Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

PS Kitzbuehel


Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam na Laola1.at, to Albrecht po wstepnym zbadaniu mial jakis wylew w mozgu oraz uszkodzenie pluca. Zostal farmakologicznie wprowadzony w spiaczke.

Na dokladniejsze badania polecial do kliniki w Innsbrucku.

Jego stan jest stabilny - mowia lekarze.

Jutro ma byc budzony ze spiaczki, by zrobic dalsze testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudna trasa

wydaje mi się, że budowanie skoczni na końcu trasy jest wyrazem ignorancji ze strony organizatorów G.Hujara z FIS powinien mocno uderzyć się w pierś (po zeszłorocznym upadku amerykanina) narty są coraz szybsze smary coraz lepsze i tak mamy na koncu trasy tuż przed metą ok. 140 km/h, kiedy nogi palą jak diabli, przysiad na tył, wiatr pod narty i mamy tragedię.

myślę,że Hujara mocno będzie krytykowany przez Austriaków tym bardziej po wypadku Lanzi i Scota, Walchofer też miał nie miły przypadek na treningu.

Odwoływanie konkurencji z kalendarza PŚ byłoby strata dla kibiców, ale ewentualne przekofigurowanie tras wyrazem dobrej woli ze strony FIS w trosce o bezpieczeństwo zawodników. oczywiście kilka w tras w kalendarzu to klasyka konkurencji szybkościowych, ale sprzęt też kiedyś był inny.

dziś SG mam nadzieję, że się odbedzie i coś mi sie nagra z Erosportu, tym bardziej , że pracuję, ale wieczorkiem na nocną do Czech.:)

dla kibiców TV telewizja SLO tv2 też czesto transmituje bez tego włoskiego paplania

całosciowa transmisję prowadzi austriacja ORF1, ale jest kodowana, a nieautoryzowany odbiór jest przecież....przestępstwem ;)

no... właśnie zobaczyłem, że BOde Miller startuje dziś z mumerem no jakim?...13 oczywiście

ci , którzy choć troszkę śledzą jego karierę wiedzą o czym piszę:)

dla tych co w pracy wyniki na 12:13 :

Zwischenstand:

1. Aksel Lund Svindal NOR 1:13,00

2. Ambrosi Hoffmann SUI 1:13,17

3. Didier Cuche SUI 1:13,21

4. Peter Fill ITA 1:13,33

5. Didier Defago SUI 1:13,34

6. Werner Heel ITA 1:13,39

7. Marco Büchel LIE 1:13,48

8. Hermann Maier AUT 1:13,50

9. Michael Walchhofer AUT 1:13,59

10. Marco Sullivan USA 1:13,63

11. Georg Streitberger AUT 1:13,65

12. John Kucera CAN 1:13,78

13. Ivica Kostelic CRO 1:13,83

14. Bode Miller USA 1:13,86

15. Robbie Dixon CAN 1:13,93

16. Christoph Gruber AUT 1:14,41

17. Patrik Järbyn SWE 1:14,86

Out: Benjamin Raich (AUT), Jan Hudec (CAN)

Nicht am Start: Manuel Osborne-Paradis (CAN)

Edytowane przez jozpa
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj a juz sie tak dzieszyłem że Jelonek wygra :( a tu prosze Kroell który w czubie bywa ale z wygrywaniem to mu cieżko. Zawody fajne tylko jak dla mnie to już jest prawie jak zjazd, ten SG poza licznymi wybojami i może środkową częscią trasy (wieszkość wylecianych własnie tu zakonczyła jazde) nie jest trudny.

1. Widział ktoś przejazd Benka ? :eek: pięknie jechał naprawde wielkie brawa na górze jako jeden z pierwszych osiągnął 100km na pierwszym pomiarze... niestety jemu ten baner z redbullem skrzydeł nie dodał :D

2. Wszyscy najszybsi mieli problem na tym technicznym odcinku najszybszy był chyba Erik Guay który również nie podołał ogólnie kanadyjczycy cienko dziś.

3. Hermann co koleś zrobił na ostatnim pomiarze miał pół sek do przodu a na dół dojechał ze stratą... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zawody!

A co z tą 13-tką, bo kibicuje mu, a nie wiem nic?

