Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Świeradów, Szklarska, itd


niwin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Los rzucił mnie na poprzedni tydzień do Świeradowa. Wyjazd po części służbowy, ale o zabraniu desek nie zapomniałem. Słabo znam ten rejon kraju pod względem narciarskim (ostatni raz jeździłem w Szklarskiej w 87r.) więc byłem ciekaw jak to teraz wygląda. Moje spostrzeżenia są takie:

1. Świeradów Śniegu było nawet sporo, działających wyciągów: 0 :( . Stok "Świeradowiec" z daleka wygląda całkiem okazale, ale podobno ze względu na kłopoty z dzierżawą, itp od kilku lat jest nieczynny... Małe wyciągi typu "Kamieniec" stoją. Fakt, na budowie gondoli na Stóg Izerski praca wre, więc może niedługo będzie tam można rozsądnie poszusować.

2. Szklarska Śniegu więcej niż w Świeradowie. Ski Arena robi przegląd krzesełek i orczyków... Najbardziej odpowiedni moment. Bez komentarza... Babiniec w Jakuszycach rusza dopiero w grudniu. Przyznam szczerze, że co dzień ze Świeradowa do Harachova nie chciało mi się dojeżdżać. Znalazłem w Szklarskiej dwa małe wyciągi w Dolinie Szczęścia. I teraz wreszcie coś pozytywnego. Po raz pierwszy spotkałem się z tym, że właściciel przez 3 dni włączał wyciąg właściwie tylko dla mnie. Stok mały, ale warunki super no i można było po prostu pojeździć. Aha - płaciłem normalnie, a nie jakąś extra stawkę. Naprawdę warto o tym napisać, bo to w naszym kraju niezmiernie rzadkie podejście do klienta (na Pilsku 15 osób to było za mało, żeby wieczorną jazdę uruchomić...).

W sobotę spadł deszcz i prawie cały śnieg szlag trafił. Wtedy ruszyła Ski Arena...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarska jest niezlym osrodkiem i ma pare fajnych stokow plus niezla sciane w dol - ale na teraz brak tam na pewno sniegu.

Jezeli gdzies miales wiecej bialego to to musialo byc cos kolo Puchatka, albo podobne klimaty, ale to naprawde ciezko nazwac jazda. Niestety (albo na szczescie choc), czeskie Karkonosze trzymaja kliematy zimowe o wiele lepiej.

Ale wielki pozytywny plus za "postawe" tego wyciagu ktory tak humanitarnie cie obsluzyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że na Szrenicy jest kilka fajnych tras, ale infrastruktura od czasów kiedy byłem tam ostatnio zmieniła się tak, że zamiast cholernie powolnego pojedynczego krzesełka jest teraz cholernie powolne podwójne krzesełko...

W sobotę czynny był tylko Puchatek, w dodatku padał deszcz - a nie ma nic przyjemniejszego od podjazdu cholernie powolnym krzesełkiem w deszczu :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Arena w Szklarskiej jest bardzo ciekawym ośrodkiem,trasy są tam naprawde długie i ciekawe, kocham to miejsce ale...nie w szczycie sezonu i weekendy, bo wtedy to nie ma sensu. Powoduje to brak rozwoju infrastruktury. 2-osobowe krzesło na dole jest jedyną opcją żeby sie dostać na góre, a na dodatek jest beznadziejnie wolne. Pozatym dziadostwo poprostu - jak było duzo śniegu pod koniec listopada to ci renowacje kolejki robili...:confused: Inne ośrodki w czechach były oczywiście otwarte...Inną sprawą są klamoty na nartostradach, które można by oczyścić, a wtedy wystarczyło by dużo mniej śniegu żeby taką nartostrade otworzyć. Jeszcze większe dziadostwo to Karpacz, gdzie krzesło na dole mogli w tym sezonie na 100% już otworzyć, ale im sie pewnie nie chciało:p

Z koleji w Świeradowie inwestują w tym sezonie spore pieniądze w "kubełki" i nowa nartostrade - to cieszy:) Jednak podsumowując tym głównym ośrodkom w Polskich Karkonoszach jeszcze wiele brakuje do tych w Czeskich (Spindl, Janskie Laznie, Rokytnica, Pec)...

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oczywiście po polskiej stronie karkonoszy właściciele wyciągów tracą pieniądze ze względu na nie otwarcie ich w odpowiednim czasie. Jednak nie jest to nowością że po czeskiej stronie sezon w pełni a u nas konserwacje. Mam nadzieje że z otwarciem gondoli w Świeradowie konkurencja sprawi że wszystkim bardziej będzie zależało na ściągnięciu do siebie narciarzy PS pozdrawienia dla Sobiesława Zasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu wymyśliłem, że kilka dni spędzę w Szklarskiej. Spadł śnieg i zaskoczył służby miejskie:mad:

Po wielu perypetiach z dotarciem do dolnej stacji i znalezieniem miejsca na parkingu, wydygałem się z zimna na ślimaczych krzesłach.Na górze wszędzie gigantyczne kolejki:mad:

Następnego dnia przerzuciłem się na Babiniec, stok krótki bo krótki, ale pojeździłem.

Transfer do Świeradowa skończył się pełną porażką:mad:

Już nawet nie próbuję bo nie ma sensu. Z Wrocławia do Szklarskiej mam 130km, a do Cernej Hory 140km. Zgadnijcie gdzie jeżdżę?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w czym tkwi problem? Moim zdaniem duża w tym wina "zielonych"(mówie tu o KPN). Na siłe sie starają utrudnić nam narciarzom życie:mad: ja rozumiem, że trzeba chronić jakies tam gatunki roślin czy zwierząt, ale spójrzmy na naszych południowych sąsiadów...Dlaczego u nich jakoś tego problemu nie widać:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych. Dzisiaj dzwoniłem na informacje niestety otwarcie gondoli zostanie przesunięte na koniec stycznia lub początek lutego i na dodatek powiedzieli że przy bardzo optymistycznym podejściu. Szkoda bo myślałem że już w przyszłym tygodniu zdam relacje czy warto się tam wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...