Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kubinska Hola


Misiek_000

Rekomendowane odpowiedzi

Kubinska Hola

Wklejam swój tekst na temat tego ośrodka sprzed tygodnia:

"Korzystając ze sprzyjającej aury wybrałem się wczoraj do Kubińskiej Holi by odstresować się na deskach.

Pierwsze spostrzeżenia- parking bliziutko od kas. Do Dolnej stacji krzesełka z 50 metrów. Ceny karnetów w porównaniu z naszymi niezłe. Mając kartę euro 26 zapłaciłem 440 koron za cały dzień.

Teraz mniej przyjemna część opisu. Postawiono tam nowe krzesełko- Pome 4 osobową. Niby wszystko ładnie lecz ten wyciąg jest okropnie wolny. Zaraz pod nim prowadzi orczyk typu ośla łączka, który ma podobne tempo jazdy. Z bliżej mi nieznanych powodów co chwila obsługa zatrzmywała krzesło więc kolejka mimo braku jakiejś wielkiej ilości ludzi rosła bardzo szybko.

Lanovka dowozi nas do połowy góry. Teraz stumetrowy zjazd do orczyka i jedziemy w górę. Nie wiem czy ja jestem przewrażliwiony ale mógłby troszkę łagodniej startować bo potrafi solidnie szarpnąć w górę co dla faceta nie jest zbyt przyjemne.

Teraz kilka słów nt. tras. W żadnym wypadku nie polecam niebieskiej. Jest bardzo wąska i kamienista. Nie wspominam o konieczności wspinania się pod górę w niektórych momentach.

Czerwona to już zupełnie inna para kaloszy. Jest dość zróżnicowana więc nie jesteśmy skazani na przysłowiowe góra-dół. Na samym szczycie można pośmigać między drzewami co sprawia dużo radości, gdy otacza nas bajkowo wyglądający zasypany śniegiem młodnik.

Trasy były całkiem nieźle przygotowane choć już ok 11 pojawiły się poważne przetarcia w niektórych miejscach. Na szczęście nie było to zbyt uciążliwe ponieważ trasa jest szeroka.

Chwała Słowakom za pracę ratrakó w ciągu dnia. Inaczej byłoby cienko.

Niestety pod samym orczykiem prowadzącym na górę wystawało sporo kamieni a niektóry miały wielkość cegły.

Ogólnie polecam ten ośrodek. Dla każdego znajdzie się coś miłego. Wyszaleje się zarówno zaawansowany jak i całkowicie zielony. Dolna część oferuje piękną trasę dla początkujących.

Ostrzegam tylko przed braniem zbyt serio tego co piszą na ich stronie internetowej. Za Chiny tam 80 cm śniegu nie było".

Jeżeli tam nie byłeś polecam bo warto odwiedzić nowe miejsce. Jest tam inaczej niż na Rochaczach. Tras więcej, widoki fajniejsze. Z drugiej strony wyciągi w Spalenie chodzą znacznie sprawniej.

Jedź i oceń sam. Zawiedziony raczej nie będziesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...