No to niespodzianka - Kroell pierwszy, choć on zawsze bywa w czubie.

chodzi mi o ogólny stan emocjonalny Bodego miał zle wyglądającą wywrotkę w tourne po kontynencie amerykańskim,ostatnio nie ukończył kilku konkurecji technicznych w dzień po wypadku innego zawodnika na najtrudniejszej chyba obok Bormio trasie numer 13 dla zawodnika to ...rece sie pocą lekko:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D skomplikowane, to raczej do niego nie dociera, tzn innaczej jak dla mnie to żeby to tak poskładać to musiał by sie naprawde wysilić a co do jego stanu emocjonalnego to zawsze jest taki sam... rozluźniony. A tak bez żartów to ja nigdy nie słyszałem o czymś takim jak załamka u niego a poza paroma poważnymi dzwonami była masa rzeczy które wydaje mi sie że słabych psychicznie wyprowadziły by z równowagi a on jakoś sie trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D skomplikowane, to raczej do niego nie dociera, tzn innaczej jak dla mnie to żeby to tak poskładać to musiał by sie naprawde wysilić a co do jego stanu emocjonalnego to zawsze jest taki sam... rozluźniony. A tak bez żartów to ja nigdy nie słyszałem o czymś takim jak załamka u niego a poza paroma poważnymi dzwonami była masa rzeczy które wydaje mi sie że słabych psychicznie wyprowadziły by z równowagi a on jakoś sie trzyma.

zgadzam się podobno jest jakaś sprawa z jego kolanem po tym feralnym upadku, jego fizjoterapeuta wspominał o tym w Bormio po slalomie w wywiadzie z austriackim dziennikarzem Pariaskiem

Bodego kolanko szmercen,szmercen:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroell wygrał w Kitzbuehel ze złamana ręką

"Austriacki narciarz Klaus Kroell wygrał w piątek supergigant Pucharu Świata na "swojej" trasie Hahnenkamm mimo... złamanej ręki.

28-letni Kroell, były młodzieżowy mistrz świata w zjeździe i supergigancie, nie spełniał pokładanych w nim nadziei jako senior, aż wreszcie stanął na podium PŚ na "streifie" w Kitzbuehel, wygrywając supergigant w czasie 1.12,78, o 0,22 s przed Norwegiem Akselem Lundem Svindalem. Trzeci był Szwajcar Ambrosi Hoffmann.

Kroell zasygnalizował swe możliwości, gdy w grudniu ubiegłego roku był drugi w zjeździe w Bormio. Jego wygrana w Kitzbuehel jest tym bardziej imponująca, bo wystartował ze złamaną podczas kraksy w Wengen w ubiegłym tygodniu prawą ręką.

- To niewiarygodne, ale jechałem bez stresu. Czułem się dobrze na treningu. Supergigant nie jest moją najmocniejszą konkurencją. Nie spodziewałem się, że pojadę tak perfekcyjnie w dolnej części trasy - powiedział dziennikarzom Kroell.

Jego zwycięstwo przyszło też w odpowiednim czasie, bowiem już od dwóch lat żaden Austriak nie wygrał w Kitzbuehel. Słynny rodak Kroella, Hermann Maier pięciokrotny zwycięzca supergiganta w Kitzbuehel w minionych latach, był w piątek 12., jako drugi z Austriaków."

za SportoweFakty.pl

Twardziel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjazd

Zaczęło się - piękna pogoda, zmrożona trasa - Action Station - Gooo!

TJ nie utrzymał skoku, ale jest cały. Jednak śmigło leci po niego.

Jakiś nowy komentator - fajnie gada na razie.

Gruber nie zmieścił się na trasie.

Kucera słabo.

Wygląda, że Fisher założył niezły czas - prowadzi na razie.

Hermann pięknie jechał - zakończył wspaniałym skokiem - jest pierwszy!!!

Ambroży mocno ryzykuje - jest trzeci.

Innerhofer obrał inny tor jazdy - skutecznie - ma przewagę - 0,51 s na Hermannem - jest pierwszy!!!

Buechel - stary mistrz walczył 111km/h na płaskim, ale nie dał rady.

Jerman drugi!

Svindal słabo.

Defago miał przewagę u góry i utrzymał ją -0.52 s przewagi - pierwszy!

Michael W walczył, ale na końcu zrobił błąd - drugi!

Bode walczył, ale jest trzeci.

Wczorajszy zwycięzca Kroell pojechał dzisiaj na razie na trzeci plac.

Jeszcze Cuche - dobrze jechał - jest czwarty!

Janka - nie.

Poisson uratował honor Francji - jest ósmy.

Ivica - nie.

Raich - 11. dobrze jechał, na końcu stracił.

Zurbriggen dobrze - 15 z nadziejami na slalom; znowu się obnaży z radości przed jakąś staruszką :D

Zaczynają się "sypać" na bandach.

Włoch Stefan Thanei doprowadził do wrzenia włoskich komentatorów - jest ósmy - brawo!

Wyniki live

Uff! dużo emocji było.

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie choć na początku sie dłużyło :) ale emocji naprawde sporo. Wsumie do tego co dodał Rafał trzeba tylko podkreslić że dziś Benek jest wyżej niż Svindal w zjezdzie brawo ! :)

Lanning ma zerwane wiązadło krzyżowe i ogólne potłuczenia.

Czegoś tu nie rozumiem jak to jest... dzisiejszy zjazd był punktowany normalnie a dodatkowo pierwsza 30 jutro jedzie slalom do kombinacji ?

Na jutro na stronie FISu zaplanowana jest kombinacja i SL ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...