Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer XTR12 pomoc:)


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

suwasz tak przód i tył żeby znaczek najczesciej kreseczka na bucie - srodek cieżkosci pokrył sie ze srodkiem cieżkosci narty oznaczanym podobnie ;) a suwa sie dosc łatwo aa i najpierw ustaw przód włóż przód buta i dosuń tył tak żeby sie dało wpiąć ja tak na salomonach rentalowych robiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde musze ustawić te wiązania a za ... nie wiem jak sie za to wziąć:) one są rozsuwane ale odddzielnie tył i przod ma ktoś takie wiązania i wie co oznaczają te literki na tyle??:)

z gory dzięki za pomoc:)

To wiązanie rentalowe: a ustawia się to tak:

Odczytujesz rozmiar skorupy zazwyczaj na bocznej stronie pięt pisze np 335 i ustawiasz przód wiązania na ten przedział wartości, następnie przykładasz buta i tył regulujesz już na zasadzie "prób i błędów" i w zasadzi tyle, dodam jeszcze że całość tej regulacji robisz paluszkami przynajmniej tak jest w 13 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiązanie rentalowe: a ustawia się to tak:

Odczytujesz rozmiar skorupy zazwyczaj na bocznej stronie pięt pisze np 335 i ustawiasz przód wiązania na ten przedział wartości, następnie przykładasz buta i tył regulujesz już na zasadzie "prób i błędów" i w zasadzi tyle, dodam jeszcze że całość tej regulacji robisz paluszkami przynajmniej tak jest w 13 :)

Oj SB nie zgodze sie z Toba.

Kazda firma ma jakis system ustawiania tulu buta i nie robi sie tego na pale.:eek:

Np. Rossignol, jak wepniesz buta to z boku jak sprezyna jest takie okienko i czerwona kreska, ktora wskazuje wlasciwe naciagniecie sprezyny.

Fischer, o ile dobrze pamietam ma z tylu taki stozek/trzpien wskazujacy naciag sprezyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj SB nie zgodze sie z Toba.

Kazda firma ma jakis system ustawiania tulu buta i nie robi sie tego na pale.:eek:

Np. Rossignol, jak wepniesz buta to z boku jak sprezyna jest takie okienko i czerwona kreska, ktora wskazuje wlasciwe naciagniecie sprezyny.

Fischer, o ile dobrze pamietam ma z tylu taki stozek/trzpien wskazujacy naciag sprezyny

Ja tego nie wymyśliłem tylko jak kupowałem te narty z tym wiązaniem to Roman Rajba(jak Ci to coś mówi) pokazywał mi jak się to robi, a jak jesteś mądrzejszy od niego w tym temacie to gratuluje:D

Tak to wszystko pewnie działa gdy weźmie sie wiązanie z Fischera i ustawia się do buta z Fischera ale tak nie zawsze jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

W wiązaniach rentalowych masz tak, że odczytujesz nr skorupy, potem zależy od wiązania:

1. przekręcach wajchę pomiędzy przodem i tyłem wiązania, i jedziesz przodem, by mieć swój rozmiar na skali. Podobnie robisz z tyłem.

2. Nastawiasz przód na twój nr i wychodzi np. kolor pomaranczowy. Wtedy tył również ustawiasz na kolor pomarańczowy, tam jest kilka możliwości, więc wybierasz tą najbardziej odpowiadającą. Pamiętaj - kolor z przodu MUSI być taki sam jak z tyłu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj jeździlem z ustawieniem tak jak mowil Homar bo jak ustawilem pod skorupe to środek buta nie byl tam gdzie jest ten trojkącik na narcie, następynm razem ustawie tak jak SB mowi bo jak Rajba powiedzial to nie ma hu** we wsi:D

