Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski puchar Europy wraca po 13 latach do Zakopanego


Rekomendowane odpowiedzi

Decyzja o przyznaniu Zakopanemu organizacji jednej z edycji zawodów zapadła 16 mają we francuskim Annecy, gdzie odbyło się posiedzenie alpejskiej komisji pucharu Europy FIS.

Według wstępnego kalendarza FIS, najlepsze slalomistki starego kontymemtu wystartują w Zakopanem 18 lutego 2009 roku.

17 czerwca zawiązał się przy Tatrzańskim Związku Narciarskim Komitet Wykonawczy Pucharu

Europy. Na jego czele stanął Wice Prezes ds. Sportowych TZN Andrzej Karpiel. W skład komitetu weszli znani

alpejczycy, trenerzy i działacze, min. Wojciech Gajewski, Krzysztof Całka, Krzysztof Horecki, czy Jan Walkosz.

Po raz ostatni zawody tej rangi odbyły się w Zakopanem 13 lat temu. Puchar Europy w slalomie kobiet rozegrany został na stoku Nosala 18 i 19 lutego 1995 roku.

Zawody wygrała Austriaczka Elfi Eder. Natomiast jedyna edycja Pucharu Świata - slalom mężczyzn, odbyły się 6 marca 1974 roku również na Nosalu.

Zwyciężył wtedy Hiszpan Francisco Fernandez Ochoa. Andrzej Bachleda zajął 6 miejsce.

Oficjalny komunikat TZN

http://www.tzn.com.pl/pliki/dokumenty/alpy/puchar%20europy/puchar%20europy.pdf

Tak więc do zobaczenia 18 lutego 2009 w Zakopcu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

nie podniecałbym się żadnymi zawodami w tym kraju,bo idąc tropem przygotowań do Euro 2012 to jesteśmy tylko dobrzy w gadce,ale w działaniu juz słabiej....nie osłabiaj mnie z tą infrastrukturą w Zakopcu....bo to szczyt niekompetencji władz tej gminy i widoczny przykład polskiego bałaganiarstwa...Warszawa jest chyba w tym gronie najbardziej beznadziejnym miastem,więc nie sil sie na krytykę...nie rusza mnie to...co nie zmienia faktu że jak słyszę że coś uchwalili POLSCY DZIAŁACZE to na wymioty zbiera....

P.S ...mam AC to jakie ma to znaczenie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dzisiaj na Harendzie był Młodzieżowy Puchar Polski 2009. Pojechałem popatrzeć, jak to wygląda przed zawodami Pucharu Europy. Tak więc machina do wstrzykiwania wody i robienia lodu na trasie - już ponoć jest. Ekipa z Austrii ma niedługo przyjechać i mają zacząć mrozić i przygotowywać trasę. Mają też stanąć jakieś trybuny, tak więc jest szansa, że odgrodzą arenę zawodów.

Człowiek z FIS-u był na wizytacji i ponoć bardzo mu się wszystko podobało - że w centrum miasta, że góra OK, że zaplecze dobre (nowa karczma w góralskim stylu).

Będzie telebim i bezpośrednia transmisja w Polsacie.

Oby tylko mróz dotrzymał do 18 lutego, a może pierwszy mały kroczek zostanie zrobiony.

Oficjalny Program Zawodów

Edytowane przez Bończa
dodanie programu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden bilet na dwie duże sportowe imprezy w Zakopanem

"W tym roku bilety na zakopiańską edycję Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem będą także wejściówką na lutowe zawody alpejskiego Pucharu Europy kobiet.

- Liczymy, że zakopiańską edycję Pucharu Świata w skokach narciarskich obejrzy z trybun Wielkiej Krokwi ponad 26 tysięcy widzów. Ponieważ ceny biletów wzrosły, postanowiliśmy, że będą one jednocześnie wejściówkami na zawody alpejskiego Pucharu Europy - powiedział w środę PAP dyrektor wykonawczy zakopiańskiego Pucharu Świata w skokach narciarskich

Lech Nadarkiewicz

Nadarkiewicz dodał, że w dalszym ciągu w pięciu biurach turystycznych i w dwóch sklepach internetowych można kupić bilety na zakopiański konkurs skoków. - Bilet na trybuny górne kosztuje 70, a na dolne 60 złotych. Wejście na kwalifikacje to koszt 20 złotych za bilet normalny i 10 za ulgowy - poinformował dyrektor Nadarkiewicz.

