Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kamizelki odblaskowe w Czechach


Misal

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kolega opowiadł mi, jak został w Czechach zatrzymany przez policję.

Jechał za szybko, to fakt, (150 na autobanie) ale policjanci zaczeli sprawdzać wyposażenie samochodu. Jak się okazało, że ma zapasowe żarówki (znany temat) to poprosili o pokazanie kamizelek odblaskowych. Jechali we dwóch, mieli dwie kamizelki. I co słyszą ?

Samochód jest zarejestrowany na 5 osób, powinno być 5 kamizelek.

Dodatkowo 200 KCs za braki w wyposażeniu.

Co czcigodni forumowicze na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 6-7 lat temu jechaliśmy w trzy samochody przez Słowację. Przekroczyliśmy granicę Polsko-Słowacką około północy i w Svidniku zatrzymał nas do kontroli patrol łączony policji i straży granicznej. W mojej apteczce stwierdzili za mało bandaża, bo ponoć u nich trzeba było mieć dwa bandaże po ileśtam metrów a ja miałem tylko jeden. Była krótka debata, ale udało się dogadać bo w drugim samochodzie pasażer jechał z tyłu bez pasów i cała akcja skupiła się na tamtym samochodzie. Poniewaz jechaliśmy tranzytem, nie mieliśmy koron to panowie łaskawie przyjęli niemieckie marki bardzo ubolewając nad tym że na marki nie mają bloczków więc nie mogą wypisać mandatu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasi południowi sasiedzi bardzo nieprecyzyjnie określili ten obowiązek z kamizelkami odblaskowymi. Rzecz jest o tyle skomplikowana że - obowiązek posiadania kamizelki odblaskowej dotyczy użytkujących pojazdy służbowe oraz użytkowane w celach zarobkowych. Oznacza to ni mniej ni więcej że póki co, samochody prywatne wcale takiego obowiązku nie mają. Ma się to zmienić dopiero w tym roku.

Ale czy z czeskim czy słowackim policjantem da sie pogadać :eek:

P.S. I tak jest tam lepiej niźli przekraczanie granicy białoruskiej czy z Obwodem Kaliningradzkim. Tu dochodza jeszcze prezerwatywy a jedyne akceptowalne są tylko tamtejsze i żadne inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada.

A ja przez ten barbarzyński kraj będę jechał na długi weekend. Oj nie lubię, nie lubię !!!

P.S.

Czyli jadąc busem np. 15-osobowym, musisz mieć 15 kamizelek ? Niech Czesi kupią sobie po metrze gumy i pierd...ą się nią w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...