Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dynastar omeglas comp problem z wiązaniem


eqiupe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :confused:

Kupiłem sobie ostatnio Dynastary omeglasy comp z przed 2 sezonów i w płycie jaką one posiadają są 4 otwory na tył wiązania( a więc brak możliwości innego jego przykręcenia) oraz w zależności od rozmiaru buta wiele możliwości przykręcenia wiązania z przodu. Przykreciłem je więc w serwisie według oznaczenia i środęk buta jest przesunięty o 1 cm do przodu. Teoretycznie powinno mi to pomuc w inicjacji skrętu ale jeździłem wczoraj w kasinie (niestety śnieg był mokry) i narty zachowywały sie dziewnie.Teraz moje pytanie czy pozostawić taki stan rzeczy czy cofnąć wiązanie przednie i przestawić tył na regulacji?

Jak te nartki sprawdzają się na twardym bo na miekkim są niestety kiepskie ??

Pozdrawiam!

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem sobie jeszcze na te nartki i istnieje możliwość przekręcenia przedniego wiązania i przesunięcia tyłu na regulacji. Jak to zrobię to środek buta będzie na środku narty.

Jak jexdziłem po miekkim z przesuniętym środkiem to jest masakra nie jazda.

Tak że chyba cofnę to wiązanie i będzie nie po fachowemu ale środek ciężkości zachowam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem swego czasu wiązań: Atomic Race 412 i miały one możliwość przesuwania punktu środkowego 7mm w przód lub do tyłu.

W pozycji 0 nazywało się to allround

W pozycji w przód: attack

W pozycji do tyłu: nie pamiętam:D

Przestawianie było możliwe jednych ruchem na stoku.

Praktycznie nigdy z tego nie korzystałem jeżdziłem w ustawieniu środkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynastar omeglas comp to deski race'owe więc nie bardzo nadaja sie do jazdy po świeżym, do tego musisz się przyzwyczaić. Musi być twardo żeby jeździło się naprawdę dobrze ale wtedy już niezależnie czy po ubitym czy po lodzie! Wynagrodzą Ci to z pewnością. Myślę że właśnie uświadomiłes sobie że posiadanie jednej pary nart nie gwarantuje sukcesu w każdych warunkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim pytanie , narty są przygotowane? ( fabrycznie są to surowe narty , więc trzeba je przygotować ) Druga rzecz, centerboot powinien być tam gdzie ma być ( oczywiście w serwisowych dechach niekiedy jest mozliwośc przesuwania wiązań przód tył np. atomic1018) To tyle w związku compoow...

pozdr Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie wytrzymam muszę to napisać. W tym poście sami Starzy Wyjadacze ale niestety tylko w ilości postów. Weż te narty zanieś je do serwisu niech ci je dobrze naostrzą wyrównają ślizgi a potem jak pojedziesz na stok to weż ze sobą śrubokręt i sprubuj poprzestawiać raz tak ,raz tak. Jak wtedy poczujesz że Ci się żle jeżdzi to je sprzedaj i kup inne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nart komórkowych nie trzeba od razu ostrzyć. Są bardzo ostre zapewniam. Jeśli chodzi o dynastary to moją troche słabą strukturę ale jeśli są przygotowane na lód i zmrozony śnieg to myślę że jest ok. Kto sprzedaje surowe narty ludzie. Czasem niektórzy ostrzą bo wolą mieć lepsze kąty ale nic pozatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...