Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Spadają ceny - które narty wybrać?


Hiv

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wszędzie -30% więc dobra pora na zakupy na przyszły sezon.

Zastanawiam sie nad kilkoma propozycjami np.

Fischer Hybrid Puls FR7 za 800zł lub Hybrid H7 FR7 za 1000zł(nie wiem czym tak naprawdę oprócz wyglądu się różnią),

lub coś od Atomica ale nie pamiętam modelu(obniżka za 1500 a okolice 1200 nawet 1000zł).

Czym sie kierować przy wyborze takiego sprzętu?

Jeździliśmy z żoną dopiero pierwszy sezon ale juz całkiem nam to wychodzi. Do następnego chemy mieć już swój sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu jeszcze trochę bym pojeździł na pożyczkach. Jak przestaniesz myśleć nad prawidłowym wycinaniem skrętów i będziesz to robił odruchowo zaczniesz się zastanawiać jaki styl jazdy Ci pasuje. Wtedy też będziesz mógł myśleć o bardziej ambitnych nartach. Bo na początku będziesz raczej szybko sie uczył i narta odpowiednia do Twojego obecnego poziomu po krótkim czasie będzie po prostu zbyt "łatwa" (mało ambitna i nie rozwijająca) ;)

Jeśli jednak postanowisz kupić jakiś niedrogi sprzęt na 1-2sezony(wyjazdy) daj znać to coś pomożemy Ci wybrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu jeszcze trochę bym pojeździł na pożyczkach. Jak przestaniesz myśleć nad prawidłowym wycinaniem skrętów i będziesz to robił odruchowo zaczniesz się zastanawiać jaki styl jazdy Ci pasuje. Wtedy też będziesz mógł myśleć o bardziej ambitnych nartach. Bo na początku będziesz raczej szybko sie uczył i narta odpowiednia do Twojego obecnego poziomu po krótkim czasie będzie po prostu zbyt "łatwa" (mało ambitna i nie rozwijająca) ;)

Jeśli jednak postanowisz kupić jakiś niedrogi sprzęt na 1-2sezony(wyjazdy) daj znać to coś pomożemy Ci wybrać ;)

Dokłądnie o 1-2ch sezonach myślałem. Dlatego przez myśl przeszedł mi również sprzęt używany. Np. cos takiego: http://www.allegro.pl/item318834639_atomic_st_11m_neox_412_idealny_raytas_okazja_.html

albo takiego http://www.allegro.pl/item318833214_atomic_sx_9_2_na_centro_310_idealne_narty_warto.html

No i coś dla kobiety(chodzi o wzory nart co by jej do kurteczki pasowały ;)

Z pożyczkami niestety różnie jest o czym sie przekonaliśmy w tamtym roku jeszcze, czasami sie trafi sie w obuwie i narty etc. a czekanie az ktoś odda cos sensownego mija sie z celem. Co swój sprzęt to swój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty możesz kupić właściwie już teraz a jak dobrać spokojnie znajdziesz na forum bo jest o tym parę długich wątków. Natomiast jeśli chodzi o dechy to może pomyśl o pożyczeniu nart za granicą - na miejscu gdzie będziesz szusować. Tam sprzęt jest o wiele lepszy a ceny nie są aż tak wyższe. Chyba że jeździsz na razie tylko po Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty możesz kupić właściwie już teraz a jak dobrać spokojnie znajdziesz na forum bo jest o tym parę długich wątków. Natomiast jeśli chodzi o dechy to może pomyśl o pożyczeniu nart za granicą - na miejscu gdzie będziesz szusować. Tam sprzęt jest o wiele lepszy a ceny nie są aż tak wyższe. Chyba że jeździsz na razie tylko po Polsce.

Oj ciągnie m nie do Austrii zwłąszcza, że mamy rodzinę w Wiedniu ale to pewnie nie w następnym sezonie. Najpierw opanujemy jazdę u nas. Buty sa już kupione. Zostaje kwestia desek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy w takim razie do jutra aż inni coś napiszą bo powiem szczerze że nie znam się aż tak na tych niższych modelach raczej na tych topowych Race ;)

Staraj się wybrać nartę dość miękką (łatwiejsza) i dość wyraźnie taliowaną (dal łatwiejszego inicjowania skrętów). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prawie 1000zł masz już na allegro zeszłoroczne RC4 Racs SC.

Wiec 800-1000zl za Hybrida to glupota.

zdecydowanie tak , a jak nie widzisz sie w grupie rc4 to myśle że RX6 lub RX8 bedzie znacznie lepszym wyborem od hybrydy tym bardziej ze RX8 na allegro masz za 1100pln w kup teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na Rx6 - 8 może być za trudna, a Rx wydaje mi sie najbardziej optymalna bo jak już sie ogarniesz to nie bedziesz musiał jej odrazu zmieniać wiec moze i teraz zapłacisz wiecej ale ta narta posłuży Ci dłużej :) polecam też Blizza CMX 10 i 11 IQ jesli to nie musi być fischer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prawie 1000zł masz już na allegro zeszłoroczne RC4 Racs SC.

Wiec 800-1000zl za Hybrida to glupota.

Za 1000zł są z sezonu 05/06 a z poprzedniego to juz jakies 1150zł. Byłbym gotów wyłożyć tyle jeśli tylko są naprawdę warte polecenia. I są 160cm bez problemu dostępne czyli jak dla mnie :D Nie wiem tylko czy powinny to być Race, może lepiej Alloround?

Oczywiście nie musi być to Fischer. Atomic lub Blizzard też jak najbardziej a może Rossi ma coś ciekawego u siebie?

I co z nartami dla kobiety? Te same tylko po prostu 150cm? Czy rozglądać sie za całkiem innym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
Za 1000zł są z sezonu 05/06 a z poprzedniego to juz jakies 1150zł. Byłbym gotów wyłożyć tyle jeśli tylko są naprawdę warte polecenia. I są 160cm bez problemu dostępne czyli jak dla mnie :D Nie wiem tylko czy powinny to być Race, może lepiej Alloround?

Oczywiście nie musi być to Fischer. Atomic lub Blizzard też jak najbardziej a może Rossi ma coś ciekawego u siebie?

I co z nartami dla kobiety? Te same tylko po prostu 150cm? Czy rozglądać sie za całkiem innym modelem?

Za 950 zł masz na allegro Race SC z plyta FP13 z sezonu 06/07 w cenie 950zl.

No, ale to przyklad, bo nie tylko Fischerem czlowiek zyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kierując się innym topicem na tym forum jesześ ciekawego, od Blizzarda:

dla mnie model IQON 7400 a dla kobietki to samo tylko EMOCION(7200 albo 7400).

Warto sie na to skusić?

IQ7400 - bardzo bardzo bardzo rozsądna narta.

Jak znalazłeś w fajnej cenie - nie ma się co zastanawiać.

Emocion nie leżały w mojej kategorii :) więc się niw wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IQ7400 - bardzo bardzo bardzo rozsądna narta.

Jak znalazłeś w fajnej cenie - nie ma się co zastanawiać.

Emocion nie leżały w mojej kategorii :) więc się niw wypowiadam.

Wydaje mi się, ze to musza byc podobne narty(patrzac na nazwy 7200, 7400) ale wolałbym sie właśnie upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...