Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czemu jest aż taka różnica w radiusie ? JC, Bobic?


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę o rzut oka na poniższe linki :

http://www.allegro.pl/item135483238_nowe_narty_salomon_teneighty_gun_.html

http://www.allegro.pl/item135481752_nowe_narty_atomic_suggar_daddy_kurier_gratis.html

Narty te mają bardzo podobne wymiary, tylko Atomic pod butem ma 99 a Salomon 90. Skąd aż taka róznica (12m!!!!!) w promieniu ?

Jak takie narty (lub podobne) zwykle zachowują się na trasie (np.FIS COS Skrzyczne-lodowisko) ?

Pozdrawiam.

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest aż taka różnica w radiusie ? JC, Bobic?

Dodam tylko że jedne i drugie nie są o tym samym przeznaczeniu. Pierwsze to freestyle, drugie freeride (jazda w dziewiczym terenie, głębokim śniegu). Stad różnice w talii. Ani jednych ani drugich nie poleciłbym komus kto jezdzi "normalnie" po boiskach ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest aż taka różnica w radiusie ? JC, Bobic?

No właśnie - czemu nie poleciłbyś na takich nartach jazdy po normalen trasie , ew po zmrozonym czy zlodowacialym?

Caly czas nie moge tego zrozumieć a nikt nie jest w stanie podac jakiegokolwiek racjonalnego powodu.

Wiem dokładnie jakie jest przeznaczenie tych nart, natomiat nie rozumiem, czemu 9mm pod butem daje 12m różnicy w radiusie.

Ktoś zna odpowiedż?

Pozdrawiam.

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest aż taka różnica w radiusie ? JC, Bobic?

nie znam sie za bardzo na konstrukcji nart ale jak sa narty do freeride albo freestyle no to znaczy ze sa dedykowane glownie do tych dyscyplin, to troche tak jakbys chcial jezdzic slalom na gigantkach i odwrotnie (bez urazy), pewnie ze mozna to robic tylko ze po co "fit for purpose". Podejrzewam ze np takie feestylowki to beda mialy odpowiednio mocna konstrukcje bo musza wytzrymac wysokie skoki, dzikie ladowania, jazde po poreczas, grinding i takie tam rozne a czy beda trzymac na lodzie i czy beda stabilne w skrecie to chyba nie no bo po co jak one sluza do czego innego.

Jezeli chodzi o te 9mm to moim zdaniem to jest calkiem sporo ale czy to rzeczywiscie daje 12m roznicy to nie wiem. To by trzeba policzyc, z geometrii bylem calkiem dobry ale to bylo juz dosyc dawno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest aż taka różnica w radiusie ? JC, Bobic?

Coz, kupie sugar daddy (zeszloroczne) abo snoop daddy (tegoroczne) i sam chyba sprawdze.

Do tej pory miałem R10.20, gdzie wszyscy mi odradzali ich zakupu. że niby twarde, ogromny promień (16m - 160cm) i do niczego się nie nadają.

I co ? Narty zjeżdżają wszędzie i po wszystkim. Wiadomo, że małego kółeczka się nie wytnie, ale za to full prędkości pewne trzymanie. Gdyby tylko w terenie się tak nie zapadały ...

Przyszła pora na zmiany i mysłałem o M:EX ale chyba spróbuję czegoś bardziej szalonego :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest aż taka różnica w radiusie ? JC, Bobic?

Też tak myślałem - ale to jeszcze była era (ze trzy latka temu) kiedy wszyscy tylko funcarv i promień mniejszy od 14m :)

Podjąłem decyzję - kupuję Sugar Daddy.

Zobaczymy co to za wozidełko.

Z AtomicaAustri odpisali, że na twardym jak długa gigantka - czylli jak dla mnie trzyma krawędź i zapier@#la :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...