Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle - fotochromy


kedaR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym sobie zakupic gogle z szybami fotochromatycznymi ( takie co sie same przyciemniaja / rozjasniaja w zaleznosci od intensywnosci swiatla).

W zeszlym sezonie, widzialem przystepne cenowo (tak do 300 zl) modele(np. Tmoahawk) fimy Uvex z szybami Variomatic. Jednak w tym sezonie nie moge nigdzie takich znalesc. Gdzie moge takie dostac?

Ewetualnie jaka firma produkuje gogle z takimi szybami ? Czy wogole to zdaje egzamin ?

A moze polecicie jakies gogle z dwiema parami szyb. Widzialem na allegro gogle smith fuse z 2 parami szyb za 299 zl.

Doradzcie jakies gogle do 300 zl.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carrera Kimerik z szybą Silver Flash poszukaj ja używam zdaje egzamin wzorowo tylko musisz sie liczyć z jednym nie zależnie jaka firme wybierzesz są to zeczy bardzo delikatne i trzeba na to uwarzać ;) ale np te moje kimieriki w pochmurną pogoda jak i słonce mogą być ale na taki syf totalny że nic nie widać lepiej mieć szybke neutral czyli białą zwyczajną ;) do 3 baniek wybór jest spory poszukaj u scotta model 89i czy cos takiego w tym stylu swietnie wygladają, mają ten sam system (nie pamietam jak nazwany przez scotta) i sa nieco tansze 279 zł w zeszłym sezonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie miałem pisać ze o scottach ale homar mnie uprzedził:) zobacz czy takie jak ja mam Ci odpowiadają (zdjęcia w galeri), dałem za nie 5 lat temu 350zł ale teraz są tez tańsze modele scotta, tak jak homar mowi delikatna ta szybka (noszenie w woreczku obowiązkowe), zaletą scottow jest to ze mozesz kupic jedne gogle a mieć 2 szybki (Foto i tak jak pisał Homar białą np.), ja je użytkuje jak mowiłem od 5 lat i dopiero teraz wymieniłem szybke bo mi sie ostro porysowała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiek ale nie ma sie co oszukiwać ja chcesz mieć dwie pary szybek to najwygodniej mieć poprostu dwie pary gogli bo wymienianie ich nawet w tych X-Changach na stoku (posiadam i tak owe na stanie) do prostych nie należy a przy tym do tej carrery białej szyby nie dokupisz... dlatego też kupiłem jeszcze gogle oakleya O-Frame - motocrossowe wytrzymałe i wsumie fajnie wyglądają szybki wymienne ale mi chodziło głównie o białą wiec KedaR szybke flash polecam jak najbardziej ale odrazu zaplanuj w najbliższym czasie kupno drugich gogli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiek ale nie ma sie co oszukiwać ja chcesz mieć dwie pary szybek to najwygodniej mieć poprostu dwie pary gogli bo wymienianie ich nawet w tych X-Changach na stoku (posiadam i tak owe na stanie) do prostych nie należy a przy tym do tej carrery białej szyby nie dokupisz... dlatego też kupiłem jeszcze gogle oakleya O-Frame - motocrossowe wytrzymałe i wsumie fajnie wyglądają szybki wymienne ale mi chodziło głównie o białą wiec KedaR szybke flash polecam jak najbardziej ale odrazu zaplanuj w najbliższym czasie kupno drugich gogli ;)

Ojej no chciałem się pochwalić! ;)

Tak przyznam - białej szyby nie widziałem do nich.

Wymiana na sotku - przetestuje w najbliższych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D nie polecam chyba że wynajdziesz jakieś opakowanie sztywne na tą szybke po wymianie bo przy glebie to w kieszeni nie jest najbezpieczniej... aczkolwiek baaardzo ci zazdrosze... nie gogli :D a mozliwosci testowania ;))

Tu masz fajne KIMERIKI w dobrej cenie z polecaną szybą na allegro pojawiło sie też sporo gogli z podobnym systemem z snowboardowej raczej marki Dragon ale jak zależy Ci na fajnym wyglądzie to wydaje mi sie że Dragon bije reszte na głowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex Magic

Nie mam pojęcia czy są już w sprzedaży te gogle, a jeśli tak to ile kosztują.

Gogle Uvex Magic zostały wyposażone w innowacyjny system oparty na technologi ciekłokrystalicznej stosowanej w monitorach LCD. Soczewki w ułamkach sekund dopasowują się do panujących warunków oświetleniowych. Jednak system wymaga zasilani baterią - mam nadzieję że nie R20:eek:.

Tu też pisze o tym:http://www.skionline.pl/sprzet/index.php?co=newsy&id_newsa=1795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowa o dobrych goglach to firma Anon robi bdb gogle:) ale i tak oakley jest najlepszy:P

O gogle tego typu było zapytanie:

Witam.

Chcialbym sobie zakupic gogle z szybami fotochromatycznymi ( takie co sie same przyciemniaja / rozjasniaja w zaleznosci od intensywnosci swiatla).

