Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

snowgliding-latające narty


max13

Rekomendowane odpowiedzi

Pojęcia nie mam, ale na pocieszenie zobacz sobie ten filmik:

http://www.joemonster.org/filmy/3062/ski_gliding.html

przegięcie pały!

Kiedyś znalazłem linka na tym forum i całe szczęście, że go sobie zapisałem.

dzieki.. widziałem go już . to jest speedflying bardzo extremalna forma snowglidingu :)

aż tak szalony nie jestem. ;) snowgliding to jazda na nartach za podobnym skrzydłem jak na filmie ,ale raczej więcej kontaktu ze sniegiem. Podobno po paru godzinach nauki można śmigac po polach . Sprzęt mieści się w plecaku i na skituring idealna sprawa. Wystarczy niewielki wiatr i frajda jak znalazł. Tak jak na tym filmie... w koncu znalazłem !!!!!!!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A!! zapomniałem dodać że namierzyłem gosci po filmie i jestem na ferie umówiony na szkolenie w Bieszczadach.. :)

No to super, że się udało ich znaleźć. Jak będziesz po szkoleniu to coś napisz, albo jakiś filmik umieść. Ja na razie wykonałem w życiu dwa długie loty (bez skrzydła). Jeden 3 miechy niezdolności do pracy, drugi 6 i dwa pobyty w szpitalu, więc jeśli teraz miałbym się na nartach oderwać na dłużej od ziemi to tylko z glajtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzta mi co kosztuje taki latawiec.

Jeszcze jedno minie interesuje co prawda nie związane nawet z nartami. Widziałem kiedyś jak goście na łyżwach za......li z takimi płaskimi latawcami na plecach niby zagiel. Jak ktoś ma info na ten temat to proszę się podzielić bardzo mnie to interesuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzta mi co kosztuje taki latawiec.

Jeszcze jedno minie interesuje co prawda nie związane nawet z nartami. Widziałem kiedyś jak goście na łyżwach za......li z takimi płaskimi latawcami na plecach niby zagiel. Jak ktoś ma info na ten temat to proszę się podzielić bardzo mnie to interesuje.

Pozdrawiam.

taki sprzęt na filmie to wydatek ok 3000 zł + koszt szkolenie. orientowałem się w prowingu i powiedzieli że jak na nartach umiesz w miarę to nauka trwa ok dnia... potem juz sam po polach zasowasz.. ten zagiel na lyzwach to pewnie kitewing. . ale dobry zawodnik na snowglajcie tez na łyzwach pojedzie . polecam : www.prowing.pl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odbyłem szkolenie w szkole prowinga . Miałem szczęście bo śnieg spadła dzień przed moim przyjazdem w Bieszczady. Szybkie zakwaterowanie w hotelu na samym szczycie góry i po kilku godzinach przechodzimy do zajęć. Najpierw teoria, omówienie zasad bezpieczeństwa i budowa sprzętu. Następnie mały sprawdzian jazdy na nartach i długo oczekiwana prze zemnie

chwila – podpięcie do skrzydła.. Ważne jest podstawowe opanowanie techniki sterowania skrzydłem speedridingowym i na tym byłem skupiony przez parę godzin zajęć. Naprawdę ciekawe przeżycie . Trenowaliśmy przy niewielkim wietrze i juz po krótkim czasie mogłem wykonywać kilku metrowe skoki biegając po stoku. Okazało się że opanowanie skrzydła biegając z nim nad głową to podstawa i zajmuje najwięcej czasu. Po paru godzinach zabawy ze skrzydłem nareszcie przyszedł czas aby podpiąć narty. Ta chwila utkwi mi chyba w pamięci na długo... Stojąc na stoku góry podpięty do niewielkiego skrzydła zjeżdżam ze stromego zbocza.. po chwili skrzydło bez problemu znajduje się nad głową i czuję jego moc.. jadąc na krechę . mały ruch uchwytami sterowniczymi i już lecę tuż nad ziemią, podnoszę ręce do góry i znowu jadę na nartach dotykając delikatnie śnieg.. najeżdżam na niewielką skocznię i znowu frunę jak ptak. To uczucie lekkości podczas unoszenia podczas zjazdu znam tylko ze snów....... naprawdę niezwykłe przeżycie i polecam każdemu kto chociaż ledwo na nartach stoi. To czego się nauczyłem przez te parę godzin to kropla w morzu możliwości jakie daje umiejętność jazdy ze skrzydłem speedridingowym a i tak dostarczyło mi to wiele wrażeń. To co robili fachowcy piloci na stoku Bezmiechowej trzeba po prostu zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...