Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazd na lodowiec w listopadzie


prez7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ w listopadzie będziemy mieli dłuższy weekened, 8-9-10-11 zaplanowałem z kolegą wypad do Austrii na lodowiec, wyjazd w piatek wieczorem. W związku z tym mam pytanie do tych którzy byli, gdzie jest najbliżej, powiedzmy z Cieszyna (jedziemy z Wa-wy, gierkówką), gdzie warto zatrzymać się, aby trochę przyoszczędzić, możemy dojeżdzać samochodem z nartkami, te parę kilometrów, parkingi mają bezpłatne. W ogóle prosiłbym o wasze uwagi na co się przygotować, orientacyjne koszty, etc.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może? byłeś tam jeździłeś ? Mnie interesują raczej opinie osób, którzy już byli, ale dzięki.

Nie byłem ale dość dużo o Kaprun słyszałem, kumpel był tak w sierpniu:) Osobiście w środku sezonu bym się tam nie wybrał, bo poczujesz się jak w Polsce (duzo rodaków) ale jeśli chodzi o listopad to tam bym uderzał. Ewentualnie tu: http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&miejscowosc_id=151

Poszukaj na forum, pamiętam że jest kilka wątków o Kaprun a o Moelltaler dużo może Ci napisać Scatman, Berry i jeszcze kilka osób:) jest też dużo wątków o tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponieważ w listopadzie będziemy mieli dłuższy weekened, 8-9-10-11 zaplanowałem z kolegą wypad do Austrii na lodowiec, wyjazd w piatek wieczorem. W związku z tym mam pytanie do tych którzy byli, gdzie jest najbliżej, powiedzmy z Cieszyna (jedziemy z Wa-wy, gierkówką), gdzie warto zatrzymać się, aby trochę przyoszczędzić, możemy dojeżdzać samochodem z nartkami, te parę kilometrów, parkingi mają bezpłatne. W ogóle prosiłbym o wasze uwagi na co się przygotować, orientacyjne koszty, etc.

POzdrawiam

My jedziemy dokładnie w tym samym terminie dużą ekipą z netu i nie tylko ;-)na Moelltalera w Karyntii http://www.skifidelity.at/moelltaler-gletscher/ Odległość podobna, jeśli nie bliższa ... Z okolicznych wiosek pod samego kreta podwozi Cię skibus za free, więc spoko z transportem ... Szczególnie w drodze powrotnej :-D

Zdravim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o Moelltaler dużo może Ci napisać Scatman, Berry i jeszcze kilka osób:) jest też dużo wątków o tym:)

Chłopaki właśnie kończą dzisiaj kolejny wypad na Mola, więc jak jutro trochę odeśpią podróż - to możesz się spodziewać na necie najświeższych relacji dot. warunków i nie tylko ... ;-))

Zdravim :-)

Edytowane przez o.tisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję za informację, jeżeli chodzi o lodowiec Molltaler to podoba się nam fajna sprawa :) Sprawdzilem że z Wawy to ok 1200km.

Hejka,

jade własnie po raz kolejny do Kaprun.

Wyjazd 8.11 wczesnym rankiem.

Ode mnie spod samego domu (Sosnowiec) do hotelu w Kaprun 845km.

Jest też krótsza trasa: jakieś 800km, ale raczej do pokonywania przy dłuższym dniu :) Wrzuc w google przez Bratysławe i Leoben.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

jade własnie po raz kolejny do Kaprun.

Wyjazd 8.11 wczesnym rankiem.

Ode mnie spod samego domu (Sosnowiec) do hotelu w Kaprun 845km.

Jest też krótsza trasa: jakieś 800km, ale raczej do pokonywania przy dłuższym dniu :) Wrzuc w google przez Bratysławe i Leoben.

OK THX :)..... sprawdziłem na Viamichelin 1070Km troszkę bliżej niż miejscowość wskazana przez kolegę o.tisk'a. W 12 godzinek można zrobić na spoko, koszt podróży ok 115 erosków, to na 3 chłopa wychodzi już bardzo ładnie. Macie może jakieś namiary na niedrogie pokoje 3 osoby

Edytowane przez prez7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK THX :)..... sprawdziłem na Viamichelin 1070Km troszkę bliżej niż miejscowość wskazana przez kolegę o.tisk'a. W 12 godzinek można zrobić na spoko, koszt podróży ok 115 erosków, to na 3 chłopa wychodzi już bardzo ładnie. Macie może jakieś namiary na niedrogie pokoje 3 osoby

Ja tym razem wybrałem coś z żarciem przygotowanym:

http://www.pensioneschenhof.net/default.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Witamy.

