Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Blizzard CMX 10 IQ czy IQON 7200?


darkman83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Proszę o pomoc przy wyborze tych nart. Które z nich nadają sie najlepiej na nasze polskie stoki i na których sie będzie lepiej jeździć. Jeżdżę na poziomie średnio zaawansowanym i szukam nart uniwersalnych które by mi posłużyły przez kilka sezonów. Lubie jeździć szybo, chociaż spokojną rekreacyjną jazdą nie pogardzę, mój styl jazdy pozostawia jeszcze wiele do życzenia ale pracuję na tym:) . Mam 179cm wzrostu, ważę 79kg.

Parametry nart które wybrałem:

Blizzard IQON 7200 122/72/105 ps 14m dł. 167cm

Blizzard CMX 10 IQ 114/69/99 ps 14.5m dł. 163cm ewentualnie 170cm.

Z góry dziękuje za pomoc bo naprawdę nie wiem które wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już problem z głowy:) Narty kupione wybrałem IQON 7200, gościu z salonu testował 7200 i 7400 powiedział, że różnica miedzy nimi minimalna, a w cenie około 200zł wiec nie warto było, a jeździłem ostatnio na IQON 6900 to podobna narta i bylem zadowolony. W sumie dałem za nie 800zł. Te CMX 10 IQ były w identycznej cenie, ale po dłuższych oględzinach i dyskusjach wybrałem IQONy 7200. Mam nadzieje ze sie sprawdzą i posłużą mi przez kilka sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iqon jest bardziej uniwersalną nartą, ja polecam sam jezdze na 7400 i sprawdzają się w każdych (dosłownie warunkach), a promień 12m przy 155 umożliwia jazdę krótkim skrętem. Poza tym na CMX`ach za bardzo poza trasą nie pojeździsz ;) Więc dobrze wybrałeś.. fakt ze 7400 były by trochę lepsze. I tu się nie zgodzę bo również miałem okazję testować i różnica jest dość spora w twardości narty, bo tych 2mm różnicy pod butem się nie odczuwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączę pod watek bo stoję przed podobnym wyborem.

Jeździliśmy z żonką pierwszy sezon i jesteśmy zarażeni nartami.

Sporo sie nauczyliśmy i w skali która jest np. TU, jeżdzimy gdzieś w skali 4.

Przyszął więc pora na własny sprzęt, min juz na następny sezon i chcielibyśmy go zakupić teraz korzystając z aktualnych promocji.

Ja widzę jazdę na Blizzardach IQON 7400 a dla żonki model kobiecy czyli model Blizzarda EMOCION 7200(lub 7400).

Myślicie, że to będzie dobry wybór dla nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...