Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty wybrac??


mar3k161

Rekomendowane odpowiedzi

witam!! mam kilka pytań związanych z nartami. Mam 180 cm wzrostu. Jakiej długości narty wybrać? Jaką markę polecacie? I kiedy zacznie się sezon w związku z czym zaczną rosnąć ceny sprzętu narciarskiego??

Potrzebuje nart do jazdy carvingowej. Jeżdżę na narty już 2 lata. Obecnie mam SALOMONY (przejściówki).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Witaj.

A może coś o tym co chcesz na tych nartach pojechać. W jakich warunkach. Jakiew są Twoje umiejętnmości i doswiadczenie. Od tego zależy żeby choć troche CIę ukierunkować. Co znaczy jazda carvingowa, czy top będzie fun, bodu fun czy po prostu jazda na krawędziach?? Na narty jeździsz dopiero 2 lata. Ja w zeszłym sezonie 39 dni na nartach spędziłem, więc jeśli tyle spędzałes przez dwa lata co rok to daje jakieś pojęcie op Twojej jeździe. Co znaczyu "salomony przejściówki", kilka lat bawię się w narciarstwo i o takim modelu nie słyszałem :(

Edytowane przez scatman_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Witaj.

Więc jesteś początkującym :)

Myślę że na początek, na kilka sezonów powinieneś kupić sobie jakieś nartki przyjazne dla jeźdźca. Albo jakieś z grupy skikrosowej, może fischery RX:8. Te Fischerki chyba są najlepszym wyjściem dla już jeżdżącego. Długość przy Twoim wzroście to 160, max 165, choć ja bym wybrał 160, zawsze łatwiej sie jeździ. Na RX;8 w tej długości możesz śmiło zacząć próbować krawędzi. A sezon w sklepach już się zaczyna. Już ostatnie rzeczy z zeszłego sezonu sie wyprzedają i wchodzi ten sezon, więc ostatnia szansa na cos zeszłorocznego. A od listopada ruszają giełdy narciarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Mam podobny problem.

Jestem początkującym narciarzem (3 tygodnie jeżdżenia).

Uczę się jeździć na krawędziach.

Mam 187 cm i 93kg.

Wybrałem takie narty:

Narty Blizzard Firebird XO IQ

(http://enarty.pl/go/_info/?id=369)

Myślę o długości 159 cm i promieniu 14m.

Co o nich myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem.

Jestem początkującym narciarzem (3 tygodnie jeżdżenia).

Uczę się jeździć na krawędziach.

Mam 187 cm i 93kg.

Wybrałem takie narty:

Narty Blizzard Firebird XO IQ

(http://enarty.pl/go/_info/?id=369)

Myślę o długości 159 cm i promieniu 13m.

Co o nich myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Naginacz

Jeśli zaczynasz przygodę z nartami,to wydaje się ok-cena też niewygórowana.Trochę opis- e.narty podbajerowany,owszem przyjemna narta do nauki,ale z tym stokiem i ostrą jazdą to bym uważał,jednak jest to narta na przygotowane stoki,choć w terenie powinna sobie poradzić,ale na góra średnio-nachylonym stoku.Co do długości to raczej wybrałbym 167 cm/waga 90 kg/.A na jakiej długości nart spędziłeś te 3 tygodnie i jakie były wrażenia..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem narty 170cm i promień 12m.

takie:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=365&id_modelu=568

Rok temu prztestowałem krótsze narty chyba 160cm i jeździło mi się dużo lepiej. Latwiej było trzymać nogi razem i łatwiej wchodziły w zakręty.

Inna sprawa, że te Heady są przeznaczone dla zawanrowanych narcierzy.

Może tu była przyczyna a nie w długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem narty 170cm i promień 12m.

takie:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=365&id_modelu=568

Rok temu prztestowałem krótsze narty chyba 160cm i jeździło mi się dużo lepiej. Latwiej było trzymać nogi razem i łatwiej wchodziły w zakręty.

Inna sprawa, że te Heady są przeznaczone dla zawanrowanych narcierzy.

Może tu była przyczyna a nie w długości.

Oooo bardzo fajne i przyjazne nartki.

Sam miałem przyjemność na czymś takim jeździć ciut.

Rzeczywiście natomiast trochę długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu prztestowałem krótsze narty chyba 160cm i jeździło mi się dużo lepiej. Latwiej było trzymać nogi razem i łatwiej wchodziły w zakręty.

Inna sprawa, że te Heady są przeznaczone dla zawanrowanych narcierzy.

Może tu była przyczyna a nie w długości.

hmm no albo ja sie nie znam ale teraz nog sie razem nie trzyma :) a co do długości no jestes ode mnie wyższy 4 cm hmm te 159 cm......choć jak jesteś odważny czemu by nie :) narta co pokazałes ok- moj kolega sie na identycznej uczył jeździć i są rezultaty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...