Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Elan vs Fischer


fsoul

Rekomendowane odpowiedzi

..a dokłądniej Elan SLX Fusion Pro i Fischer RX Hot Fire

Panowie, doświadczeni narciarze, instruktorzy i FreeSoulowcy...

te dwie narty 160/165 cm ?

proszę podpowiedzcie mi różnicę tych dwóch nart...

cholernie wpadły mi w oko i mam dylemat narciarza, któremu daleko do ich klasy ale narciarza, który z pasją i zacięciem chce cieszyć się z coraz lepszej i ciekawszej jazdy...z czasem je okiełznać

a może to nie jest jednak dobry wybór dla mnie

średnio jeżdżący, ostro jeżdżący, fan carvingu i fun carvingu a czasem delikatnego zjazdu i nacieszenia się magią gór

185 cm

90-100 kg wagi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fsoul, wypozycz jeden i drugie, przejedz sie na tych i na tych i sam ocenisz, ja polecam fischery, ktos inny lubi elany i np kupisz elany za czyjąś namową aprzejedziesz sie na fischcerach i to będzie to i po co kasa w błoto?? idziesz wypożyczasz i sam decydujesz ja osobiście bym tego elana nie brał:) ja bym wzioł fischer race sc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to może ja trzy słowa.

Sporo osób zamawia Hot Fire i pare desek już było u mnie na "warsztacie" (a także na stoku w Zdiarze) : IMHO jeśli chcesz czerpać przyjemność z jazdy to bierz bez zastanowienia. Super maszyny :) Co więcej jeżdżą bardzo fajnie po miękkim, nieubitym i niczego sobie radzą sobie w świeżym. Chociaż to już ne to pod butem ...

Ogólnie: świetna, bardzo uniwersalna narta i można ją dostać w śmiesznej -jak na warunki naszego kochanego kraju- cenie (wystarczy dobrze poszukać albo dać mi trochę czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wszyscy polecaja Fischera, bo to maniacy jednej marki:D

Zreszta moja przygoda z ta marka tez pozostawila bardzo dobre wspomnienia. Jednak patrzac na Twoje 'parametry' polecilbym Ci Elana. Hot Fire moze byc za miekki, a SLX jest bardzo sprezysta narta i powinna spelnic Twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot Fire za miękki ? !! No nie żartuj !

No moze za miekki to zle powiedziane. Sam nie jezdzilem na Hot Fire, ale jezdzilem na Race RC 4 i SLX. Uzytkownicy uwazaja, ze Hot Fire jest bardziej przyjazny, miekki od serii Race Fischera. A jezeli tak to musi byc narta troche inna niz SLX, tym bardziej, ze jest mowa o SLX Fusion Pro, ktora to narta byla topowa slalomka Elana. Wiec droga dedukcji doszedlem do wniosku, ze jest ten Fischer jest latwiejszy do Elana.

To wszystko to raczej luzne przemyslenia i w sumie tylko osobisty test moze pomoc wyrobic sobie zdanie.

Tego Elana mozna kupic na ebay'u razem z wysylka do Polski za okolo 150 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jezdzilem na Hot Fire, ale jezdzilem na Race RC 4 i SLX. Uzytkownicy uwazaja, ze Hot Fire jest bardziej przyjazny, miekki od serii Race Fischera. A jezeli tak to musi byc narta troche inna niz SLX, tym bardziej, ze jest mowa o SLX Fusion Pro, ktora to narta byla topowa slalomka Elana. Wiec droga dedukcji doszedlem do wniosku, ze jest ten Fischer jest latwiejszy do Elana.

A ja jeżdziłem i to dość sporo ;), Hot Fire jest zbudowany tak samo jak Wc SC ;) rózni go tylko taliowanie wiec to tak trochu jak byś porównywał Worldcupa z SLX a tu wybrał bym w Fischera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLx

Jeżdzę od 3 lat na SLX . Narty są potężne dla potężnych ludzi albo dla takich którzy potrafią je docisnąć . Ja ważę 100 kg i dla mnie bajka . Narta twarda ,krótki skręt super tylko trzeba nad nią pracować . Wsiadłem na nią z nart alrudowych i co roku wraz z postępem moich umiejętności rozumiemy się coraz lepiej. Sumująć z racji wagi i ceny kupiłem SLX . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...