Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl Supersport Allstar 05/06 i 06/07


Icarus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jak każdy, mam mały problem. Chciałbym się dowiedzieć, czy różnica między nartami Volkl Supersport Allstar z sezonu 05/06, a z sezonu 06/07 jest jakoś specjalnie wielka.

Na Ski Teście starszy model dostał dużo lepsze noty niż zeszłoroczny. Nie wiem za bardzo czym to było podyktowane, na nartach aż tak znacząco się nie znam (jeżdżę dopiero drugi sezon).

Jeszcze mam jedno pytani, na allegro pojawiły się niedawno, te Supersporty z sezonu 05/06. Mankamentem jest klejona krawędź - czy to znacznie wpływa na jazdę, czy jest to raczej niezauważalne.

Niestety nie mogę teraz wkleić linku do aukcji, ponieważ w pracy mam zablokowane Allegro (też nie wiem czym jest to podyktowane).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyników to jest to rzecz względna; przeczytaj szczególnie dwa ostatnie zdania z artykułu, który jest z nim związany: http://www.skionline.pl/austria-skitest/index.php?ids= na pewno wielkiej różnicy być nie może.

Co do uszkodzenia jeżeli to jest ta narta, o którą Ci chodzi http://www.allegro.pl/item293444041_volkl_supersport_allstar_161cm_tanio_sport_pl.html

to nie wygląda to źle; nie wygląda, żeby krawędź była uszkodzona, to tylko wyrwany i uzupełniony ślizg, a za te pieniądze to jeszcze zostanie na ewentualne powtórną regenerację ślizgu. No jeszcze te cienkie krawędzie.

Narta na pewno chodziła w wypożyczalni.

Jako początkujący zbyt czesto ostrzyć nie będziesz to trochę Ci posłuży.

A z modelu myślę, że powinienneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

@Icarus

Jeśli to są te nartki podane przez Witka, to oprócz tej wklejki (weź proszę powiększ sobie to zdjęcie), zwróć też uwagę na tę nartę obok !!!. Krawędzie są naprawdę słabiutkie, no chyba że nie będziesz w ogóle ostrzył krawędzi lub niezbyt często (raz może lub uda się dwa) jak też Witek zauważył.

Jeśli te narty osiągną wyższą cenę niż aktualna (a pewnie osiągną bo ceny jakie są wylicytowywane na Allegro każą zastanawiać się czy to są "jajca" czy to się dzieje naprawdę:eek: ), to przy założeniu że cena będzie wynosiła np. 150,- + przesyłka 30,- to razem daje 180,-.

Czyli gdybyś jechał na dwa tygodnie (o tygodniu nawet nie ma co wspominać) to lepiej będzie wypożyczyć. Nie namęczysz się w podróży i niepotrzebny stres Ciebie obejdzie.

P.S. Też kupuję narty na Allegro ale dopiero po sezonie, koniec kwietnia, maj, połowa czerwca. Wtedy zdarzają się prawdziwe perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o czym jest ta rozmowa. Powiekszenie zdjęć pokazuje dla mnie miejsca gdzie są odpryski lakieru i gónej warstwy.Ja(być może tylko ja) nie jestem w stanie ocenić stanu krawędzi. Zreszta jak można ocenic stan narty używanej na podstawie zdjęć? No nie wiem może mozna. Oczywiście wszystko zależy od jakości zdjęcia i wiedzy czy tez fachowości.Osobiście uważam,że ta narta jest nie warta uwagi.Nie wiem jaka jest i czy w ogóle jest cena minimalna za te narty. Obecna cena(przynajmniej na moim linku 71 badz 72 zł) wygląda moze i kusząco.Ktos tą narte wezmie za grosze, troche podrasuje i sprzeda jeszce w dobrych pieniadzach.To takie moje spojrzenie na cała sprawe. Watpie, żeby ktos ze stałych forumowiczów kupił uzywana narte dla siebie na aukcji.Moze robie troche pod gorke co poniekórym ale tak uwazam.Nowa narte jak najbardziej ale uzywaną wyłącznie po uprzednim "look and touch live".O tym co zobaczyłem na linku nie pomyslał bym nawet przez sekunde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek
Nie bardzo rozumiem o czym jest ta rozmowa. Powiekszenie zdjęć pokazuje dla mnie miejsca gdzie są odpryski lakieru i gónej warstwy.Ja(być może tylko ja) nie jestem w stanie ocenić stanu krawędzi. Zreszta jak można ocenic stan narty używanej na podstawie zdjęć? No nie wiem może mozna. Oczywiście wszystko zależy od jakości zdjęcia i wiedzy czy tez fachowości.Osobiście uważam,że ta narta jest nie warta uwagi.Nie wiem jaka jest i czy w ogóle jest cena minimalna za te narty. Obecna cena(przynajmniej na moim linku 71 badz 72 zł) wygląda moze i kusząco.Ktos tą narte wezmie za grosze, troche podrasuje i sprzeda jeszce w dobrych pieniadzach.To takie moje spojrzenie na cała sprawe. Watpie, żeby ktos ze stałych forumowiczów kupił uzywana narte dla siebie na aukcji.Moze robie troche pod gorke co poniekórym ale tak uwazam.Nowa narte jak najbardziej ale uzywaną wyłącznie po uprzednim "look and touch live".O tym co zobaczyłem na linku nie pomyslał bym nawet przez sekunde.

Drogi HUCU.

