Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty dla początkującego - prośba o rady


chaypec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na forum.

Zadam pytanie , które powtarza się tu często odpowiedź na nie jest rzeczą bardzo indywidualną - chcę kupić pierwsze buty.

1. No więc standardowo jaki flex doradzalibyście - jestem bardzo początkujący (w poprzednim sezonie 4 godziny z instruktorem, potem kilka dni indywidualnych ćwiczeń). -

Moje wymiary to 90 -60 -90 :) , a dokładnie 179cm wzrostu i 85 kg

2. czy macie doświadczenie technologią soma tex fischera - czy rzeczywiście odczuwa się to inne ustawienie stóp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zajść do dobrego sklepu sportowego(niekoniecznie hipermarket) i powiedzieć że jesteś początkującym, to coś sprzedawca na pewno dobierze z butów kolekcyjnych (firma naprawdę obojętna!) uformujeciecie na ciepło i już. Z dobrych firm to patrz na Tecnica, Salomon, Lowa, Lange jest jeszcze tego bez liku. Patrz może na system SKI/WALK który jest dość istotny dla początkujących. Witam na forum i czynnie uczestnicz w naszej wspólnocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te rady :) Z kupowania w hipermarketach sprzętu kilku moich kumpli skutecznie mnie wyleczyło. Ja jednak upierdliwie jeszcze zapytam jaki flex byś doradzał przy tych parametrach , które podałem, bo wiadomo jak to jest ze sprzedawcami ( po czym poznać znającego się na rzeczy ). Mowi się , że dla początkujących między 40 a 70 , ale to dość duża rozpiętość jak sądzę ? chciałbym po prostu wiedzieć w jakiej grupie szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

przychylam się do poprzednika najlepiej kupować buty "na wyrost", ja również proponuję flex 60-70. Jest szansa, że posłużą Ci kilka sezonów, a potem jak nabierzesz umiejętności to przesiądziesz się na coś twardszego. Ja od kilku sezonów jeżdżę w butach Fischera i bardzo polecam tą firmę. Myślę, że ustawienie stopy dla początkującego nie ma większego znaczenia, ale potem..., to już inny temat. Ja bym radził przymierzać buty w cienkiej skarpecie (to taka w jakiej chodzisz w normalnych butach), w trakcie jazdy wkładka się ułoży, a potem będzie OK. Luźny but nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wybierz się do dobrego sklepu, poprzymierzaj sobie różne modele i wybierz ten, który jest dla Ciebie najwygodniejszy. Ta przymiarka tego ostatecznego buta ma trwać przynajmniej 20-30 minut, pochodź trochę, zrób kilka przysiadów... i wybierz najlepszego dla Ciebie. Ja osobiście mogę polecić sklep z Łańcucie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum gdzies jest wątek na temat jak mierzyc buty narciarskie, warto poczytac.

Zbyszek ma racje z tym aby w sklepie sie nie spieszyc! Ubierzesz buty i przez pierwsze kilka minut moze wydawac sie ze buty jakby były robione pod Ciebie ale po kilku minutach może okazać się że cos gniecie itp.

Ja buty kupowałem tak:

Byłem! mierzyłem, mierzyłem, chodziłem, kucałem, mierzyłem, znowu chodziłem, mierzyłem i w koncy po 40min mierzenia kupiłem nowe buty!:) Atomic B-Tech są moje!!:D teraz byle do niedzieli na pierwsze testowanie butów w Soelden:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podobnie jak koledzy proponuje flex 60-70.A jaki to bedzie but to mniej istotne.Jedynym parametrem jest wygoda.I na tym sie musisz skupić.W wiekszości sklepów nie powinno być problemów z wzięciem butów na noc i solidne przymierzanie.Gdyby okazało sie,że to jednak nie to rano oddajesz i próbujesz nastepny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...