Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic SL 12


LABLA2DOR

Rekomendowane odpowiedzi

Ello 4 @LL

Mam pytanie.

Co myślicie o nartach Atomic SL12?

Czy ktoś miał już okazję na nich śmigać?

Mam tu na myśli model 2007/2008.

Pozdrawiam

W oczekiwaniu na śnieg :)

Dla bardzo dobrze jeżdzących zwłaszcza jak lubią pobawić się na tyczkach, nie wybacza błedów i wymaga naprawde dobrej kondycji. Najlepiej wypożycz kilka podobnych innych firm i przetestuj, do w tej klasie nart trudno oceniać - na tym stopniu zaawansowania lepiej dobierać sobie indywidualnie.

Rzecz jasna narta tylko na dobrze przygotowane stoki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź :)

Może przy polskich warunkach na stokach lepiej pomyśleć o SL10

Do tej pory przez ostatnich kilka sezonów jeździłem na ATOMIC BETA RACE 9-34

:) dł. 197 cm

No ale lata już nie te i może czas przejść na coś "lżejszego"

Pozdrawiam

SL10 to narta całkiem inna niż najwyższa w ofercie atomica 12.

Tylko, że jest to nowa narta i trudno coś o niej powiedzieć. To nastepca sl9 ale kosztuje praktycznie tyle samo co Sl9 na wyprzedażach, to trochę zastanawia - albo konkurencja, albo z czegoś w niej zrezygnowali...

Jesli 10 jest tak jak 9 to jest to fajna narta wybaczająca błędy i bardzo przyjemna do jazdy jak ktoś lubi krótkie skręty.

A wogóle to musi być atomic? Wypróbuj elana SL. Stare dobre drewno kontra pełna syntetyka w atomicu ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL10 to narta całkiem inna niż najwyższa w ofercie atomica 12.

Tylko, że jest to nowa narta i trudno coś o niej powiedzieć. To nastepca sl9 ale kosztuje praktycznie tyle samo co Sl9 na wyprzedażach, to trochę zastanawia - albo konkurencja, albo z czegoś w niej zrezygnowali...

Jesli 10 jest tak jak 9 to jest to fajna narta wybaczająca błędy i bardzo przyjemna do jazdy jak ktoś lubi krótkie skręty.

A wogóle to musi być atomic? Wypróbuj elana SL. Stare dobre drewno kontra pełna syntetyka w atomicu ;)

Pozdrawiam

Noo co do ostatniego zdania to sie zgodze ale reszta to tak nie wiem do konca czy sl 12 jest takie zabujcze skoro jezdzisz na 9.34 :o to powinno byc okej ;) ale potestuj jakies inne firmy, moja subiektywna rada: Fischer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo co do ostatniego zdania to sie zgodze ale reszta to tak nie wiem do konca czy sl 12 jest takie zabujcze skoro jezdzisz na 9.34 :o to powinno byc okej ;) ale potestuj jakies inne firmy, moja subiektywna rada: Fischer

Hmmm, gdzie napisałem, że jest zabójcza? Napisałem, że jest nieporównywalna z sl 9/10 i to prawda. Prawda też, że absolutnie nie wybacza błedów i jest twarda, różnice widać bardzo wyraźnie nawet pomiędzy sl12 a st12.

Nie napisałem tez nigdzie, że jest dla niego nieodpowiednia :)

Skoro najpierw pytał o najwyższą slalomkę a potem o narte nieporównywalnie "łagodniejszą" to chyba dobrze podkreślić, że to sa jednak całkiem inne narty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc ze nie jest zabójcza miałem na myśli to ze ty napisałeś ze nie wybacza błędów a moim zdaniem tak nie jest, wiec bez dymów Bartku ;)

A to ze między niższą a wyższa narta w katalogu jest róznica dla mnie jest oczywiste ale dobrze ze to podkresliłes :)

Jakie dymy? Luzik :)

Co do wybaczania błędów to jasne, że to subiektywne odczucie. Ale sl12 wybacza błedy na poziomie elana slx czy fischera WC albo każdej wyższej "sklepowej", a sl9 na poziomie allrounda ;)

Jeżdziłem latami na sprzęcie atomica a także innych producentów ( łacznie z nartami zawodniczymi) dlatego swoje spostrzeżenie tu przedstawiam. Rzecz jasna monopolu na rację nie mam i nawet nie próbuje mieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dymy? Luzik :)

Co do wybaczania błędów to jasne, że to subiektywne odczucie. Ale sl12 wybacza błedy na poziomie elana slx czy fischera WC albo każdej wyższej "sklepowej", a sl9 na poziomie allrounda ;)

Jeżdziłem latami na sprzęcie atomica a także innych producentów ( łacznie z nartami zawodniczymi) dlatego swoje spostrzeżenie tu przedstawiam. Rzecz jasna monopolu na rację nie mam i nawet nie próbuje mieć.

Pozdrawiam

No masz racje, jak mawiają "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia", a jesli chodzi o porade dla labladora to jak czujesz ze nie dasz rady tej narcie to nie pakuj sie w cos takiego ;) Firma dowolna, byle bys nad tym panował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...