Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szukam butów


wilukce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem sie Was zapytac, jako doswiadczonych narciarzy jakie polecacie buty dla poczatkujacego/srednio-zaawansowanych. Kilka razy jezdzilem na nartach, ale wydaje mi sie ze jeszcze duzo przede mna. Tak wiec jak w temacie, szukam butow za okolo 400zl. Chcialbym nowe buty. Dodam ze mam narty rossignol viper 162cm. Jesli cena jest na niska to piszcie inne propozycje...wszystko rozważę. Bo wiadomo dobre buty sluża na lata.

Z gory dzieki wszystkim !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie tak dobrać butów, musisz iśc posiedzieć w nich sprawdzić czy cie nie uwieraja nie gniota sa komfortowe etc, but to sprawa najbardziej indywidualna bo każdy z nas ma inne nogi w kwocie do 400 zl to nie wydaje mi sie by było coś naprawde fajnego no moze jakies dalbello ale podaj ile wazysz co i jak to mozna flexa dobrać (twardośc) ogolnie temat wieloktronie walkowany na forum wiec użyj szukajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 400 to może i 500-600 zł znajdzie sie na buty:) a tu wybór jest już znacznie ciekawszy a dobrze dobrane buty to podstawa sukcesu;). Jak dopiero są to twoje początki jazdy na nartach to radziłbym coś z flexem 60-80 , to taki but z którego szybko nie "wyrośniesz"( mam na myśli postępy w jeździe) a i komfort powinien być OK.Najwazniejsze przy kupowaniu - mierzyć buty jak najdłużej przy dobrze zapiętych wszystkich klamrach. Jak po kilkunastu minutach jest wszystko z nogami OK to na stoku też powinno być "teoretycznie" dobrze.Pamiętaj tylko , że buty pewnie będziesz przymierzał w temp. ok +20 , a na stoku będzie często ok. -10 ( daj Panie Boże:D ) więc dopiero zima zweryfikuje twój zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie bede musial sie wybrac do sklepu i troche poprzymierzac. A wiecie moze czy teraz ceny beda troche mniejsze niz w sezonie ?

ceny na modele zeszłoroczne lub starsze powinny być teraz niezłe , sprawdź ,jak masz możliwość , w kilku sklepach i porównaj z cenami na np.Allegro. Zawsze możesz przymierzyć w sklepie , a kupić przez internet:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny na modele zeszłoroczne lub starsze powinny być teraz niezłe , sprawdź ,jak masz możliwość , w kilku sklepach i porównaj z cenami na np.Allegro. Zawsze możesz przymierzyć w sklepie , a kupić przez internet:D

...no ja byłbym bardzo ostrożny z tym kupowaniem przez internet!!!

Niejednokrotnie zdarza się że nawet ten sam model buta, ten sam nr różni sie nieznacznie i w jednym będzie coś gniotło a drugi będzie ok. Szczególne znaczenie ma to w przypdku butow o wyższym fleksie, one tak łatwo sie nie rozbiją i gdy okarzą się być niewygodne będziesz musiał kombinować żeby buta odbarczyć lub długo będziesz się męczył w niewygodach.

Pierwsza i podstawowa zasada w doborze butów narciarskich:

MUSI BYĆ WYGODNIE!!! Nie ważne w zasadzie jaka marka. Zwróć uwage na flex, jak koledzy wcześniej pisali 60-80 powinno być wystarczające dla Ciebie.

Dobrze jest również gdy klamerki są aluminiowe a nie plastikowe i żeby miały mikroregulację. Możliwość ustawienia kąta nachylenia buta w przód/tył i na boki (canting) również będzie dodatkową zaletą.

Jak dobrze poszukasz spokojnie do 600 pln powinieneś kupić kapcia ze wszystkimi tymi "bajerami"

PS. Witaj na Forum i pls uzupełnij swój profil, będzie łatwiej coś doradzić

Pozdrawiam

Edytowane przez SKIer
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię tylko to co Poprzednicy napisali (co prawda gdzieś juz to pisałam ale skoro nowy temat to jeszcze raz napiszę:D).

Jak ja kupuję buty to oprocz tego ze nie mają prawa Cię cisnąć i uwierać to jeszcze dodatkowo proszę pana w sklepie o jakąś nartkę z wiązaniem w które moglabym się wpiąć, żeby unieruchomić but i w takim sztywnym położeniu sprawdzić czy przy "pompowaniu", "gibaniu się na bok", odchylaniu we wszystkie strony nie gniecie, nie pije, nie uwiera, nie obciera mnie i czy dobrze trzyma nogę.

Juz po paru minutach od włożenia bucika wiem czy ten but jest warty proszenia o nartę w celu wpięcia się czy nie. Jak jest wygodny i nie uwiera to dopiero potem proszę o nartkę.

Gdzieś po kilkudziesięciu minutach w buciku jestem pewna czy to jest to czy nie.

Nie wiem jak jest z butami męskimi ale w kobiecej wersji np. Lange jest dla wąskiej, smukłej stopy, Salomon dla szczuplutkich łydek, Technica - nie wiem dla kogo ale mnie potwornie pije w piszczel. I jakich modeli tych firm bym nie przymierzała to wszystkie w tych samych charakterystycznych miejsach nie pasują na mnie.

Powodzonka!:D

PS. A jakie buciki miałeś do tej pory, bo albo coś mi umknęło albo tego nie napisałeś...

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
dodanie PSika :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...