Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jazda figurowa


peszkod

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam wasze komentarze i zastanawiam się czy piszecie o jeżdzie z góry na dół ,czy figurowej. Kto ocenia Maiera za "styl".W sporcie wyczynowym technika ,to sprawa drugorzędna ,po przygotowaniu fizycznym i psychicznym .

W rekreacji też ,liczy się subiektywna przyjemność .

Wszystko się zmienia(kanony piękna,techniki,stylu) , jedni lubią wysokie blondynki ,inni niskie brunetki ,i mogą o nich gadać ,gadać i gadać.

pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o misiowej jeździe

Powtórzę, za peszkodem - to subiektywne odczucie, o którym wspomina, dotyczy raczej narciarskiego oglądactwa, że się tak wyrażę. Trudno porównywać misiowe klipy, które służą celom szkoleniowym z np. migawkami z pucharu świata, albo z klipami reklamowymi Colmara czy co tam aktualnie jest reklamowane. To jest tak samo, jakby porównywać filmik szkoleniowy nauki śpiewania z jakimś Grand Prix albo jeszcze lepiej teledyskiem (już dawno temu podkładano na płytach śpiewaczkom górne C, czy coś innego) - jak ktoś nie lubi śpiewu to niech sobie w tym miejscu wyobrazi nudne pasaże i koncert szopenowski. Czy taki np. Iglesias Jr. robi show ? Robi i kosi dużą kasę, wielu się to podoba. Podejrzewam jednak, że unplugged na żywo wiele straci ... a takiego Coverdale`a to jeszcze parę lat temu, myślę, że by było słychać w promieniu dobrych stu metrów.

I jeszcze jedno - misiowe klipy są kręcone z łapy, w realnych warunkach i nie sa pocięte, no bo po co

Pozdrawiam weekendowo :)

Tomek

p.s. już taki jestem, że jak ktoś wybrzydza na urodę kobiet, to mu mówię, że z Ciebie też nie jest jakiś Adonis ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda figurowa

A ja sie nie zgodze!!

To nieprawda, ze technika to sprawa drugoorzedna! Przeciez to w kazdym sporcie widac, nie tylko w narciarstwie... Wezmy chociaz nasz sport narodowy. Polacy mimo podobno dobrego przygotowania fiz i psych jakos zajmuja >20 miejsce w rankingu FIFA.. No i chyba to nie przez to, ze 20 zespolow jest lepsze fizycznie i mentalnie?! Technika jest kluczowa..

Oczywiscie najlepiej miec technike, sile i psychike - wtedy jestes mistrzem:)

pozdrawiam,

drzymer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda figurowa

Drzymer trafiłeś w mój czuły punkt , pn w polskim wydaniu to dno dna

widać to na przykładzie drużyn klubowych ,które w poważnym pucharze

odpadają w eliminacjach do eliminacji eliminacji. Piłkarze są opisywani

przez dziennikarzy nie znających się na sporcie , którzy wypisują brednie:

co jakiś trzecioligowy kopacz zjadł .kiedy beknął .Co do przygotowania kopaczy

przed mś to już po pierwszych czterech dniach tygodniowego obozu narzekali

na strszne zmęczenie .Zresztą szkoda o nich pisać niech się tym zajmuje

Przeglad Sportowy- znajdż w nim sensowne artykuły o nartch.

Wracając do nart , chodzi mi o trening seniorów w najwyższym wyczynie

tam rzeczywiście proporcie są przechylone w stronę przygotowania fizycznego

Pozdrowienia

peszkod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...