Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Les 2 Alpes


Smakówka

Rekomendowane odpowiedzi

Les 2 Alpes

w skrócie:kazdy znajdzie cos dla siebie ,sa szerokie i plaskie (fun) i tez bardziej wymagajace ,jesli jest mozliwosc zjechania do samego dolu to juz jest ostro!! ponadto dla zabawy bardzo fajny bordercross...a po nartach polecam obok oriona (hotel) knajpke z rodeo (czynna do 2) a potem niedaleko obok brasiliana (knajpka do bialego rana) a tam juz jezt ciekawie!!!wiecej nie zobaczylem bo zabraklo mi doby !!! ( a wytrzezwiec tez kiedys trzeba) wiecej info na maila murzin@wp.pl pozdrawiam-marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les 2 Alpes

Bylem trzy razy - raz w marcu (2 lata temu), 2 razy na swieta majowe (rok temu i w ubieglym sezonie). Obszar do jazdy jest duzy i urozmiacony, nawet w maju. Przepustowosc wyciagow dowozacych na lodowiec duza, u gory jest juz nieco gorzej (choc jest tez kret, ale ja jakos nie przepedam za takimi urzadzeniami).

W maju problemem byla pogoda - troszki padalo (no nie murzin?), w marcu-kwietniu powinno byc lepiej, choc moze sie zdarzyc, ze przywieje (na lodowcu to gerealnie wieje).

Jest snowpark i boarder-cross (choc snowboardzisci narzekali, ze snowpark za stromy, czy cos w tym stylu (z pewnoscia lepszy jest w Alpes d`Huez).

Poza tym sporo tras czarnych, trzeba troszki uwazac na piargi na trawersach.

Sama miejscowosc ma sporo rozrywek, architektura tchnie latami siedemdziesiatymi. Aparamenty - 100% francuskie, jak ktos ma klaustrofobie tudziez jest fanem czystosci - nie polecam. Przy wjezdzie do miejscowosci jest fajny pub irlandzki + to co napisal murzin.

Na szczycie lodowca, jak w kazdej stacji w okolicy, jedyna w swoim rodzaju grota lodowa ;-).

Pozdro

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les 2 Alpes - nie na początku sezonu!

Byłem w grudniu zeszłego roku i ... nie było śniegu. Działał tylko lodowiec z przyległościami, ale takie atrakcje można znaleźć za miedzą. Ośrodek rewelacja - jak jest śnieg.

PS. Strasznie tam daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les 2 Alpes

byłem tam w zeszłym roku w grudniu:) Jak pech to pech - od 18 lat poraz pierwsz w Alpach nie było śniegu, ale na całe szczeście tam jest lodowiec i mozna było pojeździć. Na samym lodowcu fantastycznie, trasy o rożnym stopniu trudności, wyciągi krzesełkowe i orczyki, a także "kret" tzn kolejka podziemna. Polecam na górze lodowca zwiedzenie jaskini z rzeźbami w lodzie / coś fantastycznego - lecz za oplatą, nie w ramach skipassu - w zeszłym roku 20 fr. /

Gdyby byłśnieg, byłoby pewnie jeszcze lepiej, bo tras ci tam dostatek i wyglądały / z gondoli / bardzo interesująco.

Sama miejscowość przeurocza, choć w knajpkach ceny raczej wygórowane, ale warto warto pojechać. Zazdroszczę Ci szczerze tego wyjazdu, bow tym roku to mnie została Słowacja lub kraj:( / finanse:( /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...