Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla niskiej kobietki


dinda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów:),

chciałabym was prosić o radę, ponieważ dopiero zaczynam moją przygodę z narciarstwem. Chciałabym zaopatrzyć się w narty i w sumie problemu by nie było, gdyby nie to że jestem dość niska. Mam 152cm wzrostu i ważę 47kg. Ciężko mi znaleźć kobiece narty, bo najczęściej ich długości zaczynają się od 146cm Znalazłam kilka modeli Fishera od 142 lub Atomica od 140, ale są dość drogie,a ja na początek wolałabym coś tańszego. Stąd moje pytanie: czy będzie ok jak kupię juniorki?? Takie sobie wytypowałam i prosiłabym o poradę które będą lepsze????????????

dynastar:http://skionline.pl/sprzet/?ids=&co=...&id_grupy=2071

elan:http://skionline.pl/sprzet/?ids=&co=...&id_grupy=2030

Obie pary długość 140. A może 130?? (bo nie ma pośrednich) plisss pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam dynastara serię dla kobiet, kobiety inaczej inaczej stoja na nartach a dynastary są specjalnie przystosowane dla kobiet tzn piętka wyżej itd itp, ten sprzęt znajdziesz w dziale sprzęt ->narty->dynastar-> exclusive.

ale na początek postaraj sie cos sobie wyporzyczyć,kilka z tych modeli dynastara przejechać się na nich i zdecydować które sobie kupisz:) wydaje mi się tak że będzie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo prosty sposob, z tego co pisala 130 + 140 = 270 / 2 = 135 :D

Czyli suma doradcow podzielona na pol dala taki wynik ;)

A moze kolezanka dolozyla by pare slow o sobie w profilu ?

Ten weekend obcuje w "nowe" Narciarki, koledzy spragnieni szczegolow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moje słońce powiedziało mi:

Dobrze, że mi nie kupiłeś tych nartek 120cm. Te mają 100cm i są super :)

Tylko żal mi tych big footów i też na nich troszkę pojeżdżę :)

A na pytanie do zaawansowanego kolegi: jak ona jeździ jak na 3 raz?

Odp: nieźle wymiata! :)

I dlatego dalej twierdzę - po nauczeniu paru znajomych - nie ma jak snowblejdy (po polsku pięknie wygląda ta nazwa) na początek. No ale jak zwykle pewnie dostanę zjebkę i za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bież 140, a z juniorek to nie ma problemu można znaleźć prawie co centymetr od 130 w góre, tylko trzeba patrzeć na ograniczenia wagowe, przy różnych długościach (córa ma omeglasy 130 z ograniczeniem 45kg, a siostra ma omecarva10 148 i tam jest do 55kg) a nie wszędzie jest to opisane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi zawsze miło jest jak ktoś bezinteresownie doradzi, bo wczoraj w sklepie rossignola pan wmawiał mi że najlepsze będą dla mnie narty co najmniej długość 146 mocno się przy tym upierał a jak mu powiedziałam że interesują mnie 135, to powiedział że dziwne rzeczy gdzieś przeczytałam

Ale nie istotne. Przejdę do sedna sprawy: otóż poszperałam dłużej i znalazłam oto takie nartki:

Blizzard X-Spirit 3 dł. 135 - http://www.sklep.sportrent.pl/produc...products_id=28

Blizzard Emocion 6900 dł. 139 - http://www.teko.istore.pl/sklep,1550...,346094,0.html

Mam teraz pytanie: wiem że te pierwsze mają dla mnie lepsza długość, ale wydaje mi się że te drugie będą bardziej rozwojowe (chciałabym narty na kilka sezonów). Nie wiem które lepsze, dobre opinie o jednych i drugich czytałam tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym, popatrzyła, jednakże w piątek wyjeżdżam i zależy mi aby do tego czasu nabyć te nartki. A z używanymi może być ciężko.

Dodam że jestem z Warszawy, więc jak ktoś może mi polecić jakiś sklep to bardzo chętnie słucham :)

Byłam już we wszystkich Intersportach, w sklepie na modlińskiej, i sklepie na przeciwko giełdy na stegnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o blizzardach ostatnio słyszałem taką opinię w serwisie: mówię że gość kupił sobie takie narty a serwismen odpowiada a kto mu takie świństwo zrobił i polecił blizzarda??:D popatrz na te salomony x wing :)

No to kiepski serwismen bo jesli chodzi o narty z tego sezonu przynajmniej te sportowe to blizzard poszedł do przodu i tak jak wiele razy tutaj na forum pisałem że to kaszana to na feriach pojezdziłem na Blizzardach SL worldcup i na stromym nie dawałem im rady ale to mnie nie zdziwiło przy mojej wadze swoje sc mam 155 a tamte były 165 ale na płaskim prowadziły sie jak po szynach, lód im nie straszny ;) o całej seri crossowej blizzarda z tego roku słyszałem również same dobre opinie, wiec chyba coś w tym jest, albo te narty o których powiedziałeś "serwismenowi" były z przed paru sezonów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał u mnie kolejny problem, a mianowicie uszkodziłam sobie kolano (najprawdopodobniej łąkotka, jutro mam badanie) i chyba nici z nart :mad: nawet nie wiecie jak mi przykro, taka byłam szczęśliwa i napalona.. ;(

ale jestem pozytywnej myśli i mam nadzieje że to nie to, bo czytałam że trochę bym wracała do zdrowia po czymś takim.

w każdym razie nadal jestem na etapie wyboru nart i stąd moje ponowne pytaie o te blizzardy, tzn które z nich wybrać. Dużo czytałam na forum o jednych i o drugich ale nie znalazłam jednoznacznych odp.

Na tych emocion 6900 nie wiem czy sobie poradzę na długości 139 (sięgają mi do ust), a z kolei czy te x-sprity nie będą za mało rozwojowe???

Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...