Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

kupilam nowe narty


nulka_pp

Rekomendowane odpowiedzi

Homar ma rację, po jednym dniu narty mają przytępione krawędzie, szczególnie jeśli jeździmy na twardych zmrożonych śniegach, ja podostrzam krawędzie codziennie będąc na nartach, nigdy krawędzie nie były ostrzone na maszynie (oprócz tego pierwszego razu jak wyszły z fabryki) tylko samodzielny tuning ręczny, mam już je 3 sezony, a krawędź wciąż gruba. Jak napisał Heli "ostrzymy kiedy trzeba - a kiedy trzeba ?" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homar ma rację, po jednym dniu narty mają przytępione krawędzie, szczególnie jeśli jeździmy na twardych zmrożonych śniegach, ja podostrzam krawędzie codziennie będąc na nartach, nigdy krawędzie nie były ostrzone na maszynie (oprócz tego pierwszego razu jak wyszły z fabryki) tylko samodzielny tuning ręczny, mam już je 3 sezony, a krawędź wciąż gruba. Jak napisał Heli "ostrzymy kiedy trzeba - a kiedy trzeba ?" :D

Popieram.

Będąc w Kaprun na początku listopada, codziennie narty lądowały rano w serwisie.

Inaczej się nie dało !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ostrzeniem to na pewno macie racje, w zeszłym roku na początku były ostrzone, jedziłam na nich może 3 dni w tym roku myślałam ze mnie trafi, nie dało się wogóle na krawędziach jeździć tylko ześlizgiwać. w każdym bądź razie jak się o nie zadba (jak o kobietę ) to się odwdzięczą i sprawią przyjemną jazdę:D tzn bez skojarzeń proszę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,tak szczerze mowiac zrobiliscie mi mentlik w glowie. narty sa nowe spedze w tym roku 5 dni na nartach. poziom jazdy oceniam na 5:eek: gora 6. odrazu pod stokiem mam isc do serwisu??? maja usunac mi ten smar i polozyc odpowiedni??? i ostrzyc od razu??? chodzi mi o fachowa porade bo pewnie jak pojde do serwisu z pytaniem czy powinnam ostrzyc lub zmieniac smar to powiedza ze tak,bo beda chcieli zarobic. nie chodzi mi o kase. chcialabym zeby te narty posluzyly mi pare sezonow. pozdrawiam

Edytowane przez nulka_pp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nulka_pp,

ale o co tyle bicie piany?

Czy to jest taki problem raz w roku przed sezonem zaniesc narty do serwisu, podostrzyc i przesmarowac? Bedziesz miala swiety spokoj. Nie jest to jakis majatek i nikt nie kaze Ci tego robic codziennie. Na pewno sie przyda jak trafisz na kiepskie warunki. Lod, albo bardzo mokry snieg.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,tak szczerze mowiac zrobiliscie mi mentlik w glowie. narty sa nowe spedze w tym roku 5 dni na nartach. poziom jazdy oceniam na 5:eek: gora 6. odrazu pod stokiem mam isc do serwisu??? maja usunac mi ten smar i polozyc odpowiedni??? i ostrzyc od razu??? chodzi mi o fachowa porade bo pewnie jak pojde do serwisu z pytaniem czy powinnam ostrzyc lub zmieniac smar to powiedza ze tak,bo beda chcieli zarobic. nie chodzi mi o kase. chcialabym zeby te narty posluzyly mi pare sezonow. pozdrawiam

Po pierwszym dniu jazdy daj narty do nasmarowwania.

Pomacaj i "poprobuj" sobie teraz krawedzi jakie sa ostre.

Po dwoch / mo ze trzech dniach jak nie bedzie zmrozen i oblodzen pomacaj i poproboj ponownie. Jak bedziesz miala watpliwosci to daj do naostrzenia.

Lub w kazdym momencie wczesniej jak bedziesz miala wrazenie ze krawedz nie trzyma (przy tej okazji tez mozesz sobie pomacac :D).

W ten sposob przy 5 dniach starczy Ci max jedno smarowanie i jedno ostrzenie na sezon.

Pozdro.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,tak szczerze mowiac zrobiliscie mi mentlik w glowie. narty sa nowe spedze w tym roku 5 dni na nartach. poziom jazdy oceniam na 5:eek: gora 6. odrazu pod stokiem mam isc do serwisu??? maja usunac mi ten smar i polozyc odpowiedni??? i ostrzyc od razu??? chodzi mi o fachowa porade bo pewnie jak pojde do serwisu z pytaniem czy powinnam ostrzyc lub zmieniac smar to powiedza ze tak,bo beda chcieli zarobic. nie chodzi mi o kase. chcialabym zeby te narty posluzyly mi pare sezonow. pozdrawiam

Jak spędzasz 5-6 dni w sezonie na nartach, to najlepiej naostrzyć je i nasmarować tuż przed wyjazdem i zakonserwować po zakończeniu go. Ja mam tępe narty zazwyczaj po 4-5 dniach jeżdżenia przy warunkach umiarkowanych (jest trochę lodu, ale jest i trochę puchu). A pan Glotox, to chyba sporty pomylił. Po 3 sezonach jeżdżenia bez odpowiedniego przygotowania sprzętu, nawet tylko na tydzień, to może się okazać, że krawędzie nie będą już krawędziami tylko półokręgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...