Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Elan race sl vs fischer race sc


Black

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem forum, wiele czytałem i przeglądałem postów, a jednak nie dostrzegłem wielu informacji na temat Elana podanego w tytule. Chcę kupić jedną z tych nart, czy ktoś mógł by mi pomóc w doborze sprzętu. O fischerach piszę sie tu dużo, jednak chciał bym sie dowiedzieć która z nart jest bardziej przyjazna, czego mogę się spodziewać itd.

Moje umiejętności w skali oceniam na 6,7 mam 180cm, 67 kg.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze raceman. jeśli już to elan slx. sam ujeżdżałem parę sezonów fisher rc4 sc, aby później przsiąść się na slx'y. fiszery - narty bardzo fajne, ale jak na poziom umiejętności, o którym piszesz po prostu za słabe (nie prowadzą się stabilnie przy większej prędkości i szerszym skręcie). a przesiadka na slxy to czysta poezja.

a propos tematu - klasowo rc4 sc = elan race sl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elan

Elan sl jest super , jeżeli nie ważysz więcej jak 80kg,slx jest twarda i trzeba mieć mocne nogi,ja dobierałem nart przez cztery sezony,jezdziłem na HEDAD,SALOMON,VOLKL I ATOMIC wszystkie sl miałem też salomona gc ale ta narta jest bardzo trudna do opanowania i nie zamieniłbym ELAN na żadną z tych firm ,ELAN wybacza dużo błędów ,według mnie jest bardzo dobrą nartą tylko nie docenianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze raceman. jeśli już to elan slx. sam ujeżdżałem parę sezonów fisher rc4 sc, aby później przsiąść się na slx'y. fiszery - narty bardzo fajne, ale jak na poziom umiejętności, o którym piszesz po prostu za słabe (nie prowadzą się stabilnie przy większej prędkości i szerszym skręcie). a przesiadka na slxy to czysta poezja.

a propos tematu - klasowo rc4 sc = elan race sl

Miłośnicy Fisherów wc sc odezwijcie się. Zauważyliście, że się nie prowadzą stabilnie przy dużej prędkości i szerszym skręcie? Mam jakoś całkiem inne wrażenia. Wprawdzie mam jakiś model z 2005/06 i teraz to używam ich tylko na polskie stoki ale wydawały mi się dość uniwersalne, żwawe i stabilne. A długie łuki jeżdżą nie gorzej niż krótkie. No ale pewnie jako człowiek wiekowy nie łapię niuansów dostępnych demonom prędkości.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...