Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

do scottiego mnie samego i starszyzny :-)


Gość axelcarver

Rekomendowane odpowiedzi

Gość axelcarver

ma ciekawa anegdotke - w ubiegym sezonie kupilem funy 10.11 w dlugosci 150 cm (a chlop ze mnei wielki 188 88kg)- zacieszony bardzo poszedlem na nartki gdzie spotkalem swojego szefa :-) ze szkoly narciarskiej i dowiedzialem sie ze zrobilem blad- prawie sie na niego obrazilem -( bo bede nieefektywny-na tym nie da sie jezdzic giganta (szef kladzie nacisk na jazde sportowa - estetyka w 2 kolejnosci):-) - ja mysle sobei jak to bede nieefektywny jak ja jestem taki szczesliwy jezdzac na tych nartach ze (pomyslalem ze niegdzie nie da sie tyle szczescia za takie male pienadze zakupic) malo w strone nieba z tego szczescia nie ulecialem:-)))) tak moi bylo cudownie - bo na waskiej trasie skret sie miesci jest konttakt ze sniegiem - czysty funn az sie micha cieszy

ntomiast na zawodach regionalnych dostalem na tykach tak ze bania mala - po prostu az wstyd sie przyznac (tutaj szef mial racje)- jazda demonstracyujan za to poszla wybitnie dobrze - miejsce bylo ...calkeim dobre obylo sie bez reprymendy :-) :-)

tak wiec nei ma uniwersalnego wyznacznika co jest dobre a co zle ( bo kto jest obiektywny - co to jest prawda - niekt ie wie..:-) )

dlatego mysle ze pierwszy wyznacznik po niezbadanej prawdzei to bezpieczenstwo :-) - to bedzie z korzyscia dla wszystkich

na tym forum pisuja zwolennicy i przeciwnicy systemu i wszyscy czesto maja racje i jej tez nie maja .... jako kiedy :-)

dlatego aby kogos osadzac trzeba miec wiedze - teoretyczna praktyczna a anwet jak sie ja ma to skad wiadomo ze sie jest obiektywnym :-)

wiec Panie Scotti - mlody jeszcze jestes..... tak samo jak i Ja -

wiec nie zaszkodzi nam sie czasem posprzeczawc z tymi bardziej doswiadczonymi - choc Onie nazywaja to czasem Prowokacja i tak sie czegos mozna nauczyc - heh co najlepsze onei tez sie od nas wtedy ucza:-)

pozdrawiam serdecznie

szcuneczek dla zaprzyjaznionych zapoznanych, fofariuszy :-)

Yaaroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do scottiego mnie samego i starszyzny :-)

Wydaje mi sie normalne, że na funach furory na gigancie nie zrobiłeś.

I nikt nie zrobi. Nawet misiu :) Po prostu nie ma nart uniwersalnych.

A co do filmików zamieszczonych na znanej wszystkim stronie, gdzie występuje misiu w roli głównej...

Mnie też nie rzuciły na kolana. Nie będę tutaj wyjaśniał co, jak i dlaczego bo to już kiedyś było przerabiane. Zresztą supersilne lobby misiowe nie pozostawiłoby na mnie suchej nitki :)

Zastanówcie się jednak, po co zamieszczać film i tłumaczyć się, że złe narty, że zły śnieg i że zupa była za słona... :)

Pewne jest jednak, że misiu ma gadane jak nikt i ma wiele ciekawego do powiedzenia w temacie szeroko pojętego narciarstwa. Szacuneczek.

I jeszcze jedno. Jakby wszyscy słuchali starszych, uznanych i wielbionych autorytetów, to w dalszym ciągu wszyscy jeździlibyśmy klasycznie z ześlizgiem na nartach długości 2.10m (brrr...)

Pozdrawiam

burass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

do scottiego mnie samego i starszyzny :-)

no jasne - a myslisz ze ja kupujac te naty myslalem o gigancie ??

a czy rodzice oddajac swoje pociechy pod opieke instruktora mysla o estetyce czy bezpieczenstwie, zabawie i nauce................ ??

tak wiec kwestia w tym czego oczekujemy od narciarstwa - ale na sile nie narzucajmy pogladaow innym :-)

a ze lobby Misiowe jest mocne i ze Mis gadane ma o szerokim narciarstwie :-) - szcera prawda (nawiasem mowiac chyba sie do skin skipro nie zapisze bo skladki i wpisowe za wysokie - czyzby mis chcial pobic sitn pzn wysokoscia olat :-) ??

dlatego filmiki sa jakie sa, heh hehe a stare :-) heh heh stare porzekadlo mowi ze winni sie tlumacza..... hehe hehe ehhe :-)

ale trzeba mu oddac ze tworzy alternatywe - historia wszystko osadzi:-)

pozdrawiam serdecznie

yaaroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do scottiego mnie samego i starszyzny :-)

Cze axel

poruszyles temat Stowarzyszenia Ski-Project+. Otóż może cosik napomknę.Jak bym przynudzał to po prostu daj WSTECZ w przeglądarce:)))

Powiedz mi na wstępie, co daje Ci SITN poza tym, że oczywiście wpłacasz tam składki co roku?? Z tego c owiem to nic dla zwykłego śmiertelnego instruktora!!! W SP+ już podczas jednego wyjazdu na narty gdzieś za granicę, ta składka po prostu Ci się zwróci.

Nie piszę tego , żeby agitować, tak jak miał miejsce jakiś przypadek agitowania na kolejną stronę i forum narciarskie na stronie skipro.pl.

Chcę Ci pokazać, że nie zawsze cena zniechęca ,ale również weź po uwagę korzyści, jakie daje Ci uczestnictwo w SP+ i co za składkę możesz wymagać.

Patrz ile możesz zyskać, a nie ile możesz stracić.

W SITNie za składkę otrzymasz naszywkę, czy taniej kombinezon North Adventure. I co???? A za szkolenia, doszkalania i unifikacje co 3 lata musisz słono bulić.

Wiesz, wybór należy do Ciebie.

Myślę, że nikogo nie uraziłem, nie pamiętam też bym rzucał w tekscie nazwiskami.:)))

Więc Czuj Duch i zapraszam

bobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do scottiego mnie samego i starszyzny :-)

Czesc!

Ja Scottiego popieram... Ma wg chlopak racje, ze styl pozostawia wiele do zyczenia.. Ja wiem, co pan misiu odpowie, ze nie chodzi o styl, tylko bezp, skutecznosc, itd:)

Ale pozwole sobie jedno zauwazyc.. Styl - kwestia gustu - ale z reguly zalezy od techniki i znajomosci teorii narciarstwa. Wiec nie potrafie sobie wytlumaczyc pewnych scen na tych filmach...

To taka moja subiektywna opinia.

Z calym szacunkiem i pozdrowieniami.

drzymer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

do scottiego mnie samego i starszyzny :-)

Starszyzna na ogol preferuje demonstracje,ale to jest przestarzale,nie modne nie agresywne,szkoda,ze nie podaza z duchem czasu,a ty jako znawca,chyba powinienes wiedziec,ze inne sa narty do specjala a inne do giganta itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...