Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Les Deux Alpes 28.03-06.04


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Wraz ze znajomymi wróciliśmy wczoraj ok 14:00 z Les 2 Alpes.

Jechaliśmy autokarem z Warszawy przez Czechy, Austrię, Włochy i przez dwie górskie przełęcze: Montgenevre (1850m) oraz Lautaret (2060m). Biuro wybrało dziwnie ponieważ trasa nie jest łatwa. Przejazd dał nam się ostro we znaki i gdyby nie to, że mieliśmy duże zapasy wody ognistej to chyba zniósł bym jajo. Jedyny plus tej trasy to widoki i choć jechałem już tą trasą kilka razy nie moglęm odkleić nocha od okna. Poruszjąc się przez góry mijaliśmy ośrodki Mongenevre oraz Serre Chevalier na których sezon jeszcze w pełni. Po 31 h!!!!!! jazdy dotarliśmy na miejsce. Mieszkaliśmy w świetnej rezydencji "Alba" wybudowanej kilka lat temu i tu uwaga! 45m2 dla trzech osób. Wszystkie urządenia nowocześne, plazma, DVD, dużo drzewa, a to wszystko za cenę przesłowiowej francuskiej "szuflady". Wszystko pod ręką market i oczywiście wyciąg przy którym codziennie dzielnie czekaliśmy na start o 08:55. Pogoda była niezła z sześciu dni jazdy cztery słoneczne (choć bywało lepiej). Niestety region ten jest wietrzny, a 80-100 km/h jest w normie. Trasy typowo nie francuskie, czyli w większości bardzo szerokie i super przygotowane (nawet te czarne)! zresztą Francja poczyniła w ostanich latach duże postępy jeśli chodzi przygotowanie i oznaczenie stoków. Jedyny minus to powrót z wys. 2100m do stacji, albo wyciąg, albo czarna trasa, która nie nadaje się dla początkujących. Jeszcze widoki z racji wysokości 1650m-3550m wpaniałe. Wokół Park Narodowy Ecrins z najwyższym szczytem o tej samej nazwie i wys. 4102m. Ośrodek w części położony jest na lodowcach i to nie jednym, a dwóch w tym jednym wielkim (Mentel). Działają one przez cały rok, a na nich niezliczona ilość orczyków, których nie ma na mapie!, dwa krzesełka oraz metro pod lodowcem. Widziałem kilka letnich terenów, ale ten bije pozostałe pod względem wielkości, ilości tras i ich długości, ilości wyciągów. Jeśli ktoś lubi narty latem powinien tam pojechać. Trasy na lodowcu szerokie i puste ponieważ tylko w jeden dzień na nich nie wiało.. Poniżej super! główny wezeł komunikacyjny prowadzi przez środek, a od niego odchodzą w lewo wyciągi, a w prawo stoki. Knajpek sporo i można było w nich znaleźć browar 0,33 za 2,5 oiro i pół kilogramową porcję frytek za 4E więc chyba nie super drogo. Ale wszystko co dobre szybko się kończy......:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko w jedną stronę:) Dodając powróc to daje 62 godziny w autobusie:eek: Bobic może w tym czasie dwa razy z Wawy do Stubaia smignąć i ponartować:)

Na dylematy typu samochodem czy samolotem najlepszym rozwiązaniem byłaby priv avionetka. Ino moment i w samych górach się znajdziesz. W USA to nawet takie osiedle widziałem gdzie w garażach trzymają se samolociki i mają swój pas startowy. To jest dopiero wygoda.

A Bobic mógłby się w końcu z tego drugiego terminalu wyprowadzić to oddadzą do użytku.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45m2 dla trzech osób. Wszystkie urządenia nowocześne, plazma, DVD, dużo drzewa, a to wszystko za cenę przesłowiowej francuskiej "szuflady". Wszystko pod ręką market i oczywiście wyciąg przy którym codziennie dzielnie czekaliśmy na start o 08:55. Pogoda była niezła z sześciu dni jazdy cztery słoneczne (choć bywało lepiej)

To trochę rekompensuje ale i tak strasznie długo dlatego zawsze warto pomyśleć o austrii ;) Pewnie co 4 godz mieliście postoje no ale czas spędzony w autokarze rzeczywiście :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bobic mógłby się w końcu z tego drugiego terminalu wyprowadzić to oddadzą do użytku.:D

Sie wyprowadzilem, wiec otwarli :)

Ja tez pamietam podroz do Les2Alpes, tylko, ze ja jechalem autem.

Ale pobyt tam.... super miejsce !

I to bylo w srodku lata !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja tam byłem, to ty....

... patrolowałeś Centralny w mundurze ŻW :D Nie żartuję ;)

Jak mówię że widziałem i nie żartuję to tak jest i masz 2 wyjścia albo uwierzyć mi na słowo albo skojarzyć pewne fakty.

Po pierwsze nie patrolowałem dworca w wojsku, po 2 jak ja byłem w wojsku to Ty wogule nie wiedziałeś o istnieniu masywu alpejskiego, a po trzecie jak ja byłem w wojsku to nie było nart carvingowych a z takowymi Ty byłeś w Les Deux Alpes:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...