Robert ale jak ustawie kolor z przodu to z tyłu musze mieć inny kolor :o bo mi w kolorze nie pasuje tzn nie miesci sie....chyba ze ja coś źle robie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Coś musisz robić źle, bo z tyłu MUSI być ten sam kolor co z przodu. O ile pamiętam, to te kolory najeżdżają na siebie ? Sprostuj jak się mylę, ale nie chce mi się w necie fot szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro to zrobię ale no mam skorupiaka 337mm to ustawiam przedział z przodu odpowiadający na to, a z tylu jak chce ten sam kolorek to nie trybi :), ale nie chce wprowadzac w błąd rano to zrobie:), tegoroczne fishery wc sc, uuu nie ma porownania do 02/03 a te to sobie wlasnie chyba w ramke oprawie jakąś, bd dla potomnych jakie łopaty kiedyś były:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam ta opinie, kurde czułem się jak bym pociągiem po szynach jechał, są bardziej elastyczne od tych 02/03 które w porownaniu z tymi nowymi wypadają jak jakiś pręt,który by wygiąć trzeba mieć moc pudziana,ale jednak ten sentyment do tamten nartki pozostaje:D moja 1 slalomka.... a wytrzymała tyle sezonow:D.

te nowe sa magiczne nie umiem ich opisac po prostu miłość od pierwszego wejżenia,a nawet mialem wiązaina ustawione nie tak jak trzeba to jeździło mi sie jak bym był na haju:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musisz robić źle, bo z tyłu MUSI być ten sam kolor co z przodu. O ile pamiętam, to te kolory najeżdżają na siebie ? Sprostuj jak się mylę, ale nie chce mi się w necie fot szukać.

Tak jest przy czym z tyłu to jest przedział 4 liter i na przykład przód wiązania ja mam ustawiony na przedział 351 do 366(czarne tło) a odpowiednikiem w tylnej części wiązania są litery na czarnym tle WXYZ i niema innej drogi jak ustawić to przykładając buta, być może Foscherowskie buty mają oprócz rozmiaru w mm podany symbol litery na jaką ustawić wiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

sławek ma rację, masz przedział kilku liter i musisz wybrać najodpowiedniejszą.

buty nie mając nic poza podana długościa skorupy w mm.

jedynie buty rentalowe maja kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie jakim ja żem ślepy albo gupi:D to masakra, homar mowi ze kreska w bucie ma być rowna z kreską w narcie....sławek i robert że mają być ustawione cyferki i literki a wiecie co wam powiem?? sposób homara jest po prostu trudniejszy....bo wychodzi na to samo:d ustawienie kreski po środku i ustawianie cyferek i literek prowadzi do tego samego :)

ale z góry dziękuje za pomoc wszystkim, ciemnym byl to teraz uświeconym:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to naprawdę nie jest trudne,natomiast nie zapominajcie o docisku bo tylko wtedy wiazanie funkcjonuje poprawnie.

Z tyłu wiązania są dwie blaszki -jedna jak mały widelec druga natomiast z rowkami.

Ta górna blaszka musi się cofnąć do środka wiązania i jej koniec pokrywa się z rowkami tej dolnej

A tak wogóle nie zabierajcie mi chlebusia !!!!!!!!!:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to naprawdę nie jest trudne,natomiast nie zapominajcie o docisku bo tylko wtedy wiazanie funkcjonuje poprawnie.

Z tyłu wiązania są dwie blaszki -jedna jak mały widelec druga natomiast z rowkami.

Ta górna blaszka musi się cofnąć do środka wiązania i jej koniec pokrywa się z rowkami tej dolnej

A tak wogóle nie zabierajcie mi chlebusia !!!!!!!!!:eek:

Chlebusia Ci nie zabierzemy, ale zabierzemy Cię (tak jak Ci dzisiaj przez telefon mówiłem) do Zakopanego na Harendę w sobotę - i tu masz 2 opcje do wyboru:

1. pojedziesz dobrowolnie na siedzeniu:)

2. zabierzemy cię siłą i będziesz musiał w bagażniku podróżować:eek:

Oferta w obu przypadkach jest bezpłatna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie wypowiedzial sie w temacie ktos naprawde kompetentny.

SB, jednak mialem racje ze cos tam sie z tylu znajduje i wedlug blaszek w przypadku Fischera ustawia sie docisk.

Według tego się nic nie reguluje to po prostu jest zatrzask - i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...