Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Takie zapytanko - wybór wiązania???


Lesio85

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem bardzo okazyjnie narty Elan SL z zeszłego roku (nówki) z płytą Tyrolia 13mm. Czas przyszedł na zakup wiązań ale tu nie wiem co kupić, tzn. wiem że to musi byc coś z Tyrolii, Fischera lub Elana (czyli i tak Tyrolii). Znalazłem (na Allegro) model FS10 ale wiem że to najprostszy model, choć zapewne niezły ale wyszukałem też FSX11, FR11 i FR13 te dwa perwsze bodaj z płytą Railflex ten ostatni z płytą Freeflex. Ma zatem pytanie bo nie wiem czy teraz demontować tę płytę która jest już zamocowana na narcie czy też zamontować do tej płyty ww wymienione wiazania ale juz bez dedykowanej do nich płyty. Pytam tez czy to jest w ogóle możliwe no i w ogoóle tak pytam co zrobić najlepiej byłoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zapytanko - wybór wiązania???

Witam

Najlepieł załóż wiązanie FR13 a co do płyty to nie wiem co ci doradzić ale myśle że nie ma sensu montować 2 płyt a nawet nie wiem czy to hest możliwe zostaw tą tyrolie i założ samo wiązanie bo to napewno będzie pasowąło i to bedzie wystarczające

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zapytanko - wybór wiązania???

Pomijając fizyczne możliwości montażu płyty na płytę należy też pomyśleć o tym , że "podnoszenie" buta nad nartę nie jest całkiem bezkarne. 13 mm to niby niezbyt dużo ale zawsze coś . Stosując płytę zwiększamy dźwignię działającej na narty siły ale również większa siła działa na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...