atomicowi - wiązanie jest wykonane dużo ładniej - lepsze formy, nie ma nieogradowanych plastików, śruby pasują idealnie.

Wracając do tematu dziękuję za informację o serwisie, ale na to nie trudno było wpaść - z jakiegoś powodu nie chciałem, i nie dla zaoszczędzenia 40zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Speców od Fishera o montaż wiązań :)

Podziwiam Twój expercki poziom. Wydawało mi się, że forum jest w jakimś konkretnym celu, np wymiany doświadczeń. Gdybym chciał iść do serwisu, albo wiedziałbym, że "tak ma być" to naprawdę nie zaczynałbym wątku na forum.

Podam tylko analogiczny przypadek, który przeczytałem na innym forum: "czy mieliście może sytuację, że głupieją Wam wskazania temperatury zewnętrznej?" ODP: "Idź do serwisu oni Ci to wytłumaczą (za 200zł)" Chodziło o przetarty przewód w drzwiach - naprawa - 4 minuty zlutowanie.

Dziękuję za fantastyczne rady,

pozdrawiam

Mario

"Wiem wszystko najlepiej... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...