Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dlaczego nie "gigantówki"


Bajan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W związku z tym, że od 10 lat nie jeździłem w ogóle, kompletnie "gubię sie" w sprzęcie.... Byłem w sklepie - sprzedawca mocno odradzał mi kupowanie nart do giganta (myślę że to były do giganta: 183 cm nie taliowane). Sprzedawca twierdził, że się na nich można zabić bo "same jadą"....

Lubiłem zawsze jeździc szybko i bez ładnego skręcania - najlepiej w pozycji zjazdowej..... Nie za bardzo mogę zrozumieć dlaczego te narty miałyby poniść jak rączy rumak

Czy możnana tych nartach pojeździć? - nie mam przekonania do tych krzywizn karwingowych - chyba trudno w nich szybko jeździć. Może się mylę.

No i jeszcze nie przypada mi za bardzo do gustu pomysł w rodzaju - na początek coś "łatwiejszego" a potem (w trakcie sezonu lub w nast roku)znowu wywal kupę kasy na nowy sprzęt bo z tych "łatwych" nie jesteś zadowolony

Z butami mam problem podobny - zupełnie nie wim co kupić...

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bajan, raczej poszukaj sobie czegoś uniwersalnego,narty z grupy allround jakaś 3-cia od góry danego producenta. Spokojnie Ci starczy na 2-3 sezony i będziesz zadowolony. Buty z fexem ok 60-70, zależy jeszcze ile ważysz?

Powertuj trochę forum i odpowiedzi do innych zapytań - trochę Ci się rozjaśni o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napewno"? Jesli nie jezdziłes carvingiem to raczej tak, wiec co do tego speeda to narty typu boazeria mooże i jak by je puscic w dół stoku to były by szybsze od carvingów ale nie gdy skręcamy, a podczas jazdy: jakiej kolwiek o to nam chyba chodzi ;) po czesci masz racje ze niektórzy sprzedawcy wciskaja za słabe narty bo wiedzą ze jak już sie nauczysz to przyjdziesz ją wymienic ;), dlatego nie ma co kupowac narty ktora ma zakres umiejętnosci 1-3 w 10 stopniowej skali. Ja uważam że to co napisał SKIer jest optymalne, marka jaką zechcesz, na twoim miejscu wcale bym sie nie pakował w koniecznie nową narte, a poszukał czegos używanego. Buty muszą byc przedewszystkim wygodne i tutaj odwrotnie do nart polecam newki ;) nie pisałes jeszcze ile ważysz i mierzysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...