Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Termin trwałości kasku


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nabyłem kask Rossiego dla dziecka, coś mnie napadło i przeczytałem instrukcję przypiętą do helmetu - napisali tam, że każdy kask należy zmienić na nowy najpóźniej do daty 3 lat od nabycia poprzedniego. A jak kupuję kask z poprzedniego sezonu? Albo taki co ma już 2 lata? Skoro tak piszą to może powinni nabijać daty przydatności do użytkowania? Co o tym sądzicie - prawda, część prawdy albo czysty marketing i rąk umywanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z kaskami narciarskimi czy motocyklowymi,ale kaski nazwijmy je robocze posiadaja wytłoczony rok produkcji wraz z atestem.

I faktycznie podczas inspencji,których troche w swoim zyciu przeżyłem zdażało sie,że sprawdzane były kaski.Byc może okres trzech lat jest to maksymalny czas na jaki wydaje sie atest. Czy po tym okresie kask traci swoje właściwości nie wiem,ale wątpie.Nie bardzo wiem co mogło by mu zaszkodzić,Słońce,woda,ujemne temperatury? Możliwe ale na pewno nie w takim stopniu,żeby nie uchronił głowy jak w cos uderzysz.Jeśli chodzi o odszkodowanie to pewnie mogły by byc problemy,gdyby stało się cos poważnego i kask powyżej okresu atestu byłby w użyciu.Ale na kaskach narciarskich(przynajmniej tych które są u mnie w domu) żadnej tłoczonej daty nie ma. Osobiście mojemu kaskowi leci 4 sezon i nie dostrzegam żadnych odkształceń bądż osłabien konstrukcji.I na razie nie planuje wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Hucu, jakbym kaski miał zmieniać co 3 sezony (a mam w domu pięć osób w kaskach) to by mi te wymiany wyszły drożej niż wyjazdy w Alpy:D Jakaś ściema normalnie zwłaszcza,że kask mój po 3 latach użytkowania na nówkę wygląda. Ale nic to. Dziś kask kupiłem dla mojej najłodszej (1,5 roku ma), ona teraz 15 dni będzie jeździła w nosidle na moim grzbiecie, ma też laska gogle- najmniejszy rozmiar z możliwych. Dziś moje 3 córy przymiarkę robiły, kaski i gogle - czad normalnie z takimi maluchami:D. Ta mała mówi ka i go i zakłada sprzęt i się lansuje po domu. Już ja testowałem, jazda jej sie podoba, wiem co mówię, to już trzecia sztuka w nosidle śmiga i później przesiadka na dechy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...