Jako że jestem gastronomikiem wiem że w metodach oceny towaru występuje coś co się zowie oceną organoleptyczną. W jej skład wchodzą takie składniki jak zapach, smak, kolor, wygląd.

Narty nie są produktem spożywczym ale też podlegają ocenie wzrokowej.

Piszesz że nie jesteś w stanie ocenić tej narty na podstawie zdjęć a tylko na podstawie osobistego "look & touch" lecz ciut wyżej napisałeś "narta nie warta uwagi" i niżej "co zobaczyłem na linku...".

Ocena ta wynika z zasady czy z oglądu zdjęć ???, bo tu jest jakaś sprzeczność.

Zwróć uwagę na to co napisałem Ja czy też Witek.

Żaden z Nas nie namawia kolegi pytającego co do zakupu tychże nart, wyrażamy opinię że narty są w złym stanie (m. in. na podstawie zdjęć), Ja wyrażam opinię że jeśli cena np. przekroczy jakiś pułap to nie ma żadnego sensu jej kupować a Witek zapewne opierając się na bieżącej cenie określa że jeśli jakieś warunki zostaną spełnione (rzadkie ostrzenie) to chłopak się na tej narcie pewnie jeszcze pobawi.

I tyle bylo napisane a co do opinii zakupu na aukcjach nart typu "używki" to każden ma swój własny osąd.

P.S. Co do zdjęcia. Powiększyłem je sobie i było widać jakieś bardzo nieciekawie wyglądające miejsce obok tej wklejki, oprócz tego byle jak zapaćkane woskiem ślizgi (dzwonek alarmowy !!!) tak jakby celowo ukryć jeszcze jakieś wady no i druga narta z b. wąskimi krawędziami. Jeszcze węższymi niż na tej z wklejką.

P.S.2. Pewnie że "naoczne" spotkanie z towarem jest sprawą najlepszą ale nawet obejrzenie zdjęcia może dać "jakąś" wiedzę.

Gdyby koleś nie dał opisu że krawędzie słabe a zdjęcie nie pokazywałyby danego obszaru, wówczas byłby "oszustem". Pokazał to miejsce a przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupów no i ma możliwość do choćby szczątkowej oceny. Można zgrzytać zębami, co najwyżej.

P.S.3. "Może robię pod górkę co poniektórym" - tego zupełnie nie pojmuję. Sugerujesz że Ja lub Witek mamy coś wspólnego ze sprzedawcą na Allegro !!!.

Przeczytaj to jeszcze raz bo to brzmi jak insynuacja.

P.S.4. Przepraszam Witka za umieszczenie Jego imienia w niniejszym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robalek

Chciałem już wczoraj odpowiedzieć hucu na jego post i nawet zacząłem pisać w sumie dokładnie w tonie takim jak Ty, ale gdy zaczęło mi się to rozrastać do tekstu objętościowo podobnego do Twojego (gratuluję cierpliwości), to machnąłem ręką, że w sumie nie warto i dałem sobie spokój. Nie ma za co przepraszać tym bardziej, że w sumie bardzo dokładnie (łopatologicznie) wytłumaczyłeś moje stanowisko.

Gwoli dodatkowych wyjaśnień, napisałem, że narta chodziła w wypożyczalni, czego dowodem są miedzy innymi wiązania rentalowe, a już to jest wystarczającym czynnikiem, aby być ostrożnym.

I to by było na tyle.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Panowie objetościowo wyglada to imponująco.;) Może i ja też niepotrzebnie sie rozpisałem.Wysarczyło napisać -do Icarusa- odpuśc sobie te narty.Bo do tego generalnie się sprowadzają te posty,choc pisane w róznej formie.Myśl łączenia Was z ta aukcją nawet mi przez głowe nie przeszła.Skoro tak to odebraliscie to przepraszam. Kończąc i wracając do meritum szkoda zaprzatac sobie głowe tymi nartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze sobie pozwolę:

-allstar to narta super

-stan spodów, każdy widzi. Wstawka, przegięcie pały, max paractwo. Stalkanty się kończą.

-miejsce wyrwanego spodu sugeruje (choć tak nie musi być), że mogła być

naruszona krawędź.

-uszkodzenia góry, to normalne w allstarach, taki materiał. Przez przypadek na prośbę JC dałem próbne zdjęcie córki właśnie z prawie nowymi wtedy allstarami i też widać odprysk na górze.

-ja dałbym za nie 240, max 300 pln (4-5 wypożyczeń narty z najwyższej półki)

-Pozdrawiam.

Przypatrzyłem się jeszcze raz krawędziom i chyba jednak bym tyle nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie wiem za bardzo czym to było podyktowane, na nartach aż tak znacząco się nie znam (jeżdżę dopiero drugi sezon).

a ja tak trochę z innej beczki:

po jakiego czorta od razu bierzesz się za Allstary ( narta naprawdę wymagająca , zwłaszcza jak chcemy z niej wycisnąć to co najlepsze ) skoro piszesz , że dopiero drugi sezon będziesz śmigał (a chyba bardziej uczył się jeździć ) na nartach.

To tak jakby Kubica od razu brał się za jazdę bolidem F1 ,a cała jego jazda np. na gokartach nie miała najmniejszego sensu.Ludzie !!! trochę rozsądku i pokory dla własnych umiejętnośći. Jak nie chcesz szpanować na stoku tylko czerpać przyjemność z jazdy na nartach , to kup se coś bardziej przyjaznego i NIE W TAKIM STANIE jak te nartki z Allegro

pozdrawiam i życzę udanych szusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...