W zeszlym sezonie, widzialem przystepne cenowo (tak do 300 zl) modele(np. Tmoahawk) fimy Uvex z szybami Variomatic. Jednak w tym sezonie nie moge nigdzie takich znalesc. Gdzie moge takie dostac?

Ewetualnie jaka firma produkuje gogle z takimi szybami ? Czy wogole to zdaje egzamin ?

A moze polecicie jakies gogle z dwiema parami szyb. Widzialem na allegro gogle smith fuse z 2 parami szyb za 299 zl.

Doradzcie jakies gogle do 300 zl.

Pozdr.

Jak byś w pierwszym poście nie zauważył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Bartek wie że może pomóc wiec napisał że anon jest bardzo, zapomniał dopisać że tak dobry jak i POC, Atomic Smith Limar i Rosół sądze że zostawił sobie to na nastepnego posta albo przypadkiem mu sie enter nacisnął :D zresztą co sie czepiasz Sławek dobrze że napisał to wyczerpujące "i tak oakley jest najlepszy" czym wg mnie całkowicie wykorzystał temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z szybką Flash raczej zapomnij a wogole gogle do 100 zł znajdziesz, jakieś modele których nikt nie zna napewno ale wątpie żeby to był uvex czy carrera. Jesli chcesz fajne gogle do 100 zł to rozglądnął bym sie za takimi firmami jak Salice lub Brenda tylko to mi teraz do głowy przychodzi wydaje mi sie że to bedzie miało najlepszy stosunek ceny do jakości wykonania aczkolwiek biegły w tym przedziale cenowym nie jestem bo poprostu do gogli zawsze jakoś tak przywiązywałem dość duża wage raczej celowałem w modele wyższe co za tym idzie niestety droższe ale na tym uważam nie ma co oszczedzać, gogli nie kupuje sie co sezon a np ja używam cały czas bo nie umiem jezdzić w okularach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie doradzić coś z tańszych modeli? Da radę kupić przyzwoite gogle za np 100zł czy tylko jakiś szajs? ;)

No oczywiśce że tak, to tak jak byś się zapytała czy Fiatem da się w ogóle gdziekolwiek zajechać.

Przed tymi goglami które teraz mam, miałem i z powodzeniem używałem przez kilka lat takie właśnie Uvexy za 80 zł i w sumie nigdy mnie nie zawiodły.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie doradzić coś z tańszych modeli? Da radę kupić przyzwoite gogle za np 100zł czy tylko jakiś szajs? ;)

Ja mam Bolle z Makro i są zajebiste jak na cenę 30 czy 50pln.

Jedne Bolle (Xeon)zajechałem i dałem biedniejszemu koledze.

Drugie mają rok i gdyby nie szansa na X-Change za 40ojro to bym dalej w nich jeździł. Z resztą tej Carrery mi szkoda i nawet nie wiem czy ją brać teraz na 5 dni :)

ja preferuję okulary, ale zdarzają się sytuacje w których gogle są niezbędne. Chce w tym sezonie zakupić też kask i zastanawiam sie czy kask + okulary to dobre połączenie? (chodzi o to czy nie uwiera tu i ówdzie :) )

Ja próbowałem i zawsze coś było nie tak ...

Teraz jeżdżę na pół ślepo ...

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja preferuję okulary, ale zdarzają się sytuacje w których gogle są niezbędne. Chce w tym sezonie zakupić też kask i zastanawiam sie czy kask + okulary to dobre połączenie? (chodzi o to czy nie uwiera tu i ówdzie :) )

nie nie uwiera najlepiej kupić kask i gogle tej samej marki bo będą spasowane:) chyba ze tak jak np giro rekomoenduje jako gogle anony:)

Bartek ale koleżanka sie pytała o okulary + kask ale ty z całego tego zamieszania napisałeś szybko posta o goglach ;)

Wiec Amberko połączenie okularków z kaskiem jak dla mnie jest dość niekonwencjonalne aczkolwiek niektórzy tak jeżdża i im to nie przeszkadza moja pokrywka jest dość ciasna wiec jak bym ubral pod nią jeszcze okulary to było by bardzo niewygodnie ;) ale jak bys kupiła kask z miekkimi uszami to ponoć pod takimi nie przeszkadzają okulary... gogle wydają sie być jednak wygodniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec Amberko połączenie okularków z kaskiem jak dla mnie jest dość niekonwencjonalne aczkolwiek niektórzy tak jeżdża i im to nie przeszkadza moja pokrywka jest dość ciasna wiec jak bym ubral pod nią jeszcze okulary to było by bardzo niewygodnie ;) ale jak bys kupiła kask z miekkimi uszami to ponoć pod takimi nie przeszkadzają okulary... gogle wydają sie być jednak wygodniejsze :)

Chcę kask z miękkimi więc na przymierzanie wybiorę się z okularami. A na sam koniec kupię gogle, żeby pasowały dobrze do kasku :)

Ja mam Bolle z Makro i są zajebiste jak na cenę 30 czy 50pln.

Jutro z rana wybieram sie do makro. Zobaczę co tam mają ciekawego i może w końcu uda mi się skompletować sprzęt.

Dzięki za wszystkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...