Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serfauss-Fiss-Ladis na poczatku kwietnia-wrazenia?


owca

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wyjazd na poczatek kwietnia i strasznie napalilem sie na Serfauss-Fiss-Ladis. Czy ktos byl wczesna wiosna i moze powiedziec jak warunki sniegowe (bo same miejscowosci sa dosc wysoko)?

Poza tym w ogole bede wdzieczny za jakies info i wrazenia bo to bardzo malo popularny wsrod Polakow region (choc zupelnie nie wiem czemu bo to jedna z najwiekszych i najwyzej polozonych hustawek w Austrii...)

Pozdro,

owca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serfauss-Fiss-Ladis na poczatku kwietnia-wrazenia?

byłem w tym roku... w pierwszej połowie marca...

wg mnie extra... pojade tam napewno jeszcze...:)))

mało ludzi... kolejek prawie zadnych.. tylko rano możesz trafic na maly korek

w Fiss.. jakieś 10 min..

ja mieszkalem kolo Ladis i nie wjezdzalem nigdy z Serfauss, wiec nie wiem jak tam..

wg mnie najlepiej na Nordseite Fiss.. tam slonce tak nie operuje w ciagu dnia

to i snieg fajny.. ;))) polecam knajpe na Schongampalm...;)))

duzy tlok na trasach w okolicy Kompedrell...

warto dojechać do Masner.. extra widoki.. :))) i knajpka calkiem mila.. ;))

przez tydzien uslyszalem dwie rozmowy po polsku...

sami niemcy i holendrzy (!?!?).. i troche anglików..

innych narodowosci wogole...

dobra rada.. masz do wyboru skipass na S-F-L lub cos takiego co nazywa sie

SKI6... nieduża roznica w cenie, ale za to mozesz jeszcze odwiedzic pobliskie

Fendels (małe)... Kaunertal (extra !!!) i Nauders (rechsenpass.. czy jakos tak.. byłem tam raz.. i warunki pogodowe były nieszczegolne, wiec wrazenia

takie sobie..)

wszedzie w miare blisko..:)))

a gdzie zalatwiasz noclegi..??? to moze cos podpowiem...

http://www.serfaus-fiss-ladis.at/

jak masz jakies pytania to śmiało..:)))

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serfauss-Fiss-Ladis na poczatku kwietnia-do Siwy

Dzieki za info - tylko utwierdzilo mnie to w przekonaniu ze to dobry wybor.

A pozwiedz mi czy nie bylo w marcu problemow ze sniegiem?

A masz jakies fajne kwatery na oku? Generalnie chcialbym cos nizejbudzetowego - najlepiej jakis pension ze sniadaniem.

Pozdro,

owca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serfauss-Fiss-Ladis na poczatku kwietnia-do Siwy

im niżej tym taniej... poszukaj w Prutz, Fendels, Ried, ewentualnie Kauns lub Kaunerberg... z tym że te dwie miejscowości to juz troche dalej...

a w szczegolności Kaunerberg to duzo wyżej... !!!

ale wiem ze tam chyba najtaniej..

ja w marcu mieszkałem w Prutz... gasthof Rose... dobre żarełko...

oj bardzo dobre.. ;)))

pod wyciągi miałem jakieś 6 km `agrafkami` pod górę do Ladis...

dalej gondolka do Fiss... no i już...

kolo 15-tej ta gondolka Fiss-Ladis dość oblegana przez rodziców ze zmęczonymi dziećmi... dlatego polecam senny zjazd niebieską trasą..:))

ze śniegiem nie było problemu... chyba tylko dwie czarne trasy były w

Serfaus zamknięte... a poza tym zjazd pod parkingi...

no i armatki wszędzie... i pełno ratraków...

na warunki nie można narzekać... z tym że ja byłem od 6 marca...

a poza trasami powoli wiosna.. ;)))

zreszta jak coś to masz Kaunetral... a tam śniegu pod dostatkiem... ;)))

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serfauss-Fiss-Ladis na poczatku kwietnia-wrazenia?

czesc,

bylem w zeszlym roku i mam same pozytywne wrazenia (choc jestem wybredny). przelom marca i kwietnia to idealna pora na komperdell, jest troche polnocnych i wschodnich stokow, ktore beda w idealnym stanie. ilosc sniegu to ostatnia rzecz o ktora musisz sie martwic. wazniejsza jest jego jakosc - na poludniowych stokach na pewno bedzie rozmokniety i ciezki. ale to tylko statystyka. w zeszlym roku w polowie kwietnia bylo w alpach minus 20 stopni, czyli gorzej niz w styczniu.

polakow malo bo to drogi region. a drogi bo dobry. w ciagu kilku lat zainwestowano tam kupe kasy i z jakiegos zadupia z 20 orczykami zrobil sie z tego jeden z najnowoczesniejszych i najwiekszych resortow w alpach. jakosc wyciagow i tras rzeczywiscie na najwyzszym poziomie, do tego fenomenalna obsluga. maly minus za brak parkingow, ale nadrabiaja wszedobylskimi busikami.

jezeli chodzi o mieszkanie na dole to ma ono trzy wady: codziennie trzeba sie spindrac po serpentynach, nie ma takich widokow jak z gory, no i nie dostajesz gastekarte, co skutkuje wyzszymi (odczuwalnie) cenami za wyciagi. jak podliczysz roznice w karnetach i paliwo na dojazdy to wychodzi ze nie warto mieszkac na dole.

w razie totalnych upalow mozna sie kopnac na lodowiec kaunertal, fiss lezy dokladnie u wylotu doliny kauner.

pozdr

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serfauss-Fiss-Ladis na poczatku kwietnia-wrazenia?

Wielkie dzieki chlopaki za info - juz sie zdecydowalem - jade 20 marca do Fiss - hotel 4* ze sniadaniem za jedyne 168 Euro!!

pozdro

owca

PS. Wiem ze rok temu problemow ze sniegiem nie bylo bo od 4 kwietnia bylem w Soelden i na Rettenbachu prawie zamarzlismy ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Serfauss-Fiss-Ladis na poczatku kwietnia-wrazenia?

"Niepopularny" bo to Tyrol i dla polaczków za drogo. Poza tym Polacy jeżdżą do kurortów, o kt. jest głośno. A głośno jest o tych ośr., kt. się wypromowały - np. Zell am Zee i Maso Corto. Jak już chcesz jechac do Tyrolu, to wysupłaj kilka eurosów więcej i zajedź kilka km dalej do Samnaun/Ischgl lub wogóle wybierz Soelden lub St. Antol/Lech. To są dopiero ośrodki z grn. półki... Serafus z przyległościami rzeczywiście nie jest bardzo znanym kurortem, bo ponad średnią półkę nia ma sie co wychylać. Choć mam znajomych, którzy tam byli...

W kwietniu nie jeżdżę do ośrodków bez lodowców. A jak szukasz skifree to kierunek Karyntia albo Val di Sole ;-)

Pozdrawiam, Olek (afera@mp.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...