Przewodniczący komitetowi organizacyjnemu alpejskiego Pucharu Europy w Zakopanem wiceprezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Karpiel powiedział, że przy stoku na Harendzie wybudowane zostaną trybuny przeznaczone dla 500 widzów.

- Nie potrafimy dziś powiedzieć ilu będziemy mieć kibiców. Przygotujemy jednak wydzielone fragmenty wokół stoku dla minimum kilku tysięcy miłośników tej dyscypliny sportu - dodał Karpiel.

Puchar Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrany zostanie w dniach 16 i 17 stycznia, natomiast zawody Pucharu Europy kobiet w narciarstwie alpejskim odbędą się 18 lutego na Harendzie."

za SportoweFakty.pl

Fajne rozwiazanie przynajmniej bedzie jakas grupa pewniaków do przybycia na Harende ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo ciekawe zawody sie zapowiadają ;), ja nie obejże bo nie dość że nie mam polsatu sport, to wtedy również bede ossstro wywalizował (albo mniej ostro)

A na liscie startowej:

Bernadette Schild - siostra Marlies jeśli sie nie myle, pare razy w PŚ w drugich przejazdach wysoko notowana 9,06(FIS pkt, tylko nie wiem czy to tego sezonowe czy życiowy wynik.) w Slalomie ;)

3 Siostry Loeseth z czego Nina w Slalomie 5.53

Hailey Duke(6,31) Aita Camastral, Sandra Gini (5,03 - najlepsza):eek:, Irene Curtoni, Tessa Worley (to ta co do 6 roku życia nie wiedziała że jest coś takiego jak LATO :D) , Anne Barthet, Kathrin Triendl, Nina Perner :eek: ojj, fantastyczna paka ;)

Jakaś niemka, bliżej mi nie znana Geiger Christina rocznik 90' - 8,93... grubo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceneria bajkowa na kilkadziesiat minut przed losowaniem numerow - snieg pada, scena dla zawodniczek ustawiona w sercu miasta. Mysle, ze im sie spodoba. zmrok zapada, Krupowki rozswietlaja swiatla. Nasze dziewczyny w bialych kurtkach wygladaja pieknie. Jest z nimi facet z mocno przezedzona czupryna - czyzby to nasz nowy wloski trener.

No i po losowaniu - były stare i nowe gwiazdy - Pani Barbara Kurkowiak, Małgorzata Tlałka, Ewa Gajewska, Andrzej Bachleda i Wojciech Gajewski;

Siostry Loeseth zaskoczyły mnie drobniutką budową i w ogóle większość zawodniczek, to już nie te klocki co dawniej, choć i takie się zdarzają.

Pogawędziłem troszkę z trenerem USA Ski Team i był bardzo zachwycony poziomem organizacyjnym, miejscem i pogodą. Opowiedziałem mu o innych atrakcjach i życzyłem udanego startu jego jedynej zawodniczce. Acha - nic nie słyszał, aby Bode miał kończyć.

Także jeśli wszystko jutro pójdzie, tak dobrze, jak dzisiaj, kto wie, może doczekamy się Pucharu Świata w Zakopanem.

Ave Skiing!

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zdjęcia robiłeś ??:>

"Ponad 70 zawodniczek z 18 krajów wystartuje w środę w zakopiańskiej edycji alpejskiego Pucharu Europy w slalomie. Nad przygotowaniem trasy na Harendzie pracuje ponad 50 osób.

- Moim zdaniem do tej pory nie było w kraju zawodów o tak mocnej obsadzie - ocenił w rozmowie z PAP przewodniczący komitetu organizacyjnego Andrzej Karpiel.

