Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o doradztwo w sprawie zakupu nart ???


bubi120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze.

Mam do was wielką prośbę ponieważ planuje kupić narty dla siebie, aktualnie jeżdze na używanych nartach Elan X5.0 Carving, długość tych nart: 160cm

Mój wzrost 182cm, waga 85kg.

Jestem osobą początkującą w narciarstwie, jeżdze raczej spokojnie ponieważ uczę się dopiero profesjonalnych technik jazdy.

Bardzo proszę o doradztwo jakiś dobrych nart dla mnie, planuje kupić raczej nowe narty.

Czekam na szybką pomoc

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup

Witam

Ja gdybym wybierał to zastanawiał bym się nad którymś z tych modeli ( z tego roku lub ubiegłego ).

Salomon Eqipe SC Race: długość 164/ taliowanie 122-65-101

Atomie SL 10: długość 163/ taliowanie 120,5-65-100,5

Fischer RC4 Race SC: długość 165/ taliowanie 117-67-99

do tego wiązania o zakresie 4 – 12 DIN.

Oczywiście wszystko zależy od pieniędzy i Twoich umiejętności a jako początkujący myślę, że sobie ( z mniejszymi lub większymi problemami ) poradzisz a i na potem będą to wspaniałe narty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie są narty dla osoby uczącej się i jeżdrzącej spokojnie. Może jednak bardziej coś z allroundu, w rodzaju Rossi Zenit Z1 (Z3 może), Atomic Metron 8 (albo 9), może Progresor 7+ Fishera , Head Xenon 6 (albo 8) czy jakieś X Wing z Salomona lub inne z tej półki . Długość to raczej 170 w tych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sam nie wiem na co się zdecydować ponieważ mój brat który jeżdzi już troszke więcej na nartach i jeżdzi lepiej radzi mi kupić Fishery RC4 ale nie wiem czy nie są to narty do agresywnej jazdy, chciałbym aby były lekkie w prowadzeniu i przyjemnie się na nich jeżdziło ( on aktualnie ma Atomic SL9 ). Sam nie wiem na co się zdecydować, chciałbym kupić narty żeby być zadowolonym a w cenie tak myślałem do 1000 zł.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,czyli rozwojowa,nawet zaczynając od podstaw narciarstwa jest to przyjazna narta.O skręty się nie martw,dobre taliowanie sprawia,ze bardzo łatwo inicjować skręty:).A cena nart blizzarda jest stosunkowo niska;)

Przy Twoich gabarytach wybrałbym o indeks wyżej

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=1217

tutaj masz model X08 z IQ,dugość raczej 167 cm.

Ale najlepiej wstrzymać się z ostateczną decyzją zakupu,w wypożyczalni mają duży wybór z tej grupy nart,pojeździć szlifując technikę i dopiero podjąc decyzję.

Pozdrawiam..

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...