Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolomity


Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dolomity

Jak na szesc dni to proponuje Val di Fiemme - masz cztery miejsca do obskoczenia - Alpe Cermis, Latemar, Ballamonte/Alpe Lusia i Passo Rolle, jak kupisz lepszy karnet to w pozostale dwa dni wyskocz sobie do Vigo di Fassa ( z Predazzo albo Cavalese to niedaleko) ew. zalicz Ciampac.

Je|eli na dwa tygodnie to moim zdaniem powinienes sie zainstalowac bardziej w srodku, zeby miec lepszy dostep do Sella Rondy i Marmolady

Val Gardena tez jest OK ale jest nieco drozsza - patrzac na ceny lokum, kiedys sie temu przygladalem, ale w koncu to blizej granicy i nazwy niemieckojezyczne - wiec drozej ;))

W San Martino di Castrozza jest piknie, ale sporo kamyków i wlasciwie jedna ciekawa trasa pod gondolka a reszta bywa nieczynna (w lutym widywalem trawe) - jest tam natomiast super restauracyjka w srodku lasu urzadzona w starej oborze/stajni :)))) pyszne placki z owaocami + vino brule/bombardino do wyboru, jakktos lubi, to mozna tam spotkac kozice ;)

W Cortinie byly Igrzyska, sa tam trasy, ktore robia wrazenie, niestety czesto zamkniete - moze jednak mialem pecha - trzeba tam zajrzec, ale zeby na dluzej to chyba nie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolomity

Val di Fassa i Val Gardena - pierwsza tansza, druga ma wiecej ostrych tras, ale z jednej do drugiej mozna przerzucic sie w 0.5-1h wiec nie ma specjalnej roznicy. Z oby jak sie sprerzysz, mozna zrobic wycieczke (na nartach) do Alta Badia, ktora zreszta (za wyjatkiem trasy PS) nie wydala mi sie ciekawa.

Jesli wybierasz sie na jeden tydzien to przychylam sie do opinii Winnetou - w innym wypadku bedziesz sie budzil z bulem glowy - gdzie jechac i skonczysz na bezustannej turystyce (przerzucaniu sie z jednej gory na druga) zaiast na jezdzie (nie mniej niektorzy lubia turystyke).

Pozdro

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolomity

Dzieki za info!

Jestem bardziej turysta niz nawiedzonym narciarzem, wiec lubie bol glowy spowodowany problemami z wyborem miejsca do jezdzenia.

A jak tam wyglada sprawa przejazdow z doliny do doliny, te przelecze maja ponad 2000m, nie trzeba sie np. bawic w ciagle zakladanie/zdejmowanie lancuchow?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolomity

Tzn, kiedy ja mowilem o przerzucaniu sie, mialem na mysli przerzucanie sie na nartach - to jest wlasnie najwieksza zaleta Dolomitow, wiekszosc osrodkow jest polaczona narciarsko. Jesli wiec lubisz taka turystyke narciarska, to polecam Val di`Fassa lub Val Gradena - bedziesz w centrum wszystkiego w Dolomitach.

Co do samochodowych spraw - niestety nie mam pojecia.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolomity

Włosi mają bardzo dobry sprzęt do utrzymania dróg - radzą sobie w końcu z nawet metrowymi nocnymi opadami - Z reguły jednak jeździ się po suchym, a jak jest śnieg, to jest posypane tym ich dolomitowym tłuczniem. Trzeba jednak pamiętać, że nachylenia są duże i długie, należy oszczędzać hamulce pomagając silnikiem - i naprawdę uważać przy zjazdach, na zakrętach nie wyjeżdżać na brzeg jezdni pokryty tłuczniem. Poza tym Włosi jeżdżą "po włosku" ;))))) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolomity

http://www.dolomitisuperski.com

Jeśli jeszcze tam nie zaglądałeś to zajrzyj. Znajdziesz wszystkie ceny i mapy tras w poszczególnych regionach. Osobiście polecam Val Gardene jeśli lubisz narciarską turystykę to będziesz mógł sobie ujeżdżać sellarondę w obie strony a jak ci się znudzi to polecam trasy na uboczu (są mniej rozjeżdżone a to przekłada się bezpośrednio na przyjemność z jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolomity

Nie żebym reklamował, ale byłem tam w lutym tego roku i w tym sezonie jadę tam znowu. Jak ci się znudzi turystyka to zajrzyj sobie na Monte Pane – świetne miejsce na rodzinne narciarstwo – każdy stopień zaawansowania znajdzie tam coś dla siebie a na naukę jest to miejsce wprost genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolomity

a tak apropo tych cen - tez szukam miejsca na wyjazd w alpy i jak narazie robi mi sie coraz wiekszy zamet w glowie, co przeczytam cos na jakiejs stronce lub w gazecie to nibym mi zaczyna podobac ale pozniej czytam cos innego i wydaje sie lepsze:) no i w koncu nie wiem - pomozcie - moze znacie jakies miejsce gdzies w alpach, nie koniecznie w dolomitach, gdzie jest w miare tanio i mozna sobiie poszalec to prosze o wypowiedz.

ok wracam do tematu cen noclegow w dolomitach:) Lukasz mozesz mi powiedziec ile tak mniej wiecej polaci sie tam za nocleg?

ok dzieki

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...