Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przesiadka z klasycznych ale na co ?


Easy_1500

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam fanatyków dobrej zabawy na stoku i proszę o poradę.

No to zaczynamy:

-waga 88 kg wzrost 170 cm wiek 36

-na nartach śmigam od 18 lat od 14 do 24 dni na sezon.

- trudne trasy mi niestraszne, lubię pojeździć rekreacyjnie, czasem szybko pomykać w dół, pojechać poza trasę, nie wiem co to carving ale z skrętami sobie całkiem dobrze radzę

Niestety wstyd się przyznać jeździłem tylko na 175cm trikorach i ostatnie 5 lat na klasycznych Rossignol 170 cm.

Przyszła pora na zmianę i mam mętlik w głowie na co się przesiąść i tu pytanie dla ekspertów:

-mogę kupić używane atomic metron b5i 152 cm ( 600 zł) i tu pytanie czy nie są za krótkie i czy z nimi sobie poradzę , czy pomkną szybko w dół, i jak się sprawują poza trasą ?

- jeszcze zastanawiam się nad nowymi nartami Rossignol Zenith Sport +Axial 110 (154, 162 cm) i Blizzard G-Force G1 IQ 160 cm

może fachowcy polecą mi coś innego czy inne długości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minihumor - B5 nie ma 164:mad: Są 152, 162 i 172. Ja mam 162 i mogę powiedzieć, że to za trudna narta na początek nie ważne jaka długość - są za twarde i za ciężkie. Poszukaj czegoś innego, bardziej miękkiego !!!

ja mam 9-ki 164, tak wrzuciłem tylko jako przykład doboru długości - niekoniecznie wzorcowy:cool:, też myślę,ze za trudne nie mniej pytający trochę lat już jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w B5i się nie pakuj, narta jest rewelacyjna, chyba jeden z najlepszych modeli atoma ale dla wprawionych i dobrze śmigających na krawędziach. Lepiej np. Blizzardy IQON 7400 (dł. 163 cm).. lub 7900 (na takich śmigam, 165 cm), dużo lżejsze dają więcej przyjemności z jazdy, chociaż przyznam ze nie kupilem b5i z powodu ceny, były kilka stówek droższe, jednak teraz nie żałuję, jeździłem na obu tych nartach więc mam porównanie ;).

Odchodząc od Blizzarda, rozejrzyj się ze rosołami zenith z3 lub z5, warte swojej ceny. Zastanawiają mnie te zenith sport - to chyba jakieś marketówki .. więc szukaj lepiej czegoś z "z i cyfrą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...