Gospodarze mieli sporo problemów z przygotowaniem trasy. - Najpierw dodatnie temperatury, a teraz nadmiar śniegu spędzały nam sen z powiek. Ostatnio przyjechał do nas specjalista z Kitzbuehel, który od 25 lat zajmuje się trasami narciarskimi. Pan Steinbach przywiózł całe laboratorium, przy pomocy którego mierzył temperaturę i wilgotność śniegu - powiedział kierownik zawodów Wojciech Gajewski.

Jak dodał, trasę wprawdzie udało się utwardzić, ale padający nieprzerwanie śnieg spowodował kolejne utrudnienia. - Trzeba było przez dwie doby z pomocą ciężkiego sprzętu i ponad 50. osobowej ekipy usunąć około 70 centymetrów świeżego śniegu. Zdarliśmy go do warstwy utwardzonej i moim zdaniem teraz trasa jest gotowa."

za SportoweFakty.pl

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Denise Feierabent wygrała w środę w Zakopanem slalom zaliczany do alpejskiego Pucharu Europy kobiet. Szwajcarka uzyskała łączny czas dwóch przejazdów 1.42,61. Najlepsza z Polek Katarzyna Karasińska (Aesculap Jelenia Góra) zajęła 16. miejsce.

Denise Feierabent wyprzedziła prowadzącą po pierwszym przejeździe Niemkę Christinę Geiger o 17 setnych sekundy. Na trzecim uplasowała się szósta po pierwszej części Austriaczka Alexandra Daum.

W drugim przejeździe wystartowały cztery Polki: Katarzyna Karasińska zajęła 16. lokatę, Aleksandra Kluś 22., Karolina Klimek 42. i Karolina Mrozek 43.

- Jestem zadowolona ze swojego startu, zwłaszcza z drugiego przejazdu. Trasa przy tak trudnych warunkach atmosferycznych została bardzo dobrze przygotowana - oceniła Katarzyna Karasińska.

- Zdecydowanie miałam lepszy pierwszy przejazd. W drugim byłam zbyt wolna jak na tę trasę -podsumowała swój start Aleksandra Kluś. Zawodniczka AZS AWF Kraków Zakopane dodała, że bardzo cieszył ją występ przed własną publicznością. - Wreszcie zawody w moim rodzinnym mieście, doping rodziny i przyjaciół. Zupełnie inaczej startuje się u siebie.

Zawody Pucharu Europy na Harendzie oglądało ponad tysiąc osób. Zawodnikom i kibicom nie sprzyjały warunki pogodowe. Podczas drugiego przejazdu padał gęsty śnieg. Północny wiatr i wysoka wilgotność powietrza sprawiały, że temperatura odczuwalna była znacznie niższa niż minus 5 stopni odnotowane przez meteorologów ze stacji IMGW w Zakopanem.

Wyniki slalomu PE:

1. Denise Feierabent (Szwajcaria) - 1.42,61 (51,61+51,00)

2. Christina Geiger (Niemcy) - 1.42,78 (51,49+51,29)

3. Alexandra Daum (Austria) - 1.43,16 (52,45+50,71)

4. Nastasia Noens (Francja) - 1.43,56 (51,88+51,68)

5. Irene Curtoni (Włochy) - 1.43,84 (52,81+51,03)

6. Lene Loeseth (Norwegia) - 1.44,22 (52,25+51,97)

...

16. Katarzyna Karasińska (Aesculap Jelenia Góra) - 1.45,49 (53,37+52,12)

22. Aleksandra Kluś (AZS AWF Kraków Zakopane - 1.46,68 (53,58+53,10)

42. Karolina Klimek (AZS AWF Kraków Zakopane) - 1.53,64 (57,17+56,47)

43. Karolina Mrozek (AZS Zakopane) - 1.54,31 (57,83+56,48)"

za SportoweFakty.pl

Jakaś niemka, bliżej mi nie znana Geiger Christina rocznik 90' - 8,93... grubo!

No to już każdy bedzie o niej wiedział że była II w Zakopanym :D ma talent dziewczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...