Dokładnie właśnie wrócilśmy z molltalka :). BYło bosko, choć mogło być troszkę więcej śniegu. Nastepny wyjazd już w listopadzie, choć chyba bezemnie :(

Jazda była przednia. Co prawda "tyczkarze" troszke przeszkadzali, ale i tak było OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki apropo trasy mam zaznaczone właśnie Leoben, napisałeś że to trasa na dłuższy dzień, znaczy jest trudniejsza, bardziej kręta, czy jak ?

Ale po co chcesz jechać przez jakąś Bratysławę, Leoben:confused: - to zupełne chora trasa, zanim do Trencina dojedziesz to będziesz tak wku....y ze będzisz chciał wracać:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jaka jest najlepsza trasa, twoim zdaniem.

Moim zdaniem i nie tylko moim, gdzie by nie jechać w kierunku Austrii zawsze kieruję się na Olomouc, Brno, Znojmo a potem w zależności gdzie jadę jak w stronę Graz, Karyntii to z Znojma na Wiedeń, a jeśli w kierunku Salzburga, Innsbrucku to z Znojma na St. Polten.

Wpisz sobie w Googlach mapa np: Cieszyn - Kaprun: system wyznaczy Ci drogę przez Bratysławę i odległość 751 km, a następnie przeciąć ręcznie na mapie trasę z punktu Bratysława do punktu Znojmo i wyjdzie że do Kaprun jest 705 km. Albo Cieszyn Graz przez Bratysławę wychodzi 532 km, a przez Znojmo 540 km tylko że w stronę Bratysławy do Żyiliny jedzie się z średnią prędkością 40 km/h bo droga w budowie, a w stronę Brna gna się cały czas autostradą, potem się ona co prawda kończy ale droga w dalszym ciągu jest dobra.

Ale wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i nie tylko moim, gdzie by nie jechać w kierunku Austrii zawsze kieruję się na Olomouc, Brno, Znojmo a potem w zależności gdzie jadę jak w stronę Graz, Karyntii to z Znojma na Wiedeń, a jeśli w kierunku Salzburga, Innsbrucku to z Znojma na St. Polten.

Wpisz sobie w Googlach mapa np: Cieszyn - Kaprun: system wyznaczy Ci drogę przez Bratysławę i odległość 751 km, a następnie przeciąć ręcznie na mapie trasę z punktu Bratysława do punktu Znojmo i wyjdzie że do Kaprun jest 705 km. Albo Cieszyn Graz przez Bratysławę wychodzi 532 km, a przez Znojmo 540 km tylko że w stronę Bratysławy do Żyiliny jedzie się z średnią prędkością 40 km/h bo droga w budowie, a w stronę Brna gna się cały czas autostradą, potem się ona co prawda kończy ale droga w dalszym ciągu jest dobra.

Ale wybór należy do Ciebie

Dzięki za wskazówki, mam jeszcze takie pytanie, czy uważacie że lepiej jest zarezerwować kwatery poprzez internet. Czy może lepiej pojechać na żywioł i od rana szukać kwater już na miejscu w Kaprun.

Dwa czytałem że w Kaprun mają takie pakiety 7-dniowe i 3dniowe - nocleg z skipasami, ale nie znalazłem nic konkretnego w necie o takich pakietach, może ktoś zna stronkę albo pensjonat/ośrodek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram JC - droga przez Leoben jest bardziej ... na dwa dni z postojami :)

A jak prujesz to nic tylko Znojmo ->St.Polten.

Ewentualnie Znojmo ->Tulln.

To już jak kto woli.

Jedno ale, jak ostatnio udawałem sie w tamte strony, jechałem przes St.Polten.

Ekipa, ktora jechała przez Tulln i w dół do autobany (patrząc na mapie), jechała wolniej a i tak wylądowała w sumie summarum przede mną.

Co do skipasów - wszystko jest na stronie www.kitzsteinhorn.at

A w sprawie kwater: ja lubię miec rezerwację, a są tacy co lubią połazić i popytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, mam jeszcze takie pytanie, czy uważacie że lepiej jest zarezerwować kwatery poprzez internet. Czy może lepiej pojechać na żywioł i od rana szukać kwater już na miejscu w Kaprun.

Od rana to lepiej na nartach pojeździć, po południu szukać mieszkania, a czy lepiej na miejscy czy lepiej przez internet to już zależy kto co woli...

Dwa czytałem że w Kaprun mają takie pakiety 7-dniowe i 3dniowe - nocleg z skipasami, ale nie znalazłem nic konkretnego w necie o takich pakietach, może ktoś zna stronkę albo pensjonat/ośrodek.

Nie zawracaj sobie tym głowy, ten karnet w Kaprun nie jet ani za darmo ani w promocyjnej cenie, w takim pakiecie jest zsumowana cena kwatery i karnetu pozornie może się wydawać że jest taniej, ale to złudne.... ale o tym już było na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...