Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak odrzuciliscie sztachety?


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Nic prawie sie nie dzieje w temacie technika wiec moze taki temacik rozrusza troche ta czesc forum.

Wiekszosc z was musiala sie przestawic ze starego stylu na nowy czyli ze sztachet na carvery. Co bylo dla was najtrudniejsze? Czy byl to jeden sezon czy moze kilka sezonow.

W moim przypadku bylo to kilka sezonow, mozna powiedziec ze podazalem razem z ewolucja sprzetu - czyli coraz mniejsze promienie. To co musialem zmienic to poszerzenie sladu (kolanka osobno) a nastepne co bylo znacznie trudniejsze to rownolegle prowadzenie kolan (wlasciwie goleni) tak zeby krawedzie w obu nartach prowadzic pod tym samym katem, caly sezon musialem nad tym pracowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odrzuciliscie sztachety?

Podobnie jak ja - przestawienie zajęło mi 2 sezoniki.

Ale jak mam być bardzo szczery to jezdżę carvingiem tylko z rańca jak nie ma ludzi.

Nawet w Alpach.

Potem to raczej już jest mały tłok na trasach do carvingu więc uciekam na czarne i trudniejsze trasy a tam raczej carvingiem nie pojeździ się ( styl klasyczny czyli ześlizg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odrzuciliscie sztachety?

Oczywiscie że nie wszedzie da sie zjechac czysto na krawedzi...ale jak w pewnym rosyjskim kawale; trzeba sie próbować ;-) to tez moze byc zabawa. Nawiasem ja od czasu do czasu jezdze "tradycyjnie". Bywa ze nadal szorowanie daje ciekawe doznania. Lubie tez muldy a tam krawedz miesza sie z ratowniem przed upadkiem, szczegolnie na lodzie. Wtedy zeslizgi sie zdarzaja. A przy okazji....czy ktos moe próbowal po czasie wrócic do "sztachet" ? Ja owszem ;)....polecam, wiele mozna sie dowiedziec o sobie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość axelcarver

Jak odrzuciliscie sztachety?

to bylo proste :)) przesiadlem sie z gigantowych rossignioli 2,05m na atomica 10.11:)) i wszystko bylo fajnie z kazdym dniem fajniej :-)) bo narty jezdzily coraz wicej na krawedziach i teraz to juz jst normalne natomiat zupelnie nie mampojecia jak sie przestawie w druga strone czy li na zeslizg proponowany w najnowszysch programach nauczania sitn pzn :-) przeciez to jest nienaturalne :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odrzuciliscie sztachety?

osobiscie podpiołem sie do nart karwingowych (mówie tu o nartach z promieniem poniżej 13 m, bo wczesniej miałem carwery o promieniu ponad 20 m) poto żeby włąśnie uczyć się karwingu, zmiana porzeszła lekko i bezboleśnie:) zasadniczo z niczym nie miałem problemów, łokieć i 4 łapy wyszły w tym samym sezonie:) myślę że problem z przejsciem mają Ci których forma sportowa(kondycja ) jest raczej kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...