Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer RC4 Competition


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Też popełniłem:) zakup takowych jakiś miesiąc temu. Pierwsze wrażenia ( trzy wyjazdy ) pozytywne. But raczej na szczupłą stopę , dla mnie twardość w sam raz ( taka bardziej ambitna jazda amatorska ) i w miarę wygodny - trzeba tylko dobrze dopasować klamry za pomocą mikroregulacji.Jeżeli chodzi o ten patent fischera SOMA to specjalnie jakoś tego nie poczułem:o w tych butach no ale pisze , że jest , więc wierzę na słowo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem zadowolony. But dobrze trzyma nogę, mikroregulacja, solidny rzep, naprawdę można się porządnie dopiąć :) poza tym jest jeszcze możliwość ustawienia cantingu co przydaje się przy agresywnej jeździe.

Bucik ciepły, choć czasem jak się za mocno zapniesz i długo nie luzujesz stopa może zmarznąć lub nawet zdrętwieć - ale to już fizjologia człowieka i nic sie nie poradzi. Generalnie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie jaką funkcję spełniają te dwie śruby w tylnej części skorupy?

TAK, jest to:

"Forward Lean Adjust"

Regulacja umożliwiająca dodatkowe pochylenie buta w przód o 15° lub 18°; rozwiązanie dla osób preferujących agresywny styl jazdy.

źródło: Fischer-Ski

Już gdzieś to wcześniej było opisywane, w odniesieniu do cantingu; najlepiej sobie poluzować wszystkie śrubki, wsadzić buty, zapiąć w narty i ustawić się w najwygodniejszej (bądź innej wg potzeby) pozycji, Potem poprosić kogoś o pomoc by podokręcał śrubki.... :)

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o cantin. Są dwie śruby zubełnie z tyłu buta (nie z boku) na wysokości achillesa.

No właśnie o tym mówię, te śruby z tyłu są właśnie do regulowania pochylenia buta w przód!! :D

Fakt że wcześniej wyraziłem się niezbyt jasno mówiąc o cantingu: :eek:

....jest jeszcze możliwość ustawienia cantingu co przydaje się przy agresywnej jeździe....

mógł Cię trochę zmylić. Prostuję zatem że canting to nie to samo co Forward Lean Adjust!!!

Canting pozawala wyregulować buta na boki, chodzi o to że jak ktoś ma krzywe nogi (mówią na to iksy [X] albo prostowane na beczce [()] :) ) to można wyregulować buta tak żeby po zapięciu nart nie stać na wewnętrznych [X] lub zwenętrznych[()] krawędziach.

Mam nadzieję że się już wszystko wyjaśniło

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

jak ustawić Forward Lean Adjust

Witam!

czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć na pytanie jak nalezy ustawić buty fischera rc4 race by były pochylone najbardzie do przodu. Z tyłu buta są dwie śrubki z jakąś dziwną podziałką ( 9, 10, V, M, C coś takiego)

z góry dzieki za każdą porade

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy z cantingiem na własną ręke nie polecam ustawisz takie pieronstwo i jak cos jest nie tak to nie wiesz jak wrócic do pierwotnych ustawien chyba że zapiszesz ilość obrotów :D a aklim już raczej nie poczujesz tego systemu bo bez kręcenia ten system nie jest przydatny nogi są troche innaczej ułożone jak w normalnym bucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...