Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

stan wyciągów


turim

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jezeli chodzi o wyciągi w naszym pięknym kraju, to niestety czesto ich stan techniczny stwarza zagrożenie dla zdrowia. Chodzi mi głównie o stare wyciągi orczykowe, gdyż stan nowych stacji narciarskich jest naprawdę ok. W zeszłym sezonie przytrafiło mi sie 2 razy że przy orczyku na którym sie wyciągałem strzeliła lina. Pierwszy raz lina strzeliła na wyciągu "Michał" w Istebnej, gdzie włsnie rozpoczynałem sezon, żadnego niebezpieczeństwa tam niebyło bo lina sie zerwała przy orczyku, ale niesmak pozostał. O wiele ciekawiej ( czytaj niebezpieczniej ) było pewnego dnia w Szczyrku, jechaliśmy z kumplem wyciągiem nr II koło "Bieńkuli" jak bylismy na wysokości mniej więcej 2/3 wyciągu, wyciąg sie zatrzymał ( pewnie ktos walnął glebe-hehehe ) i tu zaczęła sie niezła zabawa, otóż sprzęgło zwijające linę orczyka próbowało podciągnąć linę, a że było dosyc stromo ( a ja z kumplem ważymy razem też dosyć ) to zaczęło podciagac linę na mniejwięcej pół metra na zmianę puszczając.trwało to kilkanaście sekund ( w tym czasie rzucało nami jak szmatami ). gdy wyciąg ruszył lina niewytrzymała i strzeliła jak z bata ( zerwała sie przy nieszczęstnym sprzegle zwijającym ) ja usłyszałem tylko świst przelatującej liny, kumpel miał mniej szczęscia, lina niemal skasowała mu oko ( brakowało około 1cm, gogle niestety miał na czole) i niewiele brakowało żeby mu jajka obcięła. był posiniaczony chyba przez 2 tygodnie, i w tym dniu juz sobie niepojezdził. Jak zjechałem do stacji z orczykiem w ręce miałem zamiar wsadzić obsłudze ten orczyk tam gdzie słońce ponoć niedochodzi. Oczywiście obsługa tez na najwyższym poziomie, zamiast zaprponować pomoc medyczną, to tylko stwierdziła że możemy sobie dwa razy za darmo wjechac wyciągiem. Poprostu powaliło mnie to z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...