Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Freestylowe porady


jeanius

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem podpiąć się pod inny temat, ale jak zobaczyłem ile tego napisałem to stwierdziłem, że może założę nowy, to ewentualnie ktoś to przeczyta :) chciałbym zmienić styl na freestyle, to jest chyba coś co na prawdę mi się podoba, bo jest do dodatkowa dawka adrenaliny, zwłaszcza gdy ktoś już w swojej narciarskiej karierze, przechodził przez chyba wszystkie etapy. narty, zima, góry to coś co kocham i nie wyobrażam sobie spędzania zimy w domu. ostatnie moje deski to Crossmaxy V12 Salomona. teraz stwierdziłem, że chcę spróbować czegoś nowego, tym czymś nowym ma być freestyle. zastanawiałem się czy nie wypożyczyć sobie desek freestyle'owych i sprawdzić jak się na nich jeździ, ale myślę, że jak kupię to żałować nie będę, a więc, mam 184cm wzrostu oczywiście, ważę 77-78kg. chciałem się dowiedzieć jaki sprzęt polecacie, jakie wymiary itp. informacje. ogólnie chciałbym również wiedzieć czy są jakieś freestyle'o-instruktażowe wyjazdy, czy najlepiej uczyć się z filmików (jak ja kiedyś trików streetballowych :)) wtedy zawsze jest większa satysfakcja, tylko nie chcę, żeby moja przygoda z freestylem skończyła się nim się na dobre zaczęła, bo niefortunny upadek może to spowodować :P pierwszy raz na nartach stanąłem gdy miałem 3 lata bodajże, no i od tamtego czasu każda zima to góry + narty. więc zjechać jakoś zjadę :)

pozdrawiam i liczę na pomoc, przepraszam również, że tak długo ;p ale chyba będziecie się musieli powoli przyzwyczajać, bo jak wejdę na jakieś forum, to prędko z niego nie wychodzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Po pierwsze witamy Cię na forum. Po drugie, uzupełnij swoje dane w profilu, bo z nieznajomymi się trochę głupio gada.

Po trzecie.....

...piszesz, że chcesz zacząć freestylować.

Więc tak, jest parę stron freestylowych, np. ski2die.pl, newschoolers.com, freeskiing.org

Tam masz informacje np. na temat wyjazdów, gdzie można podszkolić swoje umiejętności.

Fajne filmiki można poszukać w necie - Youtube lub ściągnąć ze strony www.meptv.net

Co do zakupu nart, to chyba najlepszy sprzęt robią firmy: Armada, Dynastar, Voelkl. Długość dla Ciebie - ok. 170cm -175cm myślę.

Jak chcesz kupić sprzęt używany, to zadzwoń do skirace.pl (na ich stronie znajdziesz namiary), wiem, że mieli sprzęt w przedziale 500-800zł.

No to tyle na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strony poprzeglądałem już jakiś czas temu :) profil oczywiście uaktualniłem (wcześniej się nie wczytywała strona)

dzięki za te informacje! na pewno się przydadzą, zwłaszcza długość nart.

przeszukam wszystko co możliwe i mam nadzieję, że znajdę jakieś ciekawe. pewnie spytam jeszcze o opinię.

dzięki jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dopadło mnie to samo rok temu gdy pożyczyłem na jedne dzień freestyle.

Niestety narty takim przedziale cenowym jaki sobie założyłem udało mi się kupić pod koniec sezonu i załapałem się tylko na jeden wyjazd tydzień temu do szpindlerowego.

Narty kupiłem przez allegro ze skirace.pl za 500zł i muszę przyznać, że w 100% zgodne z opisem.

I zaglądam oczywiście często na ski2die gdzie zawsze są informacje o kursach itp.

Najbliższy wyjazd mają do Livigno http://www.livignocamp.pl/

A to mój plan minimum na przyszły sezon: zT0xkCZ05kM

jak to opanuję to będę happy;)

A co do długości nart to generalnie opinie najczęściej spotykane są takie, że narty powinny być równe ze wzrostem, choć sam przy 185cm kupiłem narty 175. Wydaje mi się, że łatwiejsze do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawe to nie stawiasz sobie progów za wysoko :D skoro już coś jezdzisz (bo na normalnych nartach wg mnie również da sie skakać całkiem spoko sam próbuje) to takie triki nie powinne Ci sprawiać problemu no poza niektórymi backsidemi bo bez twintipów dzieją sie wtedy cuda :D no ale poza tymi poręczami to wszystko z tego filmika potrafie :) a nie skacze za wiele!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...