Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Które slalomki dla juniora ?


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić nowe narty 11 letniemu synowi, który jeździ 3-4 razy w sezonie na zawody, ale także szaleje na nartach dla przyjemności poza jazdą sportową. Mam na celowniku komórkowe Volkl World Cup Racetiger SL Racing JR (chyba z sezonu 05/06) oraz Fischer World Cup SL JR sklepowe z sezonu 07/08 (nieco droższe od Volkli). Oczywiście w/w nart prztestować syn nie może. Wiem, że juniorskie narty różnią się od ich seniorskich odpowiedników dlatego mnie dorosłemu trudno synowi coś doradzić.

Jakie są za i przeciw dla w/w nart ?

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

W ciemno bierz Fischery.

Może myślisz, że jestem nie obiektywny, ale mówiąc teraz fair i nie patrząc na firmę, to Fischery juniorskie, to najlepsza narta juniorska zawodnicza na rynku.

Jest to informacja z wielu klubów z Zakopanego między innymi.

Budowa jak dorosłej komórki, płyta WorldCup junior i do tego wiązania na freeflexie. (RC4 Z11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockl jak już tak wymyslacie młodsi koledzy ujeżdżają mowią że nie zamienią na nic innego - juniorskie komórki :) ja sam polecam Fischera ws sl jr baardzo fajna narta i Blizzarda (na juniorskiej gigantce smigałem dawniej) jakis minusów nie mam fajnie sie prowadzą a blizzard bodajże ma bardzo atrakcyjną cene wiec już duży plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Z tego co się orientuję to nie ma.

Dla maluchów nie robi się raczej czegoś takiego.

No, chyba, że może ktoś jest nie wiadomo jak utalentowany, ale nie słyszałem o czymś takim.

maluchy nie rozróżniają, że narta jest np. w dziobie twardsza, czy w ogóle ma taką a nie inną twardość.

U dorosłych w komórkach masz z boku (a la nr seryjny) opisaną twardość.

U jr. nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawody w gigancie ma narty gigantowe R=17m.

... no wlasnie bo cos mi nie pasowalo. Ze slalomek to moge spokojnie polecic juniorskiego Rossignola na sandwichu, roznica miedzy juniorskimi a seniorskimi w Rossignolu jest glownie taka, ze senior ma 2 blachy a junior tylko jedna i jest przez to bardzij miekki. Fischera i Volkla tez bym bral spoko, chociaz nie mam wiele doswiadczenia. Jezeli chodzi o narty serwisowe (juniorskie tez) to maja zwykle cienka krawedz i dla tego jest problem przy ostrzeniu (najlepiej recznie). Moim zdaniem jednak narta serwisowa jedzie jak zadna inna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to nie ma.

Dla maluchów nie robi się raczej czegoś takiego.

No, chyba, że może ktoś jest nie wiadomo jak utalentowany, ale nie słyszałem o czymś takim.

maluchy nie rozróżniają, że narta jest np. w dziobie twardsza, czy w ogóle ma taką a nie inną twardość.

U dorosłych w komórkach masz z boku (a la nr seryjny) opisaną twardość.

U jr. nie.

z tymi maluchami to przesadziles :D na juniorkach przeciez do 14 lat sie jezdzi a mozna i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...