Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pierwsze narty


nulka_pp

Rekomendowane odpowiedzi

czesc. mam 161cm wzrostu, ważę 55kg. jeżdżę amatorsko i niezbyt szybko. w tym roku chciałabym kupić narty (moje pierwsze). proszę o poradę. co myślicie o rossi model harmony 1 lub 2, albo fisher vision joy? jaką długość dla mnie polecacie? jakie inne modele moglibyscie polecić? mogą być z poprzednich sezonów byle dobre i za rozsądną cenę. dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, ze narty damskie maja wiazania przesuniete do przodu.

Dynastar dodatkowo stosuje technologie, polegajaca na tym, ze oprocz przesuniecia wiazan do przodu, caly rdzen narty jest przesuniety - ten system nazywa sie Exclusive Balance System.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wyższy numer tym narta twardsza i dla nieco bardziej zaawansowanych, na początek 1 itd w górę, ta z numerkiem 1 w zeszłym roku w NTNie została najwyżej oceniona w teście dla początkujących więc to na pewno dobry wybór i zacny sprzęt na początek.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz na poziomie ok. 5 to bierz 3ki, myślę,że 6 ki też by były dobre ale mogłyby cie nieco męczyć. VI to wersja w tym wypadku dla ambitnych. Moja żona jeździ na ok 6 i jej bym brał właśnie 3ki, pewnie z VI też by dała radę ale myśle, ze powodowałyby niepotrzebne problemy z kondycja a jednocześnie niewiele by zyskała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie do końca, 6 może okazać się bardziej rozwojowa, a przy zakupie nowych nart to istotne, chyba że nie lubisz się męczyć to trójeczka ;)

Ja miałem okazję jeździć na zenithach - wszytkich, swoje umiejętności na forum 7, wyszło że nie było jakiejś radykalnej różnicy między 3 a 6.. wręcz 6 lepiej trzymała, jest szersza bod kapciem co za tym idzie jak ktoś potrafi jeździć będzie miał nad nimi lepszą kontrolę :) A i w puchu zachowa się o niebo lepiej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to Ci nikt nie odpowie, no chyba ze pracuje przy produkcji tej narty.

Poniewaz roznia sie taliowaniem (pomijajac zastosowane technologie) to mozna smialo powiedziec, ze sa to rozne narty. Jak bardzo? To juz trudno stwierdzic.

Wez ta Atraxtion VI, przeciez Cie nie zje. A wieksza frajda.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz, gdzie Ci powiedzieli, w ktorym sklepie, ze 1 i 3 to ta sama narta?

Informacja ta bedzie dla mnie bardzo pomocna.

Nie, to nie jest ta sama narta.

3 jest bardziej zaawansowana technicznie i troche twardsza.

Polecam odwiedzenie strony Rossiego (jest przeciez po polsku) i poczytanie troche o tym sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:I po premiach sprzedawcą :) Hehe ymieniajc temat pryzpomnia mi si sklep nasyej konkurencji który ma dość ladna rotację personelu. Dowiedziałem się tam od experta ds. nart (nazwa stanowiska) że wszytkie buty narciarskie męskie mają twartość 70 a damskie 60 :D:D:D odpowiedziałem wtedy .. "a to ciekawe..". Teraz im się trochę poprawiło. To może extremalny przykład, ale można to porównać do braku różnic między 1 a 3 ehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:I po premiach sprzedawcą :) Hehe ymieniajc temat pryzpomnia mi si sklep nasyej konkurencji który ma dość ladna rotację personelu. Dowiedziałem się tam od experta ds. nart (nazwa stanowiska) że wszytkie buty narciarskie męskie mają twartość 70 a damskie 60 odpowiedziałem wtedy .. "a to ciekawe..". Teraz im się trochę poprawiło. To może extremalny przykład, ale można to porównać do braku różnic między 1 a 3 ehehe

u was też :)nie wszyscy mają pojęcie o tym co sprzedają :D chciałem buty dla dziecka, a jak sprzedawca zobaczył córkę to jej zaproponował 1 klamrowe takie jakieś nijakie:eek: i powiedział że to jej bedzie pasowało:D nie pytał czy jeździ czy zaczyna itp:D corka jeździ teraz w bucikach juniorsich lange 70:D (to było w zeszłym sezonie) może teraz się zmieniło??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u was też :)nie wszyscy mają pojęcie o tym co sprzedają :D chciałem buty dla dziecka, a jak sprzedawca zobaczył córkę to jej zaproponował 1 klamrowe takie jakieś nijakie:eek: i powiedział że to jej bedzie pasowało:D nie pytał czy jeździ czy zaczyna itp:D corka jeździ teraz w bucikach juniorsich lange 70:D (to było w zeszłym sezonie) może teraz się zmieniło??? :D

Aż brak